Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok embernek mi baja van a...

Sok embernek mi baja van a vegetáriánusokkal?

Figyelt kérdés
Megértem, ha sokan nem értenek egyet ezzel az eszmével, joguk van hozzá. De miért bántják azokat, akik máshogy gondolkodnak? Pl. a haveri körömben is előfordult ilyen, sok ismerősöm van aki nem tudja hogy vegetáriánus vagyok, nem szoktam nagydobra verni. De az egyik összejövetel alkalmával az egyik barátom megemlítette ezt a dolgot, és az egyik ismerősöm nagyon kiakadt ezen. Ismerem őt is évek óta, de nem voltunk annyira közeli kapcsolatban. Kezdődött azzal, hogy kinevetett, aztán meg jött a "begyöpösödött hülyeség" és hasonlóan kedves megjegyzések, és persze az észosztás a fehérjékről. Persze ha valaki tényleg azért próbál kioktatni az egészséges táplálkozásról, mert jót akar, azt megértem. De amikor egy 80 kg-os dagi lány teszi ezt, aki gyors kaján és süteményen él, az már puszta rosszindulat. És sajnos nem ez volt az első eset, hogy emiatt kaptam a fejmosást, gimiben pl volt olyan, hogy parizert rakott az egyik osztálytársam a szendvicsembe. Nem értem, hogy ennek mi értelme van, és miért jó a másikat bántani ilyen dolgok miatt.

2015. szept. 7. 16:27
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
25%

Tudod,hogy aki más mint a többi azt kinézik?

Na ezért.


Nekem is volt vega osztálytársam mondjuk nagyon kövér volt,pedig elvileg már 10 éve vega.


Amíg nem akarnak engem "megtéríteni" addig nincs bajom velük. Sokan azt csinálják!! Jajj szegény állatok így szegények úgy. Nos táplálék lánc.


Aki mondjuk lovat eszik azt elítéltem vagy pedig a kínaik eszik a kutyát,macskát na őket végképp elítélem. De a csirke,nyúl,kacsa,pulyka,marha,sertés azért lett tenyésztve,hogy megegyük őket

2015. szept. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
82%
Amiért sok embernek baja van a túl kövérekkel, a túl soványakkal, a vörös hajúakkal, vagy bárkivel, aki eltér az átlagtól, nem megy férjhez, nem núsül, nem szül gyereket, stb. A csordaszellem nem tudja elviselni a másságot.
2015. szept. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyen emberek - ha megfigyeled - nem csak a vegetáriánusokat szekálják, hanem sok minden másba/másokba is belekötnek (legyen az a másik focicsapat szurkolója, egy politikai párt, egy nem szimpatikus zenész, stb). Ez egy embertípus, a frusztrációja általában az alacsony önértékeléséből ered és azáltal h oltogathat másokat, így akarja kifejezni hogy ő mennyivel jobb a másiknál. De vedd a szívedre, ő ilyen.
2015. szept. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
18%

pl azért mert a csirkemellnek van az egyik legnagyobb tápértéke vagy a marhahúsnak az ember számára

Én nem bántalak de némi húsevésre azért szükség van szerintem is

2015. szept. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Hát ezzel az "azért lett tenyésztve" dologgal én nem tudok egyet érteni, etikailag nem változtat azon, hogy elveszik az életüket. De persze megértem hogy így látod, nem akarok senkit megtéríteni vagy ilyesmi.

És köszönöm a választ! :)

2015. szept. 7. 16:42
 6/32 anonim ***** válasza:
84%
* Ne vedd szívedre. :)
2015. szept. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
A világon senkit nem kéne az "azért lett tenyésztve" kategóriába sorolni, se embert, se állatot, főleg mivel a gerinces emlősöktől alig különbözünk (legyen az nyúl, disznó vagy kutya). Mindnek egyformán értékes és egy élete van.
2015. szept. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Az lehet hogy "szükség van", de miért fáj az másnak, hogy én mit vonok meg a saját szervezetemtől? Amúgy biológiai szempontból a növényi fehérjék is ugyanúgy hasznosulnak a szervezetben, hiszen megtalálható bennük mind a 20 létfontosságú aminosav.
2015. szept. 7. 16:46
 9/32 anonim ***** válasza:
12%
Mert a vegák nagy része sznob. Kb. megvetik azokat akik hússal szennyezik a testüket. Meg volt egy tábor ahol 10 éves vega gyerek volt, emiatt a szakácsnak kétszer annyit kellett főznie, egyszer megfőzni a kondérba a kaját a 30 gyereknek, egyszer pedig külön az egy vegának.
2015. szept. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Nemtudom, az én vega ismerőseim nem sznobok, de persze lehet hogy van olyan. De viszont nem értem hogy miért volt akkora tragédia, hogy külön kellet főzni neki, laktóz és glutén érzékenyeknek is külön kell főzni, azzal érdekes módon senkinek nincs baja.
2015. szept. 7. 17:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!