Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pubertás kor, patik?! Többi lent

Pubertás kor, patik?! Többi lent

Figyelt kérdés

A következő kérdéssel jöttem ide..

Szóval.. pubertás.. ugyebár akkor jönnek a pattanások, mitesszerek stb.. és az embereknek a pubertás előrehaladtával a vállán is megfordulnak patik és egyebek. Na.. 8 éves korom óta vagyok pattanásos, 10 éves koromban jött meg az első menstruációm. Most 12 vagyok és a vállamról olyan mintha kezdenének visszahúzódni.. nem mosom különösebbképp semmivel csak vízzel fürdéskor. Biztos hogy még nem elmúlik mert a pubertás minimum 15-16 éves korig tart nem? Válaszokat köszönöm



2015. nov. 20. 16:11
 1/1 Sunshinedoll ***** válasza:
Ez teljesen egyénfüggő, van, akinek még pubertáskor sincs problémás bőre, nekem 15-16 éves koromtól tartott, és a mai napig tart, csak már nem látszik, mert jó a bőrápolási rutinom. Ha abbahagynám, ugyanúgy visszajönne minden. Van, aki lezavarja 17 éves kora előtt, van, aki nem. Érdemes pattanás elleni termékekkel kezelni, fényvédőt használni, mint nap rendesen tisztítani. A pubertáskornem kell kötelező jelleggel csúnya bőrödnek lennie, és várni, míg elmúlik, simán orvosolhatók a tünetek.
2015. nov. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!