Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz hogy nem...

Szerintetek gáz hogy nem tettem még le a jogsit?

Figyelt kérdés
Húszas éveim elején járó fiatal vagyok. Eddig mikor lett volna pénzem rá, egyszerűen sajnáltam ekkora kiadásba verni magam, mert nem láttam értelmét: Persze igen, tök jó lenne ha lenne jogosítványom, de mivel nincs kocsink, így azért hogy feltegyem a polcra mutatóba nem igazán látom értelmét. Nem motivál a dolog.
2015. okt. 18. 09:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele, bár nekem a pénzhiányon kívül olyan félelmeim is vannak, hogy ha elütnék egy biciklist, vagy járókelőt aki elém ugrik, akkor mehetnék börtönbe. Ezt elkerülendő inkább nem teszem le a jogsit. Biciklivel flangálok csak, azzal nem tudok komoly sérülést okozni a járókelőknek. Ha meg valamire muszáj az autó, akkor hívok egy übert, vagy egy taxit. Egy hónapban párszor taxizok, és így is olcsóbbra jövök ki, mintha fent kéne tartanom egy autót. Még ha ingyen ajándékba kapnék egy kocsit, akkor is.


Van olyan ismerősöm akinek 10 éve van jogsija és van autójuk is, de még egyszer nem vezette mert fél. Ez se sokkal értelmesebb. Persze vezeti más a kocsit helyette a családban, és ő elmondhatja hogy van jogsija, de valszeg nem is tudna vezetni már, ha kéne, akkor sem. Busszal, metróval jár mindenhova.

2015. okt. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sajnos a mai világban a jogosítvány éppen annyira alap, mint a diploma, vagy a nyelvvizsgák. Vannak olyan állások, amikhez nagy előny, ha van jogsid és kocsid esetleg. Ha családod lesz, és gyerekeid, akkor rengeteget kell majd fuvaroznod őket, ha suliba, orvoshoz, vagy tánctanfolyamra kell menniük, és a közös nyaralásokat is könnyebb lesz megoldani. Ha pedig idős leszel, esetleg beteg, és nem tudsz közösségi közlekedést használni, akkor ki leszel szolgáltatva a rokonoknak, mert nekik kell majd téged ide-oda utaztatni. Tehát én arra biztatlak, ha van lehetőséged, tedd le a jogosítványt, és tanulj meg vezetni, nem olyan nehéz, rengeteg gyakorlás és odafigyelés kell hozzá. Rövid idő alatt megszerezheted a jogsidat, de amíg magabiztos és rutinos leszel, ahhoz évek kellenek... Írtad, hogy nincs autótok, így jóval nehezebb lesz megoldani a folyamatos szinten tartást, de azért nem lehetetlen.
2015. okt. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia.


Talán egy elfogadható okot tudnék mondani, ami miatt még is csak érdemes lenne hangsúlyt fektetni arra a műanyag darabra.

A ti korotokban, s itt a jelenben, szinte az alap "követelmények" kategóriájába tartozik, a jogsi.

Ami munkahely kereséskor,előnyt jelenthet.

Sajnos most az én zsebemet is csak feleslegesen nyomja, ez a műanyag, vacak de egyszer biztos hasznát veszem majd.


Üdv.

2015. okt. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát így nem annyira.


viszont nem jár börtön minden elütésért...kivéve, ha valami befolyásos valakit ütsz el. Egy pénztelen ismerősöm kénytelen volt megegyezni, hogy legyen a dologból pénze, nem várt arra, hogy őt elütőt elítéljék.


Majd, ha lesz pénzed úgy, hogy maradna is mellette, akkor csináld meg.

2015. okt. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát ha nincs szükséged rá, akkor felesleges. Majd megcsinálod, ha kell.

De sok munkahelynél tényleg elvárás - akkor is, ha nem adnak autót és eleve soha nem kell sehova vezetned. Plusz vannak az életben olyan helyzetek, amikor tényleg jól jön. De ha nincs autó, amit vezess akár csak ritkán is, akkor nem kell.

Attól meg nem szabad félni, hogy elütsz valakit. A vezetők nagyobb része soha, senkit nem üt el, megfelelő körültekintéssel eléggé minimalizálható a kockázat. :)

2015. okt. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Alapkövetelmény munkahelyeken??

Max ha az ember valami kókler ingatlanügynöknek vagy rétékesítőnek akar elmenni, vagy esetleg ami kicsit kulturáltabb fuvarosnak, bolti áruterítőnek. De kezdő sofőrrel ott se nagyon állnak szóba.

2015. okt. 18. 11:01
 7/13 anonim ***** válasza:

Sofőri állásra pályázol, ott kötelező a megléte, de egy irodai munkához nem kell jogsi.


Ha nincs autód, akkor minek?


Pesten laknék, nekem se lenne autóm.

2015. okt. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kókler ingatlanértékesítőknek nem nagyon van autójuk, busszal meg metróval mennek ki a megadott címekre. A mai világban a diploma és a nyelvvizsga hol alapkövetelmény? Jó lenne, ha az lenne, de sajnos nem az. Rengeteg embernek nincs diplomája vagy nyelvvizsgája, sőt, még érettségije sem, mégis eléldegélnek valahogy. Akár saját vállalkozásuk van vagy középszintű munkahelyük. Ha városban élsz felesleges a jogosítvány, külföldre úgyis repülővel mész, vidékre vonattal, ma még árút szállítani sem kell, mert mindent kivisz a futár! Nekem pl. nincs autóm és soha nem is lesz! Benzinköktség, biztosítás, súlyadó, útdíj, kötelező szervíz, gumicsere ősszel–tavasszal, rothadt sok idegeskedés és stressz, hogy leanyázzanak szinte minden nap, hogy ha kell ha nem büntessen a rendőr mert neki éppen úgy tetszik, hogy károsítsam a környezetet és az élővilágot a büdös, olmos kipugógázzal? Csak azért, hogy benne poshadhassak egy alumínium dobozban, ahol el vagyok zárva a külvilágtól és még csajozni sem lehet? Akkor inkább nyelvvizsgára költsd azt a pénzt, azzal tényleg többet érsz...
2015. okt. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja hülyén fogalmaztam meg, sofőri állásnál alap követelmény nyilván, de a mondandóm hangsúlya nem ezen volt.
2015. okt. 18. 12:16
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy nem vágyok rá, letenném a jogsit, aztán járnék a nagy menő Mercédesemmel/BMW-vel, de amíg csak a kulimunka és a munkanélküliség között tengődő szegény kis tróger vagyok, ez mind csak vágyálom marad...
2015. okt. 18. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!