Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ennyi igénytelen...

Miért van ennyi igénytelen ember Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nálam az igénytelen azt jelenti, hogy nem törődik a külsőjével. Ha kövér akkor miért nem próbál meg fogyni, tenni érte, hogy ne legyen az. Ha túl sovány, miért nem tesz érte, hogy normális alakja legyen?


Én azt sem hiszem el, hogy arra nincs pénze a "szegény" magyarnak, hogy normális ruhákat vegyenek. Undorítónak tartom ami Pesten zajlik.


Munkám kapcsán nagyon sokat utazok, külföldi kapcsolattartó vagyok. Sok helyen jártam, így érvekkel is alátámaszthatom, hogy a magyar nem ad magára. Miért van az, hogy Olaszországban, Angliában vagy bármelyik olyan országot sorolhatnám most amerre húzni akarunk (legalábbis kellene gazdaságilag), tudnak valami igényességet felmutatni? Senki ne jöjjön a pénzzel mert nem hiszem el, hogy olcsó ruhákból nem lehet felöltözni normálisan, úgy hogy ne kapjon el a hányinger.



2015. szept. 23. 18:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Személy szerint én meg azt tartom undorítónak, amikor valaki annyira igénytelen szellemileg, hogy bedőlve a fogyasztói társadalom összes piti trükkjének, százezer forintokért vesz egy irattáskát, meg fél millió forintért utcai öltönyt. Tudod, hogy mit jelent valójában az igényesség? Amikor valaki elvek szerint él, és nem a külsőségek-körülmények-más emberek, és a reklámok által határozza meg önmagát, és azt, hogy mi a fontos. Mégis kit érdekel, hogy milyen ruhát hordasz, amíg a ruhád tiszta? Csak azokat, akik annyira éretlen emberek, hogy hagyják magukat drótként rángatni.


Régebben lenéztem az olyanokat, mint te, ma már csak sajnállak titeket. Lehet, hogy a metrón a melletted ülő ember 3-4 éves ruhákat hord, de mondjuk a gyerekét egészségesen eteti, és boldog családi életet él meg vannak igazi barátai. Meg az is lehet, hogy a Deák téren egy üzletember éppen azért depressziós, mert csak a félmillás napszemüvegre van pénze, miközben a főnöke Versace-t vett.


Mellesleg, Mark Zuckerberg 40 dolláros farmerben és 20 dolláros pólóban mászkál az utcán. Például ő tud valamit az igényességről.

2015. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

"Tudod, hogy mit jelent valójában az igényesség? Amikor valaki elvek szerint él, és nem a külsőségek-körülmények-más emberek, és a reklámok által határozza meg önmagát, és azt, hogy mi a fontos. "


Köszönöm, első válaszoló. Adtál egy új perspektívát, így még nem értelmeztem az "igényességet".


Bár amit felvázoltál, on the second thought, inkább valamiféle "nem-felületesség" és "nem-elvtelenség" keveréke, míg az "igényesség" szó definíció szerint tényleg csak a külsőségekre vonatkozik.


Tökéletesen igazad van abban, hogy az igényességnek egyáltalán nem feltétele a minél drágább ruha, viszont a kérdező sem (feltétlen) erre gondolt. A kopottas, kinyúlt, régi ruha tulajdonképpen (szinte?) egyenértékű azzal, mintha koszos lenne, nem? :) Abban pedig egyetérthetünk mindhárman, hogy a "koszosság" igénytelenség.


Kérdező:


Én szegedi egyetemista vagyok, főként a belvárosban mozgok, viszont szegényebb környéken nőttem fel. A ruházatom teljesen rendben van, férfiként igyekszem elsősorban elegánsan öltözködni, és ugyanez a tendencia figyelhető meg a karon is, különösen a felsőbb évfolyamoknál. Illetve, a belvárosban sem járkál többnyire senki úgy, mint mondjuk a buszpályaudvar, vagy az egyik híres/hírhedt piac területén (nem tudom pld. a "Cserepes-sor" mond-e valamit :D). Ilyen helyeken valóban megfigyelhető a társadalmilag alacsonyabb rétegekből származó emberek ilyen-olyan "igénytelensége".

Ugyanez a réteg az, aki a legfogékonyabb a média befolyásolására, a különböző éppen aktuális, tetsző viselkedésminták átvételére, illetve a magyar társadalomban megfigyelhető elcigányosodásra.


Az elcigányosodás azért is érdekes, mert bizonyos alsóbb magyar rétegek tényleg hozzájuk kezdenek hasonulni, a cigányok rétege(i?) viszont megoszlanak: egyrészt vannak az ilyen-olyan igénytelenek, másrészt pedig az a réteg, aki - mondjuk úgy -, komolyan vette a barokk világnézetet, és vegyítette azt a cigányság jellemzőivel.


