Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kell pénz a boldogsághoz?

Kell pénz a boldogsághoz?

Figyelt kérdés

Ha van egy párod, akivel régóta együtt vagytok és nagyon szeret, egészségesek vagytok, mindkettötök olyan munkát végez, amit szeret és ahol szeretik, nincs adósságotok és kényelmesen megéltek (nem kell nézni az élelmiszer és a kozmetikumok árát, max a ruhákét nagyobb mennyiségnél, bármikor mehettek szórakozni vagy elutazni egy hétvégére külfökdre), vannak barátaitok, jó a kapcsolat a szük csalàddal, és önmagaddal is elégedett vagy (külsö és jellembeli adottságaiddal, azzal, ahol az életben tartasz), vannak terveid, komolyan elégedetlenségre adhat okot, hogy nem vagy milliomos?


Miért érzik mégis így sokan?


2015. okt. 13. 15:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Amit te felsoroltál, az mai magyar átlaghoz viszonyítva egy nagyon jó életszínvonal. Ne ehhez hasonlítsd, hanem a valódi szegényekhez, akiknek kilátásuk sincs olyanokra, amiket leírtál.
2015. okt. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Azert erzik igy sokan mert nekik romokba van az eletuk es ugy erzik hogy rajtuk mar csak a penz segithet.
2015. okt. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Én akkor lennék igazán boldog, ha lenne egy Forma-1-es autóm. 200.000Euroért lehet venni, szóval igen, kell hozzá.
2015. okt. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Üdv! Amíg ketten voltunk a párommal soha nem néztem a pénzt, de most, hogy van gyerekünk nagyon más szemmel nézem az anyagiakat. Az is gond, hogy nincs nagyobb lakásra pénzünk, éhen nem halunk és boldogok vagyunk, de életemben nem foglalkoztatott ennyit, hogy miért csak ennyit keresünk és így élünk miért nem tudok nekik még többet adni.
2015. okt. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet én vagyok helikopter, de nem sok embert ismerek, akiknek nem kell megnézni a dolgok árát, meg bármikor mehet külföldre és adóssága sincs. Ilyet még külön-külön sem nagyon, nem hogy egyben.
2015. okt. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ez meglep, hiszen az itteni vàlaszokból az jön le, hogy ez nemhogy az átlag, de még böven a szegény kategória..
2015. okt. 13. 16:02
 7/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy provokatív volt-e a kérdés.


Mindenesetre ha van olyan ember aki ilyen körülmények között mégis elégedetlen (például én :) az azért van, mert mindig lehet több. Ha valaki tényleg gazdag az nyilván jobb mint ha középosztálybeli de azért húznia kell az igát.

2015. okt. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

mert kis hazánkban az átlag az sajnos a szegény réteg

nem kell hozzá de jobb hogy ha van pénz nem?

2015. okt. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem provokatív.

Csak itt sokan leírják, így élnek, söt, még jobban, majd hozzáteszik, nincs náluk boldogtalanabb.

2015. okt. 13. 16:07
 10/23 anonim ***** válasza:
Igen, kell pénz a boldogsághoz, vagyis inkább a létbiztonsághoz és az elégedettséghez. Mert ki az, aki boldogan tud lefeküdni, ha nem tudja fizetni a számlákat, a lakás törlesztőjét, a gyerek iskoláját, a műtét árát, a szülők gyógyíttatását és még sorolhatnám.
2015. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!