Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy fogadjátok el, hogy nem...

Hogy fogadjátok el, hogy nem engedhettek meg magatoknak valamit?

Figyelt kérdés

Sajnos rengeteg dologra vágyok, amit nem engedhetek meg magamnak, és ez rettentően zavar. Nem arról van szó, hogy nincs mit felvennem, van pár ruhám.

Viszont meg vagyok bolondulva a szexi fehérneműkért, babydollokért (ilyenekért: [link] ), meg a minőségi kozmetikumokért (Lancôme, Clinique, MAC).

Dolgozom, de ennyit sose fogok keresni, hogy ilyeneket vásárolgassak, és elég szegény családból jövök

22N


2015. okt. 2. 19:13
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%

ha lány vagy, akkor még találhatsz pasit, aki megveszi neked ezeket. (ellenszolgáltatást nyilván nem kell ismertetnem)


ha pasi lennél, és mondjuk egy kics alacsony, gyenge, csufi fiu, akkor még arra sem lenne esélyed, hogy a "párod" adjon neked ingyen dolgokat.


akkor tényleg para lenne, ha nincs vmire pénzed.

2015. okt. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem okoz gondot, ez természetes. Az emberek sacc 90%-a nem engedhet meg magának valamit, amire vágyik. Az egyik a vasárnapi húslevest, a másik az okostelefont, a harmadik a BMW-t, a következő a balatoni villát, a még gazdagabb meg a negyedik nyaralóját Hawaii-n. Az ember mindig többre vágyik, de ez nem baj, ez viszi előre (meg ugye ott az a bizonyos Maslow-piramis). Szóval a lényeg, hogy el kell fogadnod, hogy mindig, MINDIG lesz olyan dolog az életedben, amire vágysz, de nem érheted el (vagy a jelenedben elérhetetlennek tűnik). Én azt javaslom, hogy koncentrálj azokra a dolgokra az életedben, amiket elértél, ami már a tiéd, megdolgoztál érte, és ezáltal örömet okoz. Ez nem jelenti azt, hogy teljesen felejtsd el a babydolljaidat (ez elérhető vágynak tűnik), de próbáld meg elterelni a gondolataidat, és annak is örülni picit, ami van.

Egy kicsit hétköznapibb, "megfoghatóbb" tanács: ne nézegess babydollokat a neten. De komolyan, ez nálam egy idő után tényleg használt (csak nem babydollokkal :P). Gondolj bele, ez olyan, mint amikor a gyerek elkezd hisztizni a boltban, hogy Hot weels-kisautót akar, pedig amíg nem látja meg, addig meg se fordul a fejében, hogy olyan kell neki... na, felnőttként is ugyanez a helyzet. ;)

2015. okt. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
24%

nekem azt nehéz elfogadni, hogy amiért nem vagyok jóképü és nem születtem erős testalkatúnak meg magasnak, ezért nem kellek csinos lányoknak. Max nagyon nagy erőfeszitések árán.


De fáj látni, hogy másoknak meg nem kell, mert akármit cisnálnak, mindig van jelentkezőjük. Mármint csinos csaj.


És az a fájó ebben, hogy ez meg nem pénzen mulik.

2015. okt. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én inkább rendelgetek magamnak ilyen fehérneműket olcsobban kijövők
2015. okt. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vágyom akkora dolgokra amit nem engedhetek meg magamnak. De amiket te említettél nem százezres dolgok, szóval nem értem miért ne vehetnél ilyesmit. Nekem is vannak ilyen cuccaim, pedig minimálbérből élek, ráadásul albérletben. Kb havonta egy értékesebb cucc mindig belefér így is. Pl múlt hónapban vettem egy drága alapozót, mert épp elfogyott a régi, az olcsó meg semmit nem ér sajnos. Következő hónapban játékot veszek, mert én meg imádok ps4-ezni, a játékok rá meg 10-15ezerbe kerülnek. A ps4 maga 120ezer volt mikor vettem, arra hónapokig spóroltam + eladtam pár dolgot ami nem annyira kellett már. Én nem érzem hogy lehetetlen lenne bármi is. Nyilván nem megy olyan könnyen mint a gazdag embereknek, de az már az én hibám hogy csak minimálbért keresek. Ja igen, tervezem a továbbtanulást is hogy jobb életem legyen majd később.
2015. okt. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

De miért ne vehetnéd meg magadnak ezeket?

