Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet gyerek...

Szerintetek lehet gyerek nélkül teljes életet élni?

Figyelt kérdés

Szerintetek ha valaki nem vállal gyereket valamilyen okból,attól még lehet teljes az élete?

Tényleg szükség van egy gyerekre,hogy teljes legyen az életed,vagy nem ezen múlik?


2015. aug. 29. 00:17
1 2
 1/18 anonim válasza:
60%
Egy jó pap teljes életet él.
2015. aug. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Semmi köze hozzá
2015. aug. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Sokszor gondolkozok el, mikor olyan csaladokat latok, hogy ezeknek megis minek van gyerekuk. Nem tudjak felnevelni, nem tudnak egy rendes anyagi kornyezetet, biztonsagot nyujtani neki. Szerintem a bunozok nagy resze azert lesz bunozo, mert rossz volt a gyerekkoruk. Ha te ugy erzed, hogy te nem tudsz egy gyerekkel megbirkozni, akkor ne is legyen. Siman lehet anelkul teljes eleted. Lehet kuloncnek fogsz latszani, de nem muszaj te ezzel foglalkoz.

Ha pedig kulonbozo egeszsegbeli problemak miatt, nem vallalsz gyereket, akkor mindig van egy alternativa. Gondolok itt az orokbefogadasra peldaul.

Feltetelezem, hogy rolad van szo, ha nem, akkor bocsi.

2015. aug. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Van egy ismerős, nyugdijas asszony, nem lehetett gyereke. Olyan helyen dolgozott, hogy többször is elvetélt (nehéz munka). Meghalt a férje, akit sokáig ápolt, aztán az édesanyja is . És mégis új életet kezdett, másutt, jobb körülmények között. De egyedül él, csak állatai vannak, közeli rokona sincs, de folyamatosan dolgozik egy segélyszervezetnél, így is teljes az élete. Azt mondta, ha nem bírja már ellátni magát, eladja a lakását, aztán bemegy az Öregek otthonába. Van bő húsz éve rá. Nem érzi a gyerekek hiányát.
2015. aug. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Lehet, persze. Ha létrehozol valamit, ami nyomot hagy a világban, vagy egyszerűen csak kiéled másképp azt a szeretetet, amit a gyereknek adnál, pl. úgy, ahogy előttem írták a segélyszervezetes történetben, miért ne?
2015. aug. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen,rólam van szó:)

Nincs egészségügyi oka,csak egyszerűen én nem érzem magam alkalmasnak,ahhoz,hogy anya legyek.Soha nem is akartam gyereket.Már kiskoromban is furcsa volt,hogy a többi lány babázik,már tudták "hány gyereket akarnak",tudták a "nevét" stb,én meg úgy voltam vele,hogy hagyjatok már békén,engem nem érdekel:D Viszont körülöttem mindenki azt mondja,hogy egy nőnek szülni kell,mert az ösztönök,hormonok stb arra hajtják.És ez megmondom őszintén engem megrémiszt:D Mert ha anya lennék,akkor azért nem lenne teljes az életem,hiszen nem érezném jól magam.Persze szeretném a gyerekem,és mindent feláldoznék érte,de csapdában érezném magam,és ezért gyűlölném is,ami elborzaszt.Én józan paraszti ésszel úgy gondolom,hogy aki így gondolkozik,az ne vállaljon gyereket,mert neki más az életcélja.Viszont ha igaz amit a körülöttem lévők mondanak,akkor úgy se lehet teljes az életem ha nem vállalok gyereket.Egyébként én is úgy képzeltem el,ahogy az előttem lévő válaszokban írtátok.Eleve egészségügyi pályára készülök menni,rengeteget szeretnék utazni,tanulni(a terveim szerint legalább 3 diplomám lesz:D),jótékonysági szervezeteknek segíteni stb.Számomra ez az ideális élet:)

De mégis bennem van a kétely,hogy mi van ha rossz úton haladok.

Viszont én nem tudom magam elképzelni családanyaként,számomra még a gondolat is taszító,egyszerűen én nem vagyok ilyen.Annak meg semmi értelme,ha magamra erőszakolom,ugye?

2015. aug. 29. 00:59
 7/18 anonim ***** válasza:

Mások kedvéért semmiképp ne szülj gyereket.

Igazából nem lehet előre kiszámítani, hogy 10 vagy 20 év múlva hogyan fogsz érezni. Lehet, hogy tökéletesen kielégít a munkád, lehet, hogy tényleg felébrednek az ösztönök. Vagy találkozol valakivel, akit annyira imádsz, hogy a legnagyobb boldogságként élnéd meg, ha magadban hordozhatnál valakit, aki félig ő.:-) De ezen ráérsz dilemmázni, ha elkövetkezik, előre fölösleges.

2015. aug. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

1, Igen. Számtalan elfoglaltság van, ami a gyereket helyettesítheti.

2, Igen, ha megfelelő munkát, hobbit választ magának. Tehát az elfoglaltság a fontos.

3, Dehogy van rá szükség. Vagy a megszállott gyerekcsinálók mondják ezt, vagy a politikusok, vagy a vallási fanatikusok, mindenki más elfogadja a másmilyen életmódot.

2015. aug. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Semmi gond sincs azzal ha valakinek nincs gyereke ... sokkal nagyobb problema ha olyanok vallalnak gyermeket, akik valojaban nem is tudjak felnevelni tiszteseggel.
2015. aug. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Lehet!
2015. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!