Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem örökösnek kell közjegyzői...

Nem örökösnek kell közjegyzői díjat fizetni?

Figyelt kérdés

Eltartási szerződést kötöttem egy bácsival kb 10 éve.

Közös számlánk volt az Otp-nél.

Sajnos nem rég meghalt a bácsi,a nevén csak a közös számlánk volt.Pénz nincs rajta épp ellenkezőleg mínuszba van a számla amire én kaptam a bankra részletfizetést amit fizetek i!

A kérdésem a következő:

Engem is behívnak a hagyatéki tárgyalásra vagy csak a három fiát?

A közjegyzői díjat kinek kell fizetnie?

Gondolom a fiai nem akarnak mínuszos számlát örökölni.

Én sem szeretnék közjegyzői díjat fizetni épp elég lesz a tartozást rendezni amit ketten használtunk fel.



2015. szept. 7. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

De igen, az örökösöknek kell fizetni...

...és mivel az eltartási szerződés pont arról szól, hogy te is örökös vagy, így neked is kell.

2015. szept. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az eltartási szerződés miért szólna öröklésről?

Itt az adott ingatlant már réges régen át iratuk a nevemre eltartásival.cserébe mi gondoztuk,főztünk rá,mostunk.méltó módon eltemettük.

Nincs mit örökölni max mínuszos számlát.(amiről van papírom hogy magamra vállaltam és fizetem is)

Ezért nem is értem hogy egy mínuszos számla miatt minek hagyatéki és miért kell még pluszba egy csomó pénzt fizetni az átkozott közjegyzőnek?Ami kb még vagy 100 ezer forint!

2015. szept. 7. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ennyi volt az eltartásiban, és már a neveden van a lakás, akkor én se értem.

Akkor elvileg nincs hozzá közöd. El se mennék a hagyatékira.

Sőt, valószínűleg nem is fogsz erről levelet kapni, hogy el kellene menned.

2015. szept. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,a bank azt mondta hogy szerintük a számla miatt engem is behívnak hagyatékira.de örökös nem vagyok.
2015. szept. 7. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!