Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha undorodom a...

Mit csináljak, ha undorodom a munkahelyektől, a munkától, és az ott dolgozó emberektől?

Figyelt kérdés

Még soha nem dolgoztam. Abbahagytam az iskolát, mert nem ment, így most nincs érettségim, se semmi.


Felvételiztem a héten egy munkahelyre, de már az ott lévő közegtől rosszul lettem: mindenki munkaruhában volt, és olyan volt minthogyha rabszolgákat látnék, akik be vannak idomítva (egy gyárban voltam, ami a környéken elvileg a legjobb).


És én tudom, hogy soha nem tudnék ilyen helyen dolgozni, és azt sem tudnám elfogadni, hogy más parancsolgasson nekem hogy mit csináljak, és hogy bármiféle szabályhoz alkalmazkodjak, az számomra elképzelhetetlen. Én ilyen vagyok, talán túl nagy az egóm.


Sajna csak betanított munkára van esélyem, másra nem nagyon, viszont azt nagyon nem szeretném. Saját céget szeretnék alapítani, csak ugye ahhoz meg pénz kell. És az én munkahelyemen biztos hogy nem lennének szabályok, mert attól csak feszült lesz az ember.


Mit tegyek szerintetek?


18/F


2015. szept. 17. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy hajlandó a szabályokhoz alkalmazkodni, akkor nagyon nehéz életed lesz. A saját cégednél hogy képzelted, hogy nem lesznek szabályok? Mindenki csak lazsálni fog egész nap? Akkor honnan lesz bevétel?
2015. szept. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hát most edd meg amit főztél...nem tanultam így most robotolhatsz...de van még lehetőséged ezt elkerülni, mert korod miatt még támogat az állam és mehetsz suliba és megmenekülhetsz a robot munka elől...


Nekem 3 szakmám van, programozó vagyok, szeretek bejárni dolgozni...tök jó családias a hangulat, tök jól hülyéskedünk...persze folyik a munka, irodában dolgozok...

Több mint 2 éve dolgozok, 2. munkahelyem...de én tanultam időben! még te is dolgozhatsz ilyen körülmények között...


22F

2015. szept. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Fel kellene nőni! Vagy vándorolj el innen.
2015. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Számos lehetőség közzül választhatsz:

- kivonulsz egy szibériai erdőbe remetének,

- bűnöző életmódra rendezkedsz be,

- öngyilkos leszel,

- belekötsz valakiba, és agyhelyen üt, úgy, hogy belehalsz,

- hajléktalanként helyezkedsz el,

vagy

- lejjebb veszel az arcodból, és feljebb veszel a szorgalmadon, rájössz, hogy a világ nem fog a te kedvedért másképpen működni, nyolc általánossal hiába várod, hogy hasraessenek előtted az emberek, tudomásul veszed, hogy ameddig egy államban élsz, addig egy erőszakszervezet része vagy, és főnökeid vannak és lesznek, a világ szabályokból áll, és ha fejjel mész a falnak, akkor betörik a búrádat. A világon pénzért vásárolunk meg dolgokat, pénzt meg úgy szerezhetünk, ha eladunk valamit. Akinek van áruja, azt adja el, akinek nincs, az a munkaerejét. Az én munkaerőm értékes, mert kétdiplomás mérnök vagyok, erős, okos, fegyelmezett és megbízható...de te mit akarsz eladni?

Tizennyolc évesen azt hiszed, hogy majd a világ tégyed kell, hogy szolgáljon? Hiheted, de a világ k..rvára lesz..rja ezt.

Alkalomadtán említsd meg anyádnak, hogy nem kellett volna ennyire elkényeztetnie.

A világon elég sok nyikhajgyerek van, a sorkatonai szolgálatot többek között az ilyen mentalitású személyek társadalomhoz igazítására találták ki.

2015. szept. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Hajléktalan már voltam 4 napig, és senkinek sem kívánom.

2015. szept. 17. 15:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy tanulj, vagy dolgozz, vagy menj ki a menekültáradattal, ide nem hiányoznak az élősködők...
2015. szept. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát, ha voltál hajléktalan pár napig, akkor nem értem, miért nincs motivációd a munkára. Persze nem a legjobb motiváció a félelem, de ha belső motivációd nincs, akkor ez marad. Hidd el, ki fogod bírni azt a pár évet. Szedd össze magad, és indulj el felfelé. Ez a legalsó lépcsőfokon kezdődik, abban a gyárban, amitől most undorodsz. Szorítsd össze a fogad, bírd ki, és alkalomadtán lépj tovább egy jobb helyre, onnan egy még jobbra, és a végén a vállalkozásig is eljutsz. Ne hisztizz, a sajád sorsod kovácsa te vagy.

2015. szept. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Addig nincs gond amig apuci/anyuci eltart. Miért nem vesznek neked egy céget? Irigylik töled? Pedig biztosan megigérnéd, ha milliomos leszel akkor visszafizeted nekik a cégvásárlás árát. De nem is irtad, hogy milyen céget szeretnél? Na meg mekkorát? Mivel foglalkozzon?
2015. szept. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Jajjj....de ismerős a helyzet.:DD

Én nem bírta,ott hagytam.

Most konolyodtam egy kicsit,és vannak céljaim.

Keresni fogok valami sulit.Elkezdem 18 évesen 24-25 éves koromra akármilyen szakmát kitanulok.:)

2015. szept. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azóta sikerült javítanod a helyzeteden?
2021. máj. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!