Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kell tennem ha Magyarorszá...

Tsukukakushi kérdése:

Mit kell tennem ha Magyarországon szeretnék Animékkel vagy Mangákkal foglalkozni?

Figyelt kérdés
Csak értelmes válaszokat szeretnék.Tudom hogy fordítás meg szinkronszínészkedés csak azt szeretném megtudni hogy ezeken kívül van-e még más lehetőség illetve hogy ezekhez milyen végzettség szükséges.

2015. okt. 28. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Nyissá ilyen bótot. Pesten. Kő sok pénz meg hát,ismertség a kiadóknál. Anno,mikó az 576 kbyte-ná toltam az ipartot,mia kiadóktól,Japániábu mög az USA-bul rendöltük a game demókot.
2015. okt. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az anime szinkron haldoklik, és nem is szeretik az emberek. Feliratot meg rengeteg csapat csinál ingyenesen. Fizetni nem fog érte senki amikor felmegyek az AA-ra és szépen rá is égetik a videóra nekem meg csak egy gombot kell megnyomni. Ha ilyesmiből szeretnél megélni akkor tényleg egy bolt lenne a legjobb. Kb olyasmi mint a Sakurazaka. Mondjuk nem tudom mennyire menne, mert nekik is az E-bayen 300Ft-os nyakláncot 1800-ért kell továbbadniuk. Aztán hogy ebből mennyi haszon és mennyi megy el az állandó költségekre nem tudom. Ami talán érdekes lenne hogy ha ilyen téma is érdekel akkor nyithatnál egy cosplayes boltot. Ahol nem kész cosplayeket lehetne venni hanem mindenféle alapanyagot. Ha meg valami nincsen azt berendelésre meg lehetne szerezni. Ez kezdő cosplayeseknek nagyon hasznos lenne hogy mindent tudnának egy helyről venni. Persze ehhez sok ismeretség, és rengeteg pénz kell. Aztán nem is biztos hogy bejön.

Ami még így eszembejutott az hogy van egy ilyen E-Sport bár a belvárosban. Leauge of Legends meg ilyesmi játék témájú az egész. Ilyen italokat is lehet kapni. Hasonlót lehetne üzemeltetni animésből, de egy vendéglő talán jobb ötlet lenne mert az animések nagy része 18 alatt van. Itt is rendezhetnél cosplayes versenyeket később amire ugye ha az emberek eljönnek nyilván fogyasztanak.

Mint szubkultúra divat ez az Anime meg Manga (én is odavagyok értük) de mint megélhetési forrás nem nagyon tudom elképzelni, főleg nem magyarországon. Azért sok sikert!

2015. okt. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 28. 17:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is animékkel/mangákkal szeretnék foglalkozni, de semmiképp sem Magyarországon. Külföldön miért nem gondolod hogy jó?
2015. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2es!

Ez a bolt egy nagyon csúcs ötlet!!!

Tuti vagy ezren járnának be naponta, ha lehetne animés kajákat, üditőket venni! Legalábbis én biztos! :D


(Esetleg egy-két Kaichou Wa Maid Sama-s kiszolgálólány...:P


És a cosplay bolt se rossz ötlet... Meg mindenféle animés cucc, (sharingan kontaklencse, attack on titan kabát, fullmetal alchemist "alimista óra", stb...) de ne túl drágán.. Inkább legyen picit olcsóbb. Igy kevesebbet ad egy ember, de többen fognak, mint ha roh.dt drága lenne, és igy szerintem még gyorsabban is gyűlne a piz...:D

2015. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Ilyesmi bolt van pesten a Sakurazaka. És online még az Animeland. Viszont nagy hátránya a sakurazakának hogy bár személyesen elmehetsz megvenni, de drága.

Példának hoznák fel itt attack on titanos nyakláncot:

E-bay:

[link]

(Ebayes árak folyamatosan 10-20 forintokat változnak a jelenlegi valuta szerint. A válasz írásának pillanatában 309Ft)

Sakurazaka:

[link]

(Válasz írásának pillanatában 1900Ft)

Szóval 6-szoros áron tudod megvenni, és az E-bayen még házhoz is jön. De ezt is megtudjuk érteni mert egy boltot valamiből fent kell tartani. Áramot, vizet meg fűtést kell fizetni, az alkalmazott sem puszira jár be és enni is kell valamiből. Viszont mint vevő miért venném meg 6-szoros áron mikor még nekem is kell érte elmásznom? A raktárkészlet ilyen bolt esetén meg szintén aligha nem megrendelésekből lenne. Ez esetleg azoknak lehetne vonzó akik nem tudnak vagy esetleg nem mernek az E-bayról rendelni.

A Cosplay boltot azért gondoltam mert az ember egy-egy jelmez vagy kiegészítő elkészítésekor főleg nem nem tudja pontosan mit keres szereti megnézni az alapanyagokat mielött megveszi. Tényleg olyan színű? Méretekben megfelel? Olyan a tapintása? Ott jobban átjön. Illetve nem kéne napokat böngészni a neten hogy én ilyen anyagot mégis merre találok emberi áron, hanem bemegyek a boltba, mondom mit szeretnék csinálni miből és az eladó vagy segít raktárkészletről vagy ha tud akkor felajánlja hogy rendelnek nekem belőle valamennyi forintért. Persze ehhez ismeretség is kell.

A bár az tényleg egyszerűbb lenne, és japánba ezek jól is mennek. Ilyen cosplay kávézót nyithatnál. Az biztos jól hozná a pénz amenyi weeaboo van errefelé. Aztán ha kávézónak hívod még azzal sincs baj hogy a 18 éven aluliak kiesnek a célközönségből.

2015. okt. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!