Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ne öljem meg magam?

Miért ne öljem meg magam?

Figyelt kérdés
Annyira lenne rá okom, annyira rossz nekem és annyira régóta. Lényegében nem is hiányoznék senkinek, csak nyűg vagyok a csaladomnak. Miért nem tudom megtenni??
2015. nov. 4. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon rossz, nekem is lenne rá okom, ahogy mindenkinek. Mégsem teszem meg, ahogy mások sem.

Azért ne öld meg magad, mert bizonyítsd be akár magadnak, akár másnak, hogy a rossz dolgok ellenére is képes vagy felállni és tovább menni.

Csak egy életünk van, ezzel gazdálkodhatunk. Senki nem tudja mi van utána. Én nem is akarom még megtudni. Sok dolog van, amit nem szeretek az életemben, ugyanakkor semmi sem lehet elég erős ahhoz, hogy eldobjam magamtól ezt. Az egyetlen kincset, vagyont, amit senki és semmi nem pótolhat, nem adhat vissza!

2015. nov. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%

Gondolj arra, hogy Isten nem hiába teremtett Téged, és igenis értékes ember vagy!!

Azért nem tudod megtenni, mert belül Te is érzed, hogy nem ez a helyes döntés.

Van, Aki szeret és vigyáz Rád, még akkor is, ha nehéz az életed!

2015. nov. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Ami először is a legfontosabb, hogy nem vagy egyedül!


Ha rosszul érzed magad, írd itt le nyugodtan bármikor, hogy mi az ami a legjobban bánt és hidd el, mindig lesz valaki, aki érdemben, segítő szándékkal válaszolni fog a kérdésedre. Vagyunk itt jópáran aki voltunk hozzád hasonló helyzetben, de azóta már mások önzetlen segítségének köszönönhetően sikerült valamelyest kilábalnunk a problémák sokasága közül! Legalábbis én így vagyok vele... Afelől szerintem teljesen megnyugodhatsz, hogy minden reggel újra fel fog kelni a Nap és azzal mindig majdnem egy teljesen új élet kezdődik, amelyben talán sokkal könnyebben meg fogod tudni találni a boldogulásodat – mint egy nappal korábban. Próbálj nem mindig kizárólag a múltra és a jelenre koncentrálni, hanem gondolj sokkal többet a jövőre is. Gondold végig, hogy az elkövetkezendőkben majd mit és hogyan szeretnél csinálni és mindezekhez milyen előkészületeket lenne szükséges előre megtenned a siker érdekében. Néha már egy egészen apró lépés is hegyeket képes megmozgatni.


Például ez csak egy tipp, ami elég sok embernél beválik: ilyenkor télen kevesebbet süt a Nap és általában kevesebb zöldséget, gyümölcsöt is eszünk, aminek következtében a szervezetünk vitaminellátása sok esetben jelentősen lecsökken. Ez közvetett módon a szervezet hormontermelését is befolyásolja, nem képződik pl. elegendő mennyiségű szerotonin, ami kihatással van a lelkiállapotunkra. De, ha elhatározod, hogy ebben a téli időszakban multivitamint szedel, olyat amelyben van D vitamin is, akkor azzal valamelyest serkentheted a szervezeted hormontermelését s ennek következtében biztosan jobban fogod érezni magad. Ilyen multivitamin vitaminkészítményt árulnak szinte minden élelmiszerüzletben, lehet kapni tabletta és pezsgőtabletta formájában is. Ha nincs különösebb betegséged és a feltüntetett utasítás szerint szeded, akkor ártani nem tudsz vele magadnak, leginkább csak jót tehet! :-)

2015. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak annyit akarok hozzáfűzni, hogy az én problémám egyáltalán nem valami tipikus tini gondok vagy ilyesmi, de nincs kedvem magyarázni. Köszi annak is aki üzit írt, kedvesek vagytok, de nem fogok itt választ kapni semmire.
2015. nov. 4. 22:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor minek írtad ki a kérdést?!
2015. nov. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Írd ki legalább magadból! Ha nem is ide, akkor egy papírra, füzetbe, Word-be... add ki magadból!
2015. nov. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Csak pillanatnyi összeomlás volt. Meguntam már az egészet, ugyanazokat a köröket futni és sosem lesz jobb, semmi nem segít, unom már a tanácsokat is, hogy ezt meg azt kéne csinálnom és attól biztos jobb lesz... nem, nem lesz jobb, el kell fogadni, hogy nekem ez jutott és kész.
2015. nov. 6. 18:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Mennyire rég óta ennyire rossz Neked? És mi az, amin úgy érzed sürgősen változtatnod kellene? Írhatod privátban is, ha úgy jobban esik!
2015. nov. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nekem múltkor dühkitörésem volt és csak a zene segített, hogy lenyugodjak. De hosszútávon nem tudom mit lehetne. Egyeseknek a vallás másoknak a terápia segít. Én már egyikben sem hiszek, próbálom magam rendbe tenni dolgokat, csak iszonyú nehéz.
2015. nov. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9: Az már nagyon jó jel, ha odáig magadtól eljutottál, hogy rendbe akarod tenni a dolgaidat. Ez már annak a jele, hogy elszántad magad a változásra és hidd el, hogy sikerülni is fog. Nekem az a véleményem, hogy ebben az esetben már pszichológusra, pszichiáterre sincs feltétlenül szükség (persze ha ön vagy közveszélyes vagy, akkor igen), csak ragaszkodj az elhatározásodhoz és akkor biztosan sikerélményed lesz.
2015. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!