Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én tapasztalom, hogy...

Csak én tapasztalom, hogy akik általános és középiskolásként "menők" és szépek voltak azok sokan idővel elhanyagolják magukat és 30-40 évesen rájuk sem lehet ismerni?

Figyelt kérdés

Nem általánosítani akarok. Nagyon sokszor láttam FB-on, hogy akik általános és középiskolámban "menőnek" és szépnek számítottak, azok felnőttként elhanyagolják magukat, rájuk sem lehetett ismerni rossz értelemben és lecsúszott életük lett.


Ugyanakkor azok, akik akkoriban nem voltak különösen szépek, idővel megszépülnek és sokkal kiegyensúlyozottabb életük lett és igényesek is.


2015. szept. 1. 17:03
 1/9 xyasdd válasza:
Hát igen, mondhatni kiégtek. Vagy épp alapbol is rossz uton jártak, mondhatni tanulás helyett balhék és bulizás. Ugyanitt ésszerü vállalkozás vagy munka helyett mást csinál. Akik meg nem voltak menök, ök meg ugymond mostanra "értek meg" határozotabbak lettek miegymás.
2015. szept. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt már én is észrevettem:) Nyilván nem húzható rá mindenkire, de ha a nagy átlagot nézem, akkor a szép és menő csajok egyre csak csúnyultak, míg a kicsit duci, kicsit rondácskának titulált lányokból fullos nők lettek.

Fiúk esetén is látok hasonlót, de azért nem olyan gyakran, mint lányoknál.

2015. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül.


Habár tudom, az hogy valaki menő és szép volt iskolás korában még lehet sikeres az életben, mert a menőség mindenhol relatív és tényleg nem lehet általánosítani.

A "lúzerek" továbbra is maradhatnak lúzerek, de ez nem jellemző, én inkább a kérdésemre leirtakban láttam példát.

2015. szept. 1. 17:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Érdekes a minap gondolkodtam én is ezen, hogy néztem a volt osztálytársaim facebookon. Akik szépek voltak, meg úgy gondoltam semmi problémájuk nem lesz azok meg is csúnyultak, meg soknak párja sincs, gyereke se. (pedig már közel vannak a 40-hez). Akik meg olyan semmilyenek voltak szebbek lettek, családjuk van, gyerek, stb. Akibe szerelmes voltam az is megcsúnyult meg elhagyta magát...
2015. szept. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem altalanos iskola elso par osztalyaba volt a luzer korszakom esutanna eljott a valtozas,kezdtem "jobban kinezni,menobb lenni." Kozepiskolaban is jol neztem ki es nepszeru voltam. De igy visszagondolva sajnos tettem par dologot amit undoritonak tartok,hisz nem tudtam mit kezdeni azzal,hogy egy olyan emberbol akit piszkaltak olyanna valtam aki piszkalhat mindenkit es mindenki joba akar vele lenn. Ja es azt mondani se kell,hogy ahogy nott a nepszerusegi indexem ugy romlottak a tanulmanyaim is. Kellett par ev mire rajottem ,hogy valamit nem jol csinalok,valtoztattam es ennk koszonhetem ,hogy nem egy lecsuszott menogyerek lettem.De ,hogy a kerdesedre is valaszoljak,igen en is eszrevettem es ha nem valtoztattam volna akkor nagy valoszinuseggel belolem is egy olyan ember lett volna amit leirtal.
2015. szept. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én piszkálóm takarítónő lett most kölykedzett. De a fiúk akik piszkáltak, pincér lett, munkanélküli meg kubikus.
2015. szept. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Crisopher ***** válasza:

Ha nem annyira komolyan gondolunk bele, még lehet is benne valami. Vannak a tipikus stréberek, akik tanulnak sokat, de mindenki kinézi őket. Nem lehet, hogy a sokat tanuló strébernek később lesz egy jól fizető állása, és nevetségesre keresi magát?

Nem tudom a választ, de azért érdekes belegondolni.

2015. szept. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekem általánosban azok akik megkeserítették az életemet azok közül az egykori szépfiú elhízott, alkesz lett; a másik közmunkán van; akkor van aki árufeltötő lett. Persze van aki köztük is vitte többre és már megváltozott, de nem ez jellemző szerintem.


Az egykori "lúzerek" közül érdekes módon sokuk többre vitte: az egyik egyéni vállalkozó, rezidens, a másik nyelvtanár lett.


Középsuliban az osztályom jó fej volt, ott az osztályon kívül voltak, akik gonoszak voltak, de már enyhébb kiadásban.

2015. szept. 2. 10:56
 9/9 A kérdező kommentje:
*jófej
2015. szept. 2. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!