Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyik...

Miért van az, hogy egyik ember igyekszik, hajt, próbál jól teljesíteni, mégsem értékelik, míg a másik alig tesz valamit, mégis folyton dicsérik?

Figyelt kérdés
Egyiknek minden hibát elnéznek, másik meg egyszer vét valamit és örökre el van ásva.Mi lehet ennek az oka?
2015. okt. 2. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Önmarketing. Ha valamit jól el tudsz adni, akkor a járulékos veszteségeket is elnézik. Pl. a népszerű ember hibázhat, nem fogják kirúgni. Én általában nem vagyok középpont, de volt egyetlen egy főnöknőm, aki valamiért nagyon megszeretett. Jól dolgoztam ugyan, de szinte minden nap 20-30 perc késéssel estem be: soha nem szólt érte. Az összes többi munkatársamat leordította, ha csak 5 perccel is később jelentek meg... így működik, elfogadták, hogy százszor gyorsabb és precízebb vagyok az elődömnél, viszont rendszeresen kések. Más az egyéniségét tudja ugyanígy eladni, és akkor tudomásul veszik, hogy a jó fej munkatárs gyengébben teljesít. Igazságtalan, de így működnek az emberek,
2015. okt. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én is gyakran esem ilyen hibába, mert nem vagyok nagy társasági kezdeményező. Valóban nagyon fontos jó kapcsolatot ápolni a főnökkel és egyes kollégákkal, sajnos a hajtás sokszor nem elég és egy leépítéskor az állásod múlhat rajta.
2015. okt. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Érdekes, valahogy erre a lehetőségre nem is gondoltam.Azt hittem, a múltamban, nevelésemben van az oka annak, hogy eleinte mindenhol szimpatikusnak tartanak, aztán ez valahogy megváltozik, elégedetlenkednek, vagy valahogy kitúrnak, bárhogy is igyekszem.Anyu egyedül nevelt és ő olyan volt, hogy inkább a negatívumokat látta meg bennem, sokat hallottam hogy nem viszem semmire, ez is nagyon belém rögződött, elég bizalmatlan, távolságtartó vagyok, de emellett kedves.Bár valójában fogalmam sincs, milyennek látnak az emberek engem és a munkámat úgy általában.Én amolyan különc "művészlélek" voltam mindig.Nem vagyok egy locsi-fecsi társasági ember.A hétköznapi témák nem nagyon kötnek le, bár hozzá tudok szólni bármihez.Sosem voltam nagy közösségi ember, de minél több negatív tapasztalat ér, annál inkább látom, hogy nincs is szükségem emberek közelségére semmilyen értelemben.Bár csak vállalkozó lehetnék és egyedül dolgozhatnék!

2015. okt. 2. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!