Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Furdalnia kellene a lelkiismer...

Furdalnia kellene a lelkiismeretemnek?

Figyelt kérdés

A történet a középiskolában kezdődött. Sosem bírtam azokat az embereket akik isznak és csak a bulizásnak élnek, az értelem pedig sosem volt előtérbe náluk. Sok középiskolás osztálytársam és egyetemista társam ilyen volt. Én utáltam az ilyen embereket szó szerint. Rontották mindig a lelki világomat.


Most, hogy mesterképzést végeztem és elkezdtem a banki szektorban dolgozni több volt osztálytársam is hozzám fordult a pénzügyekkel kapcsolatban. Szám szerint három. Ők voltak azok akik ittak és buliztak állandóan. Akik elhitték azt, hogy belőlük lesz valaki és a suli "kemény magjának" vélték magukat.


A lényeg, hogy hitel iránt érdeklődtek (autó, ház), hogy hogyan is működik ez. Én a számukra legelőnytelenebbet festettem fel, úgy, hogy számukra az lesz a legjobb. Azóta is küszködnek a törlesztéssel, hónapról hónapra élnek.


Valószínűleg nincs lelkiismeretem, hiszen teljesen hidegen hagy, hogy mi lesz velük ezek után.



2015. aug. 30. 10:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Jo fej vagy :D
2015. aug. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
Rosszabb vagy@ ők
2015. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
66%

Ennyi emberség maradhatott volna benned... aljas féreg vagy, hogy olyan embereket bántottál, akik konkrétan neked nem okoztak rosszat, csak élték a saját életüket, viszont ez téged idegesített.


Én orvos vagyok, szerinted milyen lenne, ha idegesít az egyik öreg néni (aki mondjuk történetesen a te anyukád), és én direkt rossz gyógyszert adok neki? Szánalmas és undorító vagy, de nem baj, mert én hiszek abban, hogy a sors visszaüt.

2015. aug. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim válasza:
Mekkora szar zsák vagy.....amúgy senki sem kötelezte őket a hitelre!Az autó az flanc....mondjuk lakni kell valahol!Ez a munkááád...szard le!
2015. aug. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Senki nem kényszerítette őket bele. A saját inkompetenciájuknak köszönhetően kerültek ilyen helyzetbe.
2015. aug. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
#3 Akkor azt mondod, hogy nekik visszaütött a sors? :)))
2015. aug. 30. 11:06
 7/34 anonim ***** válasza:

Mond, te Istennek képzeled magadat, hogy igazságot tegyél ki mit érdemel? Valószínűleg ezeket az embereket felszínesen ismered, Ők viszont úgy látszik bíztak benned, amiért hozzád fordultak tanácsért ergo nem utáltak. Most már biztos ők is utálnak.

Attól hogy végig bulizták az iskolai éveket, attól még lehet belőlük normális felnőtt, aki hasznos része a társadalomnak. Én is sokat buliztam fiatalon, és nem bánom, mert lehiggadtam, és épp ezért tudok mára rendes itthon ülő házias feleség lenni. Ha velem ilyent tenne valaki biztos kiherélném, mikor így is nehéz a megélhetés Magyarországon.

Egyszerűen nincs jogod igazságot tenni ez ügyben, és véleményem szerint igen is gyötörhet a lelkiismeret.

Én vállalkozó vagyok, az emberekből élek, szépen néznénk ki, ha szimpátia alapján szolgálnám ki az ügyfeleket.

2015. aug. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

#3-sal egyetértek.


Neeem, neked fog visszaütni, megnyugodhatsz. Az emberek hiába ítélkeznek, nem mennek vele semmire, az élet előbb-utóbb benyújtja a számlát mindenért.

Nem tudom, miért jobb neked ettől, hisz' tényleg nem bántottak. Csak nem olyanok, mint te.

2015. aug. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Most mit mondjak. Nem ártottak neked, ha jól értem. Nem minősítem. Az meg más kérdés hogy ők hülyék voltak, mert emberben megbízni nem szabad. Legalább 3 véleményt kellett volna összahasonlítaniuk.


Arra gondolj, nem tudhatod mi jön az életben. Gazdasági összeomlás, a munkahelyed megszünik, háború.

Lehet hogy menekülni kéne, és pont ezen emberek egyike lök le a teherautóról hogy nincs több hely.

Amit az ember ad, gyakran visszakapja a sorstól...

2015. aug. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Nem, a sors akkor üt vissza, ha valami rosszat cselekszel. Ők nem cselekedtek szándékosan semmi rosszat ellened. Azonban te igen, ellenük. De látom nem hat meg ez sem, hidegvérrel csináltad ezeket az undorító játszmákat, csak azt remélem, hogy egyszer rájössz, hogy mit tettél, és akkor megbánod.


3-as voltam

2015. aug. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!