Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy találjam meg a helyem?...

Hogy találjam meg a helyem? Csak én ütközöm mindig akadályokba?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten gazdasági szakon végeztünk, sajnos hiba volt az egyetem, csak nagyon alacsony beosztásba (érettségit igénylő titkárnői állásokra) és minimálbér közeli összegekre sikerült elhelyezkednünk. Mindketten mindenképpen valami mást is tanulni akartunk, hogy bebiztosítsuk a jövőnket. A páromnak ez talán már sikerült is webfejlesztőként (otthon, maga tanulta, most már egy külföldi cégnél dolgozik juniorként), bár mint kiderült, az IT területen sem fenékig tejfel minden.

Én azonban 1,5 éve diplomáztam, de még mindig nem találom a helyem. Legszívesebben a párommal indítanék egy vállalkozást és neki segédkeznék a különböző weboldalakban (valamennyit már én is konyítok a témához), de ez nem biztos, hogy elég pénzt hozna valaha is. Sajnos olyan dolgok érdekelnek, amivel nem tudom, valaha is elhelyezkedhetnék vidéken (a nagyváros meg nem vonz, most is ott lakunk albérletben, de minél előbb haza akarok költözni vidékre). Pl érdekel a fodrászat. Csakhogy a nyugati határszélen minden sarkon van vagy 3 fodrász, nem hiszem, hogy ebből meg lehetne élni. Plusz nem is igazán értek az emberekhez. Aztán továbbmenve, érdekelnek az idegen nyelvek, jól beszélek németül, valamennyire tudok angolul (sokat felejtettem, de szívesen újratanulnám) és imádom a spanyol nyelvet. Ha még folytatnám a felsőfokú tanulmányokat egy másoddiplomával, az egy spanyol szak lenne, hogy pl spanyolul taníthassak vagy fordítóként dolgozhassak. Csakhogy vidéken, pláne majd kezdőként erre sincs sok esélyem.

Aztán érdekel a diplomámmal kapcsolatban a HR terület és a controlling. Gondolkodtam már egy továbbképzésen valamelyik irányba, de nehezen összeegyeztethető a munkával (jelenleg pl hétvégén dolgozom, ezek a tanfolyamok is hétvégén vannak), plusz nagyon messze is vannak a lakóhelyemtől, és nem igazán érzem, hogy ezzel sok esélyem lenne. A legjobb az lenne, ha találnék külföldön a diplomámmal, mondjuk controlling területen, angol+spanyol nyelvtudással egy jó állást. De ez még sok-sok év tanulás. Közben lassan már családot is kellene alapítanunk, 2-3 éven belül... Szóval sok-sok tervem lenne, de egyik sem életképes, rengeteget kellene még tanulnom, ráadásul munka mellett, lakásra kellene gyűjtenünk, gyereket vállalni, ennyi minden nem megy egyszerre. Már a családom is állandóan azzal nyaggat, hogy a párom karrierje lassan sínen van, velem mi lesz?! De még magam sem tudom, sokminden érdekel, de egyikkel sem tudom, mihez kezdjek.


2015. nov. 23. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmi gond, jól csinálod. Előbb megnézed papíron, hogy működőképes-e az elgondolodásod, de eddig még a tervezés stádiumában mind elbukott. Sokan úgy fognak bele dolgokba, hogy meg sem nézik, hogy papíron tervezgetve működne-e. Kutakodj tovább bátran, meg fogod találni a perspektívát is kínáló lehetőséget!
2015. nov. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De amíg tervezgetek (már 1,5 éve) csak ülök otthon, hol van munkám, hol nincs, de úgy érzem, sosem jutok egyről a kettőre. Úgy látom, semmi sem éri meg, semmivel sem lehet jó munkához jutni (ha csak nem megyek még el egy 35 éves koromig tartó orvosi egyetemre vagy egy mérnöki szakra, amihez kb. semmi tehetségem nem lenne). Amihez kedvem lenne és értenék is, azzal meg nem jutok előbbre. Így csak az lesz a vége, hogy évekig dolgozok alja helyeken külföldön (perpill pl gyorsétteremre és társaira gondolok), és nem jutok semerre sem, a szabadidőmben csak nézem a tv-t, néha tanulgatok, tájékozódom, de hasznosítani semmilyen tudást nem tudok.
2015. nov. 23. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:
legyen mnkád,tegyél le valami
2015. dec. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!