Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem magyar nevet szeretnék...

Nem magyar nevet szeretnék adni születendő gyerekemnek, majd, az én nevem is külföldi, lehetséges-e?

Figyelt kérdés
magyar állampolgár vagyok és a párom is az, én itt is születtem,de a családom francia.
2015. szept. 30. 17:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Persze azon az opción túl,hogy kimegyek Franciaországba.
2015. szept. 30. 17:27
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Simán,nézd meg,hogy a cigók micsoda neveket adnak.
2015. szept. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg magyar állampolgár csak Magyarországon engedélyezett nevet adhat akkor is, ha külföldi származású. Persze a külföldi nevet meg lehet próbálni kérvényezni, de ha engedélyezik akkor is magyar helyesírás szerint - mint a Dzsesszika.

Én se vagyok magyar, a nevem sem az, de az állampolgárságom magyar.

Még nem született meg a baba, ugyan nem hivatalos helyen érdeklődtem de nekem ezt mondták. Ha kettős állampolgár lennék lehetne, csak a másik származási országom nem fogad el kettős állampolgárságot.

2015. szept. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Lepontoztatok pedig igazat írtam. Ha romának azaz hazai kisebbségnek vallod magad,nincs joguk elutasítani!


[link]

2015. szept. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tényleg igaza van (bár valamit azért elutasítanak), de a romáknak is magyar helyesírás szerint engedélyezik.

A Zsaklint így leírva most is lehet adni, hasonlóan a többi francia eredetű nevet is lehetne engedélyeztetni, csak szerintem így hülyén néznek ki.

2015. okt. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Láttam egyszer egy cigány csávót, akinek a gyönyörű Dzsúlió nevet adták. :D :D Nem bírnak magukkal...
2015. okt. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én hallottam Rafaellót is, és "Récsöl"-t :)
2015. okt. 2. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!