Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne érezzem...

Mit tegyek, hogy ne érezzem magam semmirekellönek?

Figyelt kérdés

December elsejèn jár le a próbaidöm, november 31-ével kirúgtak. Addig azt az egy hetet persze még le kell dolgoznom, ha meg szeretnèm kapni az utolsó fizut. Senki nem beszél a dologról öszintén, mindenki ködösít, a fönöknöm is azt mondta, nem rúgnak ki, azért nem szereplek decembertöl a tervben, mert ööö...szabadságra küldtek egy hétre, és a jövö hèt utáni hétre meg még nincs kész a terv. Aham.

A lènyeg a lényeg: szerdától munkanélküli vagyok. Már éreztem egy ideje, mert csináltam egy nagy hibát, és mindenki gyanúsan kedves volt, nem akartàk, hogy én menjek el, amég kellek, a múlt héten már megkezdtem az önéletrajzok küldözgetèsét, egyelöre nem jeleztek vissza. Segélyre nem vagyok jogosult, 5 hónapra elegendö megtakarításom van.

A párom bár egyelöre jól viseli, rettegek, hamarosan teher leszek, eltartott láblógató, akit kerülgetni kell otthon.

Màr nekiálltam a költségcsökkentésnek, ott spórolok, ahol tudok, de így is semmirekellönek érzem magam.

Mitöl múlna ez el? Mit tegyek (azontúl, hogy munkát keresek), hogy ne legyek haszontalan?


21l


2015. nov. 26. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Őszintén? Ne pörögj ezen ennyit. Kirúgtak, na és? Majd lesz másik munkád, most az lesz a munkád, hogy nézd az álláshirdetéseket és küldözgesd az önéletrajzod. Kb. mindenki amúgy előbb-utóbb otthagyja az első munkahelyét valamilyen formában. De az élet megy tovább, tanulj a hibáidból, majd lesz más.
2015. nov. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért nem az elsö már, a korábbiból léptem át a mostaniba, csak akkor azonnal, ès nem kellett munkanélkül tengödni :(
2015. nov. 26. 20:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Figyu azért ha 5 hónap alatt ne találsz mást, ott nem kis baj van. Nyilván van valami végzettséged meg némi munkatapasztalatod is, Reggel felkelsz sépen, odaülsz a gép elé és elkezded az állásportálokat végigböngészni.
2015. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Végzettségem konkrétan nincs, mert érettségi utàn el kellett menjek dolgozni (bonyolult). Munkatapasztalatom természetesen van (vendéglátás)
2015. nov. 26. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Vendéglátásban az pont jó, ott kutyát se izgat a papír.

[link]

Kezdd itt aztán jöhet a többi oldal.

2015. nov. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Több észrevételem is van :-)


1.-örülj és légy hálás a sorsnak, hogy a Párod jól viseli :-)

2.- 5 hónapra való tartalék szép és jó, nem kellene, hogy keseregj :-)

3. Azt viszont mindenképpen elemezd ki - mielőtt új munkát keresnél - hogy mi az, amit hibáztál, hogy tudod elkerülni, hogy legközelebb ne csinálj ilyent és okulj belőle

4. - Tudnod kell, hogy a munkáltatók elég nagy számban "űzik" azt az ipart, hogy a próbaidő végéig tartják meg a dolgozót, utána felmondanak (azt hiszem azért, mert próbaidő alatt még egy csomó mindent nem kell adni a dolgozónak.) - felvesznek megint valakit próbaidőre, stb.

5. - decemberben nem kezdenék el munkát keresni - főleg, hogy tartalékod is van: rendbe tenném a lelkivilágomat, körbeugrálnám a páromat, készülnék a Karácsonyra, élvezném, hogy van időm és januárban kisimult idegrendszerrel, megedzett önbizalommal fognék neki az álláskeresésnek :-)

2015. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Haszontalan"

"Semmirekellő"

"Láblógató"


Felejtsétek el ezeket az idióta fogalmakat! Az ember már létezése okán sem haszontalan és semmirekellő (például a párodnak kellesz), a láblógatást pedig te tudod a legjobban elkerülni, az csak rajtad múlik!


Egy dolgot tanácsolok: olyan munkát ne vállalj el (ha nem muszáj), amit nem szívesen csinálsz! Borzasztóan megkeseríti az életet. Inkább legyél "haszontalan láblógató semmirekellő", akit odahaza kerülget a vak komondor, mint egy kifacsart, lélekben halott, "társadalmilag hasznos" zombi.

2015. nov. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!