Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önállósodás, saját út megtalál...

Önállósodás, saját út megtalálása, párkapcsolat?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok. Van egy pénzügyi diplomám ( már 5 éve végeztem, azóta nem dolgoztam a szakmában, szóval csak dísznek jó, de soha nem is szerettem, szülői nyomásra végeztem e a sulit ( ma már nem tenném.) Jelenleg egy hivatalban dolgozom, 95 ezret keresek, és nem is szeretem. Tudok angolul, kicsit németül. Ezelőtt sajnos nem bejelentve dolgoztam,expáromék vállalkozásában. Nagyon nehéz nekem az otthoni légkör. Anyámék midig marák egymst, most is ez megy, és mivel egy kis panelben élünk, elmenekülni se tudok sehová. BArátokat soha nem vihettem fel, most se lehet. Nem mintha lenne kiket, sajnos hülye don mikor exemmel összejöttem. szépen lemorzsolódott mindenki mellőlem, mivel elköltöztem jó messzire, most meg mire visszaköltöztem, már vagy ők költöztek el. Dea múgy sem volt soha sok barátom. Nehéz gyerekkorom volt, visszahúzódó is voltam, soha nem volt nagy baráti köröm De ez már amúlt, nem akarok itt ezen nyavalyogni. Szeretnék váltani, de nem tuodm, hogyan. Sokajártam Bpre interjúkra, elment rá az összes szabim és megtakarított pénzem az utakra, de nem jött össze, ami meg összejött volna, nagyon keveset fizetett, épp csak albérlet+rezsi+kaja jutott volna. De nem is várták volna meg, míg találok lakhatást..Na meg általában csak kis irodai unalmas munkák találnak meg. Nem is szerettema szakmám, meg már el is felejtettem és semmi motivációm újratanulni.

Az egyedüli tőkém az angol nyelvtudásom, talán.

PEdig valahogyan el kellene kezdenem az önállódosát, így csak szaladnak a napok, és én se leszek fiatalabb.

Most megismerkedtem egy sráccal nagyon szimpatikus és kedves, de ő jól elvan a mi kis városunkban. Nehezíti ez a helyzetet, mert én meg nem tudom, mihez kezdjek itt magammal. Egy kisebb városban élek, Nyugat-Mo-n.

Ti mit tennétek?


2015. nov. 18. 14:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*hülye voltam... ezt akartam írni. nem értem,hogyan tudtam don-ra elgépelni..elnézést
2015. nov. 18. 14:46
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj hogy elírtad sokakkal megesik. Megértem a problémád de neked környezet változás kell. Sajnos nekem sem egyszerű az élet, bár otthon semmi probléma, jól megvagyunk a szüleimmel én azért kevesebb bérért dolgozok sajnos igaz jó társaságban de ő velük eljárni valamerre kb lehetetlen. Nekem igaz sosem volt párkapcsolatom más problémák miatt sosem jött össze eddig de én sem nagyon tudok előrelépni jelenleg.


Persze keresem én is a legjobbat mivel tudnám magam közösségben elfoglalni ami még érdekelne is. Neked is ezt javaslom.

2015. nov. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem vagy egyedül. Aki nem találja a helyét a világban annak ellenére sem, hogy próbálkozik, annak nagyobb feladata van az életben, mint annak, aki lubickol a jólétben. Meditálj, hallgass az ösztöneidre, a szívedre légy őszinte saját magadhoz és hagyd hogy a sors irányítson. Meg fogod találni a helyed. Egyébként meg csak az tehet meg mindent, akinek már semmilye sincs.

Az az ember, aki tudja mit akar az életben, nagyon lassan fejlődik spirituálisan. Minden nap meghalunk, minden nap újjászületünk. Minden nap egy új nap, minden nap egy új lehetőség. Az idő nem számít.

2015. nov. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm. a második válasz könnyet csalt a szemembe.. igen, én is ilyesmiben hiszek.

csak attól még nehéz, amikor haladnál előre és falak mindenhol. vagy nem is falak, henm inkább zsákutca, csikicsuki, se jobbra se balra.

én is szeretem a szüleimet, de nagyon nehéz velük együtt élnem. el tudom magam foglalni, sok minden érdekel, de az, hogy napi 8,5-9 órát vayok egy munkahelyen, ami teljesen lefáraszt ( voltam diákként gyárban szalag mellett, természetesen az fárasztóbb, de ez meg lelkileg az. ott legalább tudtam, hogy a tandíj miatt dolgozok, itt meg miért is? mert valamit kell, és most ez van...) és az otthoni légkör is olyan, hogy inkább menekülnék, semmi esetre se lehet otthoni légkörnek nevezni. ( soha nem is lehetett)

szóval úgy érzem, ez a megrekedt helyzet mintha folyamatosan szívná el az erőm.