A kérdés, hogy miért az igénytelen(ebb) cigánysághoz hasonulnak ezek az alsóbb rétegek, ez pedig egyrészt visszavezethető az anyagiakra, másrészt a hasonló értelmi képességekre, iskolázottságra, stb.-re (a különbség viszont még így is szignifikáns, szerencsére - legalábbis ítélve az alapján, amit én tapasztalok).


Ezeknek az alsóbb rétegeknek pedig javarészt esélyük sincsen felemelkedni; úgy születnek csecsemők, hogy a születésük pillanatában el van döntve a sorsuk (oké, ez már kicsit mélyebb téma, mint az igénytelenség, elismerem. :D).


19/F

2015. szept. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

Mert, az átlag magyar medián bér 110-120 ezer forint körül mozog. Egy normális nadrág 10 ezer forintnál kezdődik. Ha albérletben lakik a szerencsétlen, akkor a fizetése fele minimum megy a fenntartásába és a másik felét pedig elkölti kajára és egyéb fontos dolgokra (mosószer és hasonló).


Na ezért.


A kövérség pedig... Igaz, ingyen van a futás, de ha az ember szarul él, nincs sok kedve hozzá, hogy még futkorásszon, mint egy fogyatékos. Sok a depressziós.


Mellesleg én is kövér vagyok és munka után örülök, ha van lyuk a fülemen. Ráadásul ülőmunkát végzek (mérnök vagyok) és nem sok kedvem van még munka után futkározni, vagy gyúrni, vazze.


Ja bocs, közben látom, hogy senki ne jöjjön a pénzzel... Hát pedig...

2015. szept. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szóval lusta vagy?
2015. szept. 23. 20:50
 5/17 anonim ***** válasza:

4: Gyakorlatilag igen. Meg depressziós és néha még enni sincs kedvem. Hazajövök az irodából, leteszem a seggemet és csak akkor emelem fel, ha megyek lefeküdni.


Gondolom el tudod képzelni, hogy az utóbbi fél év alatt mennyit sikerült így felszednem...

2015. szept. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%

A kommunizmus mellekhatas amire a 90' évek nyomora ranyomta a hatasat megjobban. A 30-35 kozeposztaly nagy resze igenyesebb de az idosebbek közül csak az értelmiség.

Alacsony berek, sok a proli család akiknek mindegy .

2015. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló jól megfogalmazta.Itt még egy olyan magyar,saját készítésű ruhát sem láttam,ami nem feszülős,ős k.urvás, Olaszországban pl nagyon -nagyon csinos ruhákat láttam , Németországban a jó pár hónapos ott tartózkodásom alatt egy "pláza.pitsát" se láttam, ha bementél egy üzletbe,nem a 20 cm-es magassarkús agyon szőkített csaj szolgált ki,hanem teljesen normális kinézetű emberek.De azért itthon is lehet normálisan öltözködni, csak itt kb sokkal több az olyan,mint amit fent leírtam.
2015. szept. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
38%

És a külföldi utazásod során arról nem sikerült véletlenül meggyőződnöd, hogy a németek, olaszok nem mással/másokkal foglalkoznak, mint te?

Sose értettem az ilyen embereket, talán kisebbségi komplexusod van, hogy másokban keresed a "hibát"?

Én annyit várok el mástól, hogy legyen ápolt és tiszta.

Jah és mielőtt elkezdenél okoskodni, megnézném, hogy hozol össze egy normális étrendet havi 100-120 ezer forintból.

Csak okosan, mert évek óta foglalkozok vele amatőr szinten, 50 ezer alatt nem áll meg egy normális, egy főre és egy havi időtartamra vonatkozó étrend.

A ruhákról meg annyit, hogy pont a nyugatiakra jellemző az előbb említett lazaság, a komfortra való törekvés, legtöbb nő a szoknyát simán sportcipővel hordja.

2015. szept. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

"Szóval lusta vagy?"


Még a fogalmakkal se vagy tisztában.

Azt az embert, aki munka elvégzése után már nem rendelkezik olyan munkamorállal, mint a munkafolyamat megkezdése előtt, nem lustának nevezik, hanem fáradtnak.

2015. szept. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
(8-as, nem hordanak sportcipőt szoknyával,de nem is az a divat,hogy szanaszét feszül rajtam minden cucc,mintha már kicsi is lenne rá-és az az elegáns-,vagy pl a férfiak nem hordják minden nap ugyanazt a gatyát...
2015. szept. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!