Én a nővérem példáját követem aki már 12 évesen így csinálta. Nagyon kevés heti zsebpénzt kaptunk, de ő vágyott márkás pólóra ami elérhetetlen volt számunkra. Így a nővérem mindig elrakta a pénzét. Amikor apu adott pénzt, hogy vegyünk olcsó pólót vagy nadrágot, ő eltette a pénzt, nem vett belőle. De pár hónappal később összejött az összeg és megvette. Ma felnőttként h drága dolgot akarok én is ezt csinálom. Gyűjtöm a pénzt hónapokig, és ha összejött megveszem. Ezt te is megtudod tenni ha nagyon vágynál valamire.

2015. okt. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nehezen, de elfogadtam, amikor épp rá voltam ezekre kattanva. Aztán nem tudom, nálad hogy lesz, de engem pont ez a "válság" döbbentett rá, hogy nekem nincs azokra szükségem, és lehetek boldog high-end sminktermékek meg Rebecca Minkoff táska nélkül is. Megtanultam azt értékelni, amim van, és örülni annak, hogy felelősségteljesen költöm a pénzem... és meglátni a kevésbé márkás ruhákban, turkálóban is a jót.
2015. okt. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam nemrég még, csak az ellenkező nemből. Bár én nem babydollokat akartam venni magamnak. :)

Mindig rajongtam a márkás dolgokért, lehet pont azért, mert én sem származom gazdag családból, és amíg más gyerekeknek anno megvettek a szüleik minden drága dolgot, nekem nem tudtak sajnos.

Átlagos keresetű munkám van, de leszoktam a drágább dolgokról, mert felesleges megvenni valamit csak a neve miatt. Egyedül a cipő az ami márkás és a parfümöm. És néha a drágább dolog rosszabb minőségű is, sajnos.

A legjobb amit tehetsz, az az, amit feljebb is javasoltak, hogy ne nézegess egyfolytában ilyesmiket, mert attól megbolondulsz. Én pl autót szeretnék venni már egy ideje, és anno napi szinten bogarásztam a használtautón, amivel azt értem el, hogy majdnem begolyóztam csak. Amióta nem kutatok autó után, már majdhogynem nincs is szükségem igazán rá. :) Minden fejben dől el.

Szerezz egy barátot, persze ne azért, hogy eltartson, vagy bevásároljon, hanem ha együtt éltek majd, sokkal könnyebben tudsz ezt-azt megvenni, amire szükséged van. Vagy kérhetsz karácsonyra, szülinapra is ilyesmiket.


29F

2015. okt. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én amíg két helyen dolgoztam sokat meg tudtam engedni magamnak, volt olyan hónap, hogy majdnem fel milliot szedtem ossze (2 munkahely, helyettesítés, ügyeletek, ösztöndíj), igaz látástól vakulásig dolgoztam de megérte, mert nem voltam stresszes.

Két hónapja megszűnt a jobban fizető munkahelyem s azóta egy francos gázszámlától is utolér az agybaj, nem tudom elfogadni a helyzetet, s nem is fogom, keresem az új masodik munkahelyem, nem a minőségi ruhák vagy kozmetikumok vagy parfümök miatt, hanem azért hogy ne stresszeljek azon, hogy a számláimat ki tudom-e fizetni.

2015. okt. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

egy munkahelyből nem lehet annyit keresni, hogy ez ne legyen probléma?


persze ha nagy családi házra fizeted a rezsit, akkor para lehet, ha bejön egy sok tizezres fűtésszámla...


gondolom neked nehéz lenne megélni 200-250 ből nekem meg pl az lenne a csúcs, ha annyit tudnék keresni

2015. okt. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!