Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érdemes élni? (Lent...

Miért érdemes élni? (Lent elmondom az én véleményemet, de kiváncsi vagyok a Tiétekre is! )

Figyelt kérdés
Szerintem a jövőben vetett optimuzmus, reménység az, ami motiválja az embereket, amiért érdemes lehet élni. Élünk a jelenben, végezzük a kisebb-nagyobb dolgainkat, de valahogy mindig bennünk van az, hogy vár ránk valami jobb, élvezetesebb, boldogabb élet. Talán még csodákra is várunk. Sokan megtudják fogalmazni, hogy ők pénzből szeretnének többet, vagy családot szeretnének stb. De a legtöbbünk lelki, érzelmi szinten vágyik jobbra, nemesebbre: békesség, nyugalom, biztonság, szeretet, öröm. Számomra ez a kérdés mindig összekapcsolódik Istennel, a halálon túli "élettel". Úgy élni, hogy elnyerjük majd azt a megfoghatatlan valamit, amire mindig is vágytunk egész életünkben: boldogság, problémamentesség stb (nem tudjuk, mit kapunk majd a halál után, de lesz valami) És hogy hogy kell úgy élni, hogy elnyerjük? Jóságra törekvéssel talán, mindenki maga tudja.

2015. szept. 19. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert dolgoznak bennünk a fajfenntartási ösztönök, ami által megszületünk. Aztán ha már élünk, akkor azért, mert dolgozik bennünk egy ösztön, ami köt az élethez, tehát ragaszkodunk az élethez.
2015. szept. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Jóságra törekvéssel talán, mindenki maga tudja"

En már a jóságba belefáradtam, csak pofonokat kapok vissza.

A rossz embereknek érdemes élni,azoknak minden jut!

2015. szept. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ellentéteknek van egy bizonyos pontja amikor azonossá válnak és átfordulnak egymásba.

Ezeket a pillanatokat nem lehet ésszel felfogni, viszont ezek megéléséért kűzdünk amikor a boldogságot keressük.

Az élet pedig a boldogság kereséséről szól...

35/l

2015. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó Válaszoló! Kifejtenéd, mire gondolsz az ellentétekkel ?
2015. szept. 19. 14:54
 5/5 A kérdező kommentje:
*Amikor a jóból rossz lesz, és a rosszból jó? (jó-rossz időszakok) ????
2015. szept. 19. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!