Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít hogy itt...

Csak engem idegesít hogy itt a legtöbb embernek rettenetes a helyesírása? Komolyan, nem járt itt senki általánosba?

Figyelt kérdés

Nem vagyok grammarnazi, de valami olyan kegyetlen helyesírási hibákat látok, amiket elsős koromban írhattam.

"mejik" és társaik...



2015. okt. 10. 10:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Ennél rosszabb már csak az "ilyesztő". Egyre több helyen, egyre több embertől látom... Szörnyen elkeserítő ez az igénytelenség.
2015. okt. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Titusztitusz ***** válasza:
39%
Mondjuk többek szerint az én helyesírásom is hagy maga után némi kívánnivalót, (Dehát azt hiszem, hogy az ilyesmi a hímneműeknél majdhogynem normális dolognak is számít egy bizonyos határig, ellentétben mondjuk a nők hasonló eseteivel...)de azért néha énis olvasok olyan szóírásokat ezen a portálon, hogy még a hajam is égnek áll...Az álltalad említett esetekhez már énse tudok mit mondani...Iszonyú ez az egész jelenség...(Pedig valszeg még ebben a rövid hsz-ben is csináltam néhány helyesírási hibát én magam is...)
2015. okt. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
én nem igedeskedek emijatt, mer tökéletess a hellyesirásom :)
2015. okt. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon sokan az sms-ben használt , minél kevesebb karaktereket használó módon ír ide is. Ez is az egyik oka sokszor a helytelenül leírt szavaknak.
2015. okt. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
néha én is eltudok képedni egy két hibán, de ha sietek kézírás közben én is tudok égbekiáltó hibákat összehozni.
2015. okt. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, honnan terjedt el ennyire, de az igekötős igéket lassan már minden harmadik ember képtelen helyesen használni. Pl: "megakarom ismerni", "lefogok menni", vagy itt fölöttem az "eltudok képedni". Horror. Szomorú, hogy így el lehet végezni egy általános iskolát (és nem ellehet végezni).
2015. okt. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Én valahogy azt vettem észre, hogy 30-40 éves kor fölött, ha az ember nem szellemi munkát végez, akkor egyszerűen elfelejt írni, fogalmazni meg pláne. Menj fel facebookra és nézd meg valamelyik népszerű híroldal posztjai alatti hozzászólásokat (ezeket általában idősebbek kommentelik). Hajaj, szerintem sikítani fogsz, hogy mit művelnek felnőtt emberek.


A másik, ami engem rohadtul idegesít, hogy a legtöbben, ha telefonról/tabletről írnak, akkor egyszerűen szarnak bele az ékezetekbe, írásjelekbe és leírnak 10 sor szöveget egyetlen ékezet, pont vagy vessző nélkül, amitől teljesen értelmezhetetlen lesz. Megnyitok egy kérdést és akkor pofán csapnak ezek az értelmezhetetlen "szövegek".

2015. okt. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az sms, üzenet, chat teljesen más kategória, mint amikor valaki ír egy regényt, amire volt 5 éve, amivel egy nyomot hagy maga után, és mégis azt látni, hogy szar az egész úgy ahogy van, mert annyi igényesség nincs benne, hogy amit a kezei közül ad ki, helyesírásilag, szórendileg helyes legyen, és ne kelljen minimum kétszer elolvasni, mire megértem. Az okostelefonok nagy hátránya. A wc-n nincs elég erejük javítani az elcseszett szavakat a gyakorikérdésekre kiírt szövegben, de szó szerint szarnak rá, nagy erőlködés közepette. Igénytelenség. Ezt az egy szót kellett volna leírnom, de jobb így, kifejtve.
2015. okt. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a probléma, hogy mindenki gépen ír, vagy telefonon, ahol van beépített helyesírás ellenőrző... Mégis ennyire igénytelenek magukkal szemben is, hogy még egy jobb klikket sem képesek nyomni és kiválasztani a nyelvtanilag helyes írásmódot.


Én újabban egyébként egyre többször látok itt olyan kérdéseket, amiket még értelmezni sem tudok a nyelvtani és helyesírási hibák miatt.

2015. okt. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Titusztitusz ***** válasza:
0%
Én mondjuk tudom jól hogy vannak "helyesírás ellenörző" alkalmazások a neten, de ennek ellenére sohasem használom őket...És szándékosan nem...Ugyanis mivel elég régóta vagyok fenn netes "társalkodóportálokon", tudom jól azt, hogy a JELLEGZETES HELYESÍRÁSI HIBÁK olyan "azonosítási jelentőséggel bírnak", mint mondjuk a kézírás jellegzetességei...Éshát így még a netes kommunikációkban is meglehetős biztonsággal ki lehet szűrni azt, ha valaki a neten mondjuk az én személyemnek adja ki magát...Ilyesmire volt már sok példa, jónéhány "álTitusztituszrol" tudok már, éshát az engem, és a HELYESÍRÁSOMAT MÁR JÓL ISMERŐK meglehetős biztonsággal tudják kiszűrni sokszor az "álTitusztituszokat"...Szóval azért van annak jó oldala is, hogy sokan nem tudnak tökéletesen helyesen írni...Én mint azt fentebb is írtam, PONT EZÉRT nemis szeretnék tökéletes helyesírási kézséget magamnak...
2015. okt. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!