Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem szabad semminek "hiányozni...

Nem szabad semminek "hiányoznia"? Csak szimplán akarni szabad?

Figyelt kérdés

Akinek hosszú: A saját érdekünkben törekedjünk arra, hogy semminek se érezzük a hiányát, mert az csak az akarásnak egy előnytelen formája?



Például párkapcsolatnak, de bármire igaz lehetne, mert ha hiányzik valami az csak kellemetlen, rossz érzés, továbbá függni fogunk attól a valamitől, nem?


De talán párkapcsolatok terén az itélőképességünket is befolyásolhatja, mást választunk mint egyébként, nem hiányérzettel befolyásolva, vagy a másiknak olyan érzése lehet, hogy nem is őt akarjuk, csak a kapcsolat hiányzik. És a másiknak sem feltétlen kellemes, ha valaki "túlzottan" tőle függ.


Arra is kíváncsi vagyok, hogy mi a különbség a hiányzás, és a "csak szimplán akarom mert jó" között? Ugyanolyan lenne, mintha hiányozna, csak kellemetlen mellékhatások, és előnytelen befolyásoltság nélkül?


Továbbá ide tartozik az elengedni tudás is szerintem, az is összefügghet a hiányzással, ami nem hiányzik, csak egy plussz az életünkben, azt könnyebben engedjük el ha vége, tesszük magunkat túl rajta, ami szintén csak előnyös, nem?


Nehezen tudom megragadni ennek a lényegét, olyan fura nekem.

Kíváncsi lennék a ti véleményeitekre, meglátásaitokra, hozzáállásotokra ezekben a dolgokban.


Vagy már az akarással önmagában gond lenne? Ilyet is olvastam valahol. De hiszen akarnom muszáj a dolgokat, el sem tudom képzelni az életet nélküle, ha nem akarnék semmit, nem történne velem semmi, nem haladnék sehová.



2015. nov. 18. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pontosabban és röviden mi is a problémád?
2015. nov. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha hiányzik például neked valami, miközben azt érzed, hogy hiányzik, az csupán egy kellemetlen érzés úgy vélem. Ez alapján semmi előnye nincs neki, csak szabadulni kéne magától a hiányérzettől, és attól, ami vele jár.
2015. nov. 18. 19:14
 3/13 A kérdező kommentje:
Arra lennék kíváncsi, más hogyan vélekedik erről.
2015. nov. 18. 19:16
 4/13 anonim ***** válasza:
A hiány az semmi.
2015. nov. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

túlságosan belebonyolódsz :/ ha igazán akarod magadban látni a dolgok értelmét akkor úgymond tisztulj le egy picit .. ha hiányzik pl egy régebbi szerelmed az feltétlen nem azért van mert szereted még hanem mert az az érzés hiányzik ami akkor és csak vele volt... hasnonló képpen vagyok néha én is ..de az érzés már ritkábban jön elő és hamar el is múlik....aztán ott van az üresség a "hiány " amire te gondolsz gondolom ...az meg azért van mert keresed még belül a lelkedben h mivel tölthetnéd ki azt az űrt ami most van benned valami okból kifolyólag...az "akarás" a dolog ,tárgy ,személy megszerzése ezektől eltérve máésabb vonalon halad...attól hogy te még akarod azt és akkor vagy azt a múltat ez eltér...ha pl egy múltbéli tárgy után vágyakozol azt akarod/őt akarod akkor az hiányzik kategória mintsem akarás ...

de ha a túl tevést nézzük én 5 éve voltam egy nagyszerű lánnyal néha hiányzik és ahogy irtam az érzés visszajön de már nem őt szeretem csak azt ami akkor volt abban a pillanatban ..valószínűlegesen nálad is ez fordul elő ...de erre a gyógymód ha lesz egy olyan kapcsolatod amely ki tölti azt az űrt ami most benne van..

2015. nov. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jövőbeli dolgokra gondoltam, és a párkapcsolat is csak egy példa volt.
2015. nov. 18. 19:22
 7/13 A kérdező kommentje:
Jövő és jelen pontosabban. De egyaránt kellemetlen az is, ha múltbéli dolgo hiányzik, szóval ebben nincs különbség. De a kérdésem inkább az akarható, elérhető dolgokra céloz.
2015. nov. 18. 19:24
 8/13 anonim ***** válasza:
értem hát figyelj h ha akarsz valamit azt érd el ...ha el akarod érni akkor meg akard elérni ...de amit irtam az ürességről az ugyan úgy áll minden dologban ha űr van benned azt töltsd ki olyasmivel amit pl el akarsz érni ...töltsd ki egy céllal tűzd ki célul a dolgokat magad előtt amiben nem akarsz hiányt szenvedni
2015. nov. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mekkora filozófus vagy hallod. :) Szerintem ha a hiányra fordítod a figyelmed elvonod a jelenről.Mondta nekem valaki hogy egy átlag ember olyan 20 fókuszpontot helyez el a múltban.A jelenben meg max 5-öt.Na most mi lenne ha minden fókusz a jelenben lenne?
2015. nov. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Valódi hiány az, amire szükség van az emberhez méltó élethez. Ha valamit akarsz, de nem kapod meg, az csak vágy, rosszabb esetben hiszti.
2015. nov. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!