Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti átadnátok a helyeteket egy...

Ti átadnátok a helyeteket egy gipszes lábú fiúnak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Térdemig van járógipszben a bokám. Eddig mindenki csak megbámulta, de a helyet nem adták át. Ti átadnátok? Van ilyen tapasztalatotok?

Kort és nemet is írjatok, légyszi!

13/F



2015. szept. 9. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy átadnám..sokkal inkább mint a tolakodó öregeknek akik el is várják. Betegnek, terhesnek kisgyerekesnek és kisgyereknek mindig átadom.
2015. szept. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Már volt alkalmam többször is átadni a helyet olyan fiatalnak/idősnek szóval mindegy kinek aki gipszben volt. Én még azoknak is átadom akiknek a karjuk van begipszelve. Nekem ez nem is kérdés.

33/N

2015. szept. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Igen. De általában nem szoktam leülni, ha már csak pár üres hely marad.
2015. szept. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

igen.

N 40+

2015. szept. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Igen, de én is ritkán ülök le,mert általában 3-4 megállót megyek ami olyan 7 perc. Ha leülök akkor nagyon elém állnak aztán a gombot se bírom megnyomni :D
2015. szept. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Igen, de csak akkor, ha az ajtóhoz közel ülök, vagy nincs más szabad hely. (Ha van szabad hely az ajtónál, de ő csak jön hátra, akkor nem)
2015. szept. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez elég alap dolog. Sérültnek, rokkantnak, várandós nőknek, időseknek, rosszul lévőknek, kisgyerekeseknek, stb elég alap átadni a helyet. Tudom, a budapesti tömegközlekedésben nem jellemző az udvariasság - tisztelet a kivételnek.

Egyébként nyugodtan kérj helyet legközelebb, gipszben elég kellemetlen és veszélyes is állva utazni, sok járművön van direkt ilyen utasok számára kialakított és jelölt hely is. Ne te érezd már magad rosszul, szégyellje magát a sok büdös bunkó. :D

25N

2015. szept. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!