Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Keresztnevemet vagy a második...

Keresztnevemet vagy a második nevemet változtassam meg?

Figyelt kérdés

Szóval névváltoztatás előtt állok (14 éves vagyok)és kissé tanácstalan vagyok. Nem szeretem a keresztnevemet de azért egy kicsit fájna érte a szívem.

Tehát két opció van: 1.megváltoztatom az első nevem es a mostanit beiratom második névnek. 2.megváltoztatom a második nevem és azon hivatom magam.

Szerintetek?



2015. szept. 10. 14:54
 1/7 anonim válasza:
Micsoda dilemma...miért mi döntsük el?
2015. szept. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mire akarod valtoztatni ?
2015. szept. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ilyen bizonytalan vagy, hagyd a fenébe. Én 18 évesen változtattam a keresztnevemet, mert utáltam a régit. De nekem nem volt kérdés, alig vártam, hogy nagykorú legyek és ne kelljen anyám engedélye, már mentem is a hivatalba. Szerintem adj magadnak még pár évet, míg beérik ez nálad. Mert, ha az első opciót választod, megbánhatod. Ha a második, szintén, ha rájössz, hogy tényleg utálod az elsőt. (sokan annak ellenére is úgy fognak majd hívni) Elég sok nyűg van vele, pl. nekem már minden állás pályázathoz csatolni kell anyakönyvi kivonatot, hogy lássák én írtam az érettségimet is. Aztán sok gyerekkori ismerős nem használja az újat, és ha új barátnak mutatok be egy régit, az egyik így hív, a másik úgy. Szóval macerás és következetesnek kell lenni, kinek mit engedsz, hogy ne legyen értelmetlen. Nekem már csak 4 régi barátom használja a régit, mindenki más az újat, ők tudják, hogy a régit csak azoknak hagyom, akik azt szokták meg. Várd meg, míg 100% biztos leszel a döntésedben és nem itt kérdezgeted.
2015. szept. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem felejtsd el mert ez h¨šlyes¨Śg-.- Ha anyuk¨˘d¨Śk azt adt¨˘k neked akkor legyen az nekem se tetszett a nevem de m¨˘r el¨Śgg¨Ś szeretem mert m¨˘sok is mondj¨˘k hogy sz¨Śp meg stb ¨Śs h¨˘t j¨Ž ¨Śrz¨Śs ”9ý6”9ý6 Mondd csak el hogy hogy h¨Şvnak?
2015. szept. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mar eldontotottem csak azt nem tudom hogy ha csak a másodikat változtatom az megéri-e a macerát
2015. szept. 10. 17:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha már mindenképp változtatsz, távlati okok miatt az első változatra szavazok.

Később sznobként hatna, ha mondjuk Irénként írsz alá, de a kollégáktól azt kéred Tamarának szólítsanak.

2015. szept. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

09-10 15:24

"Az anyukád ezt adta neked..."


Igen, 18 évvel ezelőtt, ami ráadásul neki tetszett. Oké, "ősi" szokás, hogy a gyereknek a szülők adnak nevet, de ez nem jelenti azt, hogy kötelező vele élni. 18 éves korban alanyi jogon biztosítanám, hogy a "gyerek" változtathasson a nevén. Ami a szülőnek tetszik, az a gyereknek marhára nem biztos. Arról ne is beszéljünk, hogy a trendek is változnak. Én például 2015-ben biztos nem szeretnék Béla, Sándor, vagy Kálmán névvel élni. Ennyi...

2015. okt. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!