Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogy küzdöttétek le magatok...

Ti hogy küzdöttétek le magatokban a rosszindulatú pletykákat, szidalmakat? Hogyan léptek túl egy konfliktushelyzeten?

Figyelt kérdés

Én ezt most tanulom.

Határozottnak és magabiztosnak tarttam magam, azonban rájöttem, hogy félénk nyuszi voltam, aki mutatja a keményet.

Régen mindenkinek mindent elnéztem, úgy tettem mintha meg sem hallottam volna, csak hogy elkerüljem a konfliktust. Most viszont kiállok magamért ami nagyon sok vitát szül. Igyekszem nem foglalkozni mások véleményével, a pletykákkal, vagy ha a hátam mögött beszélnek ki. Azonban sokszor nehéz.

Ti hogy győztétek le ezt magatokban? Hogyan viszonyultok másokhoz?



22/l



2015. szept. 21. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Engem nem erdekel hisz csak a gyengeséget gerinctelenseget mutatna ezzel.

Mert ha kemeny gercinces ember lenne akkor a szemembe mondana es nem a hatam mogott pletyizne.bátortalan az ilyen😊



Nem fogom magam idegesíteni ilyen gyökér emberek miatt😊

2015. szept. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyerek, majd diák koromban mindig másoknak akartam megfelelni és mások véleményei irányítottak, azok szerint éltem, stb.


Aztán egyszer csak elegem lett.


Fura, mert eleinte ott van benned a félsz, hogy mi lesz ha X ezt mondja, vagy Y ezt gondolja, de a lényeg, hogy TE legyél boldog és azért tedd azt amit teszel, mert úgy akartad, és nem azért mert mások azt várták el tőled.


Nem kell semmilyen konfliktus helyzet.

Nem kell senkinek magyarázkodnod.

Ha boldog vagy ahogy épp vagy, akkor figyelmen kívül hagysz minden megjegyzést, és beszólást.


Ha fenn akadsz rajta, akkor valszeg van benne valami igazság, csak magadat akarod becsapni.

2015. szept. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ezt egész életében tanulja az ember. Hiába határozod el, hogy nem foglalkozol a pletykákkal, mégis befolyásolnak. Időről időre át kell gondolnod, hogy mit miért teszel, és meg kell erősítened az önbizalmadat. Én még ennek az útnak az elején járok, lassan, döcögve, de biztosan haladok előre.
2015. szept. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most a nyusziból miért csinálsz pitbullt? Egyik végletből a másikba esel. Előfordul, nem gáz, hiszen rájöttél, hogy eddig nem jól csináltál, biztos ez a jó.. csakhogy általában nem így van. Meg kell találni az egyensúlyt. Néha rájuk kell hagyni, néha meg nem.


Ha a hátad mögött pletyuznak azt magasról kell le..izé hmm .. kezelni.. Miért alacsonyodnál le bárkikhez azzal, hogy foglalkozol a vénasszonyos viselkedésükkel? Az ilyet meg sem érdemes hallgatni. Az aki ismer nem ezek alapján ítél meg. Aki meg a pletyka alapján ítél meg az nem veszi a fáradtságot, hogy meg akarjon ismerni, tehát nem kár érte, álljon be a pletykások közé.


Ha szemtől-szembe olyanokat mondanak amivel le akarnak törni, az már gondolkodós. Erre több módszer van. A figyelmen kívül hagyás, a visszakérdezés.. bocsi nem hallottam, megismételnéd? Ez általában akkor jó, ha mások is ott vannak és tudod, hogy ha elismétli saját magát járatja le. Ezen kívül kikérheted magadnak, megkérdezheted mire alapozza az állítását, bár ez utóbbiból lehet olyan vita amiből rosszul jössz ki. Konfliktuskezelésnek olvass utána és válogass a helyzetek/emberek szerint.


Ha ismered magad, ha tudod, hogy nem a külső emberen múlik a Te önbecsülésed akkor ezek egyszerűen leperegnek. Akkor akár szemtől szembe is sértegethetnek és Te mégis nyugodt tudsz maradni. Ilyenkor nem kell semmit "legyőzni".

Viszonyulás másokhoz: akinek a véleményére adok, mert építő jelleggel mondja azt megfontolom, átgondolom, ha úgy ítélem meg akkor próbálok változtatni. A többiekével akik rosszindulatból beszélnek nem tudok mit kezdeni. Az az ő kivetítésük és nem az én gondom.

2015. szept. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!