Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az állatokat miért tartják...

Az állatokat miért tartják sokan többre mint az embereket?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék nem vagyok állat gyűlölő, sőt, vannak kutyáim, cicáim, és amit tudok megadok nekik.


DE!


Miért van az, hogy ha nem veszed meg a kutyusnak-cicának, a kg-ként 9000 Ft-os tápot, meg sok ezer forintos nyakörvet, hámot, cicakaparót, kutyaházat, mindenféle fekhelyet, stb, stb, stb, sok százezer forintért minimum, akkor azt kapod, hogy: "NE TARTS ÁLLATOT, NEKED NEM VALÓ KUTYA, NEKED NEM VALÓ CICA,STB."


De amikor valaki/valakik sorra szülik a gyerekeket, és még a párizsis kenyér is luxus 3 naponta, akkor őket miért nem veszik elől?


Sokan mondták már, hogy "ne ugassak bele", mert minden embernek alanyi JOGA VAN hogy gyereke legyen.


De ha egy gyereket fel lehet nevelni a semmiben, akkor miért "büntetnek" meg azért, ha egy kutyának, nem PRÉMIUM (sok 10 ezer) forint/kg-os tápot veszek?


2015. okt. 3. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Pont a 2 szelsoseget ragadtad meg. Nem nagyon talalkoztam meg olyannal, akinek ne lett volna mind1, h milyen markaju tapot kap a kutya, ha az megfelelo mennyisegu, es nem tortenik eheztetes.

Nemreg vettunk kutyat, amit tudunk megadunk neki, kozepes arkategoriaban szoktunk vasarolni.

Amugy sokan azert tartjak tobbre az allatokat, mert nemelyik allat tobbet is er, mint sok ember. Azt viszont nem szeretem, ha ezt tulzasba viszik.

2015. okt. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van egy csomó fajta táp, amiben annyira nincs tápanyag, hogy a kutya kínjában saját ürülékét eszi vissza, mert a szervezete semmit nem tud hasznosítani abból. Vagy amikor valaki a saját paprikás-borsos pörköltjével eteti a kutyáját, mert "ő aztán nem dob ki pénzt külön kutyakajára" nem gondolva bele, hogy a kutya gyomra és veséje nem erre lett "megtervezve" és éveket vesz el így az állat életéből... ezek miatt szokták azt mondani a kutyatápin spórolóknak, hogy kár volt megvenni azt az állatot, nem pedig amiatt, mert nem a legdrágább cuccokat veszi neki, szóval te erősen csúsztatsz. Hogy hogyan jönnek ide a gyerekek, vagy miből szűrted le azt, hogy többre vannak tartva az állatok, csak mert bizonyos emberek évente kipottyintanak egy gyereket a nyomorba, azt nem értem.
2015. okt. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért most elég nagy hülyeséget írtál, bár értem, mire gondolsz.

9000 Ft/kg táp nincs is. Ettől függetlenül tény, hogy minőségi kajával kellene etetni őket. Értek ezalatt egy jó összetételű tápot, ami nem is feltétlenül drágább a boltban kapható sz*ronál (én egy olasz táppal etetem most az enyémet, 15e Ft/20 kg nagyker áron, ezt másfél hónapi eszi, tehát alig drágább, mintha tucat bolti vacak kapna). A többire nem mondok semmit, én még életemben nem találkoztam olyan állattartóval, aki ezért nézett volna le, mert nem veszek drága cuccokat az állataimnak (a pórázon és nyakörvön kívül nálunk majdnem minden home made:)

Ha jól tartod az állataidat, megkapják a szükséges állatorvosi ellátást, akkor senki nem fog rossz gazdának tartani.

Egyébként nem is értem, hogy hogy lehet a két dolgot összehasonlítani. Abban biztos lehetsz, hogy akik prémium táppal etetik az állataikat, azok a gyerekeiket sem vajas kenyéren tartják. Akiknél meg a párizsi is luxus, ők valszeg az állatoknak (már ha van nekik) sem tolnak drága kajákat. Szóval nézőpont kérdése az egész.

Ha jól tartod az állataidat, akkor ne érdekeljen, hogy ki mit mond.

2015. okt. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"9000 Ft/kg táp nincs is."


Nagyon földhöz ragadt lehetsz, bár kérdés az, hogy ha valaki azt mondja neked, hogy: "1000 éve nem láttalak, akkor az ezer évet szó szerint veszed?"


NEM! Nem úgy értettem, hogy valaki megvesz mindent a kutyájának-macskájának és a gyerekét meg éhezteti.


Hanem úgy, hogy van aki nagyon rossz körülmények között él, de szül gyereket/gyerekeket, mert neki ahhoz joga van, és senki nem szól érte, hogy bocsi, de nem kéne ilyen szegénységbe még gyereket is szülni, mert az az ő dolga.


De ha valaki nem veszi meg a kutyának vagy a macskának a legdrágább tápot, akkor már kapja a megjegyzéseket, meg bunkó beszólásokat, hogy akkor minek tart kutyát.


Rengeteg kérdést olvastam már, hogy valaki pl. kérdezi, hogy: "Most épp nincs pénzem állatorvosra, de úgy érzem, hogy beteg a macskám...."


vagy: "Nem tudtok valami olcsó kutyatápot?"


Meg rengeteg hasonlót írhatnék.

És akkor mindenki nekik esik, hogy minek tart állatot.


Míg ha a gyerekes, családos kategóriában valaki írja, hogy: "Most születik a 3. gyerekem, de annyi rezsivel el vagyok maradva, hogy holnap az utcára tesznek..."


Akkor ott senki nem mondja, hogy akkor minek vállal gyereket.


Ha mondjuk használtan akarok venni egy macskaszállítót, vagy kutyapórázt, kutyaházat, stb, akkor egyesek olyan furán néznek rám, mintha megöltem volna valakit, míg ha egy másik ember a kisgyerekeinek vesz használt ruhát, akkor az elfogadott.

2015. okt. 4. 15:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Én elő szoktam venni azt is, aki a semmire szül.

Rendben, alanyi joga, hogy legyen gyereke, de a gyerek is egy emberi lény, neki nem alanyi joga, hogy megfelelő körülmények közt és ÉRZELMI BIZTONSÁGBAN (ezt valahogy mindig kihagyják, pedig sokkal több olyan van, ahol a kölöknek anyagilag mindent megadnak a szülei, de személyiségzavaros, szorongó felnőttet nevelnek belőle) nőjön fel? A gyereknek nincs joga a gondtalan gyerekkorra?

Dehogy nincs.

2018. júl. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!