2015. nov. 18. 15:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Jó volt a második válasz.Hasonlókon mentem keresztül.Engem a Hellinger féle családfelállítás szabadított fel.Ott van olyan is hogy rendszerállítás ami a Te problémádon tudna oldani.Meglátod merre érdemes mozognod.Keress rá.Bár szerintem a miskolci hellinger terapeuta a legjobb az országban.Egy jó asztrológus is sokat ki tud hámozni a képletedből, mindjárt küldök egy üzenetet hasznos linkekkel.
2015. nov. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm, Miskolc az az ország másik vége tőlem :(

asztrológusnál voltam tavaly, egy ismersöm ajánlotta, de nekem nem jött be. Nem mondom, hogy nem jött be semmi abból, amit mondott, de ilyen arányban én is jósolok bárkinek.

2015. nov. 18. 16:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Az asztrológia nem jóslás.Nem jó embernél voltál.Semmi baj.Viszont nem csak Miskolcon van Hellinger. :)
2015. nov. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nem jósolt, csak előrejelezett. legalábbis ezt mondta.

mindegy, a probléma gócát ez nem oldja meg. nekem tényleg környezetváltozás kellene, meg munka, ami inspirál. csak nem tudom hogyan, mert akármit csináltam eddig csak falakba ütköztem.

sajnos miskolcra most nincs anyagi keretem..mindegy, azért köszi :)

2015. nov. 18. 16:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Jó tanácsot nem adhatok, de pár dolog kapcsán néhány észrevétel:


"szülői nyomásra végeztem e a sulit ( ma már nem tenném.)"

"sajnos hülye voltam mikor exemmel összejöttem"

"Nehéz gyerekkorom volt, visszahúzódó is voltam, soha nem volt nagy baráti köröm De ez már amúlt, nem akarok itt ezen nyavalyogni."

Bizony, itt a lényeg, a múltban történteket ne bánd. A $zar lehet trágya is egy termőföldhöz. Például ha a pénzügyi diplomát nem csak kőkemény magolások árán szerezted meg, hanem megvan a tudásod is hozzá, az mindenképpen a javadat szolgálja - a semmiért nem kell tanulni, ha az élet rávezet, hogy foglalkozz a pénzügyekkel, valószínűleg könnyebben felfrissíted, mit akinek akkor kell valamilyen ismeretféleséget összekaparnia. Ki tudja, mennyire lehet bízni abban, hogy a bejelentett munka árán leszívott adókból miféle nyugdíjat kapsz vissza (szerintem kb. semennyire), nem rossz dolog az, ha tudsz bánni a pénzeddel.


"Az egyedüli tőkém az angol nyelvtudásom, talán."

Lassan már ez is olyan, mint az érettségi, nem kiváltság, hanem beugró. Kétség kívül nagyon hasznos, de nem a versenyszférában, hanem a saját útjaidon. Nagyapámnak anno az orosz nyelvtudás hozott hasznot (amit hadifogságban tanult meg), és pont azért, mert akkoriban kevesen beszélték.


"...csak attól még nehéz, amikor haladnál előre és falak mindenhol. vagy nem is falak, henm inkább zsákutca, csikicsuki, se jobbra se balra."

Akkor még ott van a repülés. :) A spiritualitás jó esetben erre tanít hogy láss meg olyan alternatívákat, amelyeket a földhözragadt állapotban nem láthatsz meg.

A kisebb városhoz nincs közel a természet? Egy kis kirándulás segíthet kiszabadulni a mindennapokból. De sajnos abban igazad van, hogy a megrekedt helyzet elszívja az erőt. Nem kell azonnal radikális lépést tenni, de ha már a repülés szóba jött, néhány szárnypróbálgatás belefér, például egy kreatív hobbi képében, vagy valamilyen ismeret megszerzésében, ami érdekel, és nem azért, mert attól várod az anyagi jólétedet, hanem mert tényleg érdekel (szépirodalom, csillagászat, történelem, mit tudom én). Pont azért, hogy néha eltereld az elmédet a nyomasztó dolgokról.


Ja, a második válaszoló kapcsán, egy kis kiegészítés: a hagyod, hogy a sors irányítson nem azt jelenti, hogy elengeded a kormánykereket. Mert akkor falnak ütközöl, ami a sors nyelvén mellesleg egy észhez térítő pofont jelent. Ez nem kell megvárni. A sors az utad az elágazásaival együtt, de te vagy, aki rajta tartod a verdát.

2015. nov. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ha még valaki jár erre: minden rendbe jött velem.

Két hete költöztem Bpre, és párom is van. ( Ő budapesti, neten ismertem meg). Hétfőn kezdtem egy helyen, amit nagyon szeretek, eddig legalábbis minden tetszik, és a fizetés is jó. Ősztől továbbtanulok levelezőn,addig is frissítem a nyelvtudásom, a németet. Szóval szép lassan, de rendbe jött minden. A környezetváltozás szuper. Persze kicsit megterhelt, mert rengeteg változással járt (gyekorlatilag minden megváltozott), de jó irányba. Úgyhogy kijutottam a csikicsukiból :)

2016. febr. 4. 01:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!