Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Összetett történet, önértékelé...

Összetett történet, önértékelési gondok, valaki segítene?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon hosszú lesz, úgyhogy tényleg akkor olvassátok el, hogyha érdekel is. Utolsó elkeseredésemben fordulok ide, nagyon rosszul viselem a dolgokat lassan már 2 éve.


Ott szeretném elkezdeni, hogy jelenleg Pestre járok főiskolára egy gazdasági szakra. 19 éves vagyok és nem messziről, egy kisvárosból járok be. 180 magas vagyok ( erre később kitérek) és szeretek olvasni, sportolni, utazni, igényesen öltözni, úgymond a bánatomat a ruhákkal kompenzálom.


A problémám pedig az, hogy lelkileg gyenge vagyok. Többen mondták már, hogy pszichológushoz kellene fordulnom mert ezek nem normális dolgok.


A legelső dolog a megfelelési kényszer, szeretnék mindenkinek megfelelni, főleg a saját elvárásaimnak amik nagyon nagyok. Mint írtam 19 vagyok de 16-nak nézek ki és szerintem alacsony is vagyok. Nincs olyan nap, hogy ne érezném magam egy kis hülye gyereknek a többiek között. Szeretnék végre férfi lenni, egy igazi komoly ember. Az is nagyon rossz érzés, hogy a lányok fele magasabb mint én...


Nem sok barátnőm volt, nagyon megválogatom, hogy kivel beszélgetek, kivel megyek el valahova. Egyszer valaki akiben megbíztam később azért nem jött össze velem, mert csak pár centivel voltam nála magasabb. Ez teljesen lerombolt engem érzelmileg, hiszen erről nem tehetek.


Jelenleg sem érzem magam úgy, hogy valamire is képes lennék, teljesen elhagytam magam. Én konzervatív ember vagyok és nem nagyon rajongok a bulikért. Féltékeny is vagyok, és akivel közelebbi kapcsolatba kerülök azokkal emiatt nagyon megjárom. Az agyam állandóan kompenzál és most nem fogok viccelni, de már attól rossz érzésem lesz ha eszembe jut az, hogy a lánnyal hova mentünk, hol voltunk kettesben. Sőt attól is ha a városban elnézek arrafelé. Vagy attól is, ha belegondolok, hogy ő Pesten lakik és este kimegy a barátnőivel. Állandóan csak a rosszra tudok gondolni, hogy mi történhet vele és szorongok emiatt. Vagy ha nem ír vissza valamiért, de fent volt pár perce azon is teljesen kitudok borulni. Mert mi van ha mással beszél? Tudom, hogy én vagyok a hibás és szerintem beteg is vagyok. Még mindenki más élvezi ezt az életkort, én nem tudom. Más áttud ezek felett siklani, én nem...


Megakarok változni de nem tudom, hogyan kellene. Külsőleg is és belsőleg is. Későn érő vagyok és szeretném gyorsítani magamon a "változást" mert ez nem jó irányba fog vezetni.


Minden nap egyre jobban rombol. Gyakrabban vagyok ideges, kevésbé élvezem a dolgokat. Pszichológushoz még nem szeretnék fordulni és remélem kapok itt pár értelmes választ ami talán segíthet. Remélem van még olyan ember Magyarországon aki önzetlenül szeretne segíteni a másiknak.


Hogyan változzak? Hogyan bírjam ki ezt a korszakot? Hogyan fogadjam el magam?


Köszönöm ha elolvastad!



2015. okt. 2. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:

hát 180cm az bőven átlag feletti, azaz több mint a férfiak 50%ánál magsabb vagy kb 5 cmerrel...illetve nem tudom, hogy te melyik párhuzamos univerzumban élsz ahol a csajok 180 körüliek :D

Ez alapján gondolom az elvrásaid is olyan abszurdak, alaptalanok és teljesíthetetlenek amilyen ez mizéria a magassággal. Szóval szerintem itt van a kutyuli elásva.

2015. okt. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

180 cm nem kevés,az a lány, aki emiatt nem akart tőled semmit,az hazudott.

Ez süket duma,nyugi van.

A féltékenységed már inkább komolyabb probléma, ugyanis egy egészséges párkapcsolatnak,csak kölcsönös bizalom lehet az alapja.

Úgy nézel ki,ahogy.

Az vagy te.

Fogadd el magad, különben mások sem fognak elfogadni.

Kinek van szüksége egy besavanyodott,állandóan problémázó emberre?

Na ugye.

Nem kell partyarcnak lenni,hogy nőd legyen,el vagy tévedve.

Ha úgy is viselkedsz mint egy hülye gyerek,akkor annak is fognak nézni.

Hagyd abba az önutálatot,és kapd magad össze!:)

Csak felnőttkori problémák miatt vannak gondjaid, vagy a gyerekkorod sem volt megfelelő?

Mert mindennek az az alapja,a.felnőttkori önbizalomhiány,rossz önbecsülés gyökere, szinte mindig a gyerekkorban keresendő.

Ha volt előtted gyerekkorodban megfelelő férfi,apa kép,akkor van hova "visszanyúlnod.

Szóval kapd össze magad és ne itt sírj!!!

2015. okt. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolj arra hány embernek rosszabb, vannak akik járni sem tudnak.

Neked meg volt bár barátnőd, szóval ha 1 lánynak már tetszettél, akkor biztos fogsz legalább mégegynek.

Pitiáner szerelmi bánatod van, de úgy megsajnáltalak az olvasás közbe mint, akinek a beteg alkoholista szüleit kell eltartania, mikor a felesége munkanélküli és van 2 gyerekük egy albérletbe amiért 2 hónapja nem fizettek.


16 vagyok és 175 cm, mégse ragadok le ilyen dolgoknál mint te felnőtt létedre.

2015. okt. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én 161 cm lány vagyok,és szerintem nekem te túl magas is vagy :D
2015. okt. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!