Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az internetes kapcsolatok...

Az internetes kapcsolatok tényleg ilyen semmirevalók, vagy csak én nem tudok egy normálisat kialakítani?

Figyelt kérdés

Ami a legnagyobb bajom vele, hogy teljesen egyoldalúak valamiért az internetes kapcsolataim. Mivel nekem nincsenek igazi, élőbeli kapcsolataim, így nagyon örülök neki, ha valaki rendes velem végre (ez csak interneten szokott megtörténni), és az iránt sokat érdeklődök, szeretek vele írogatni. Szívem szerint élőben találkoznék velük, de arra többnyire nem nagyon van lehetőség. De ez az érdeklődés teljesen egyoldalú úgy veszem észre, a másik teljesen sz*rik az érzéseimre, mindenféle lelkiismeret-furdalás nélkül beletapos a lelkembe ha valami baja van, és ha megsértődnek képesek minden eddigi dolgot semmibe se véve egyből megszakítani velem a kapcsolatot. Szóval kb. ennyit ér nekik az egész.

Meg amúgy is szerintem csak eltűrnek mind és nem kedvelnek semennyire.


Az internetes kapcsolatok miért ilyenek mindig? Vagy csak én fogok ilyeneket ki?


2015. szept. 10. 07:58
1 2
 1/12 opened paradise ***** válasza:

Te többet látsz bele,mint ők :/

Miért ne tudnál velük találkozni?

2015. szept. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Messze laknak, és olyan kivitelezhetetlennek tűnik, kivéve talán az egyikkel, aki többször mondta már hogy szeretne találkozni. De a többivel kivitelezhetetlennek tűnik teljesen
2015. szept. 10. 08:26
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem van 3 barátom akiket interneten ismertem meg. 2x találkoztunk ez alatt a 10 év alatt, de kb minden nap beszélünk. Személyes problémákat, aktuális témákat stb stb.
2015. szept. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 opened paradise ***** válasza:
Azonos neműek vagytok?
2015. szept. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az internetes kapcsolatok semmire nem valók, eleve milyen kifejezés ez?

A kapcsolatokat személyesen kell ápolni, az, hogy a gépen keresztül beszélgetsz egy vadidegen emberrel, az nem értem, miért érinti meg annyira a lelki világodat.

2015. szept. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kérdés milyen nemű vagy, azonos neműekkel próbálkozol e.


Mondjuk itt alapból több baj van. Egyrészt az sokat elmond, hogy élőben sincsenek barátaid, valószínűleg nem ok nélkül. Az is baj szokott lenni ilyenkor, hogy valaki túl ragaszkodó lesz, mindig ír, keres, ha nem írok vissza akkor meg jön a hiszti.


Na meg ez is elég gázul hangzik, hogy "érzésekről" beszélsz, szimplán nem kellene ennyire túlgondolnod a dolgokat, csak dumálni, haverkodni a másikkal.


Meg részemről pl alapból utálom mikor valaki nekiáll lelkizni, főleg ha neten teszi, még inkább ha ismeretlenül, meg szimplán azt is, ha egész nap nyomja a süketeléseit. Volt például ismerősöm, folyton az "élet értelme" típusú szövegeket írt, de úgy hogy könyvben ki lehetne adni, én meg ha olvasni akarok akkor előveszek egy könyvet, vagy elolvasom a reggeli híreket.


Első sorban magad kellene megvizsgálni, és magadban rendet tenni, nem a másikat hibáztatni azért mert elviselhetetlen vagy.

2015. szept. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is tapasztaltam már ezt, főleg csajok szokták csinálni, egy darabig napi 20* rámírnak dumálunk, aztán egyik napról a másikra megszűnnek létezni.
2015. szept. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az Internetes kapcsolat nem igazi kapcsolat.

Keress barátokat, akikkel élőben is találkozhatsz. Akár a net segítségével! Annyi ember van pl. itt is, meg más oldalakon is. Nem hiszem el, hogy senki sincs, aki a közeledben lakik.

2015. szept. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem csak te fogod ki a rosszakat vagy túlságosan tapadós leszel.

Nekem van ismerősöm/barátom Ukrajnából is és mégis tudtam vele találkozni, pedig nagyon nincs közel hozzám az ukrán határ.

Akarás kérdése.

2015. szept. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul állsz hozzá. Nem minden ismerkedésből lesz barátság, sok mindenkivel kezdtem bár bele csetelésbe, de az évek alatt abból jó ha kettő megmaradt, akik tényleg már barátnak mondhatóak, találkoztunk és most is tervezzük, hogy megint fogunk. Az emberek jönnek és mennek a neten, legtöbbjéről kiderül, hogy kimerül a közös téma, csupán egy bizonyos kérdés hozott össze egy időre. Csetpartnernél, ha túl sokat írsz monológokat, megragadsz egyetlen témánál, egy idő után nem leszel érdekes. Kimerült, ennyi. A túl sok érzelgősködés sem szerencsés, engem kitudnak borítani ilyenekkel, hogy: "miért nem írtál? haragszol?"

vagy: -haragszol? -nem. miért? Mert nem tettél szmájlit."

"-elnézést, hogy nem válaszoltam" "-Ne szabadkozz én sem teszem ,ha nem érek rá".

Nem szabad a netes kapcsolatokat úgy kezelni, mintha életed szerelme volna, és kerülni kell a magyarázkodásokat, számonkéréseket.

Vedd lazábban, és egyből kíváncsiak lesznek rád.

2015. szept. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!