Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha elmondom a pszichológusomna...

Ha elmondom a pszichológusomnak, mit fog reagálni?

Figyelt kérdés
Ha elmondom neki, hogy nagyon ragaszkodok hozzá, de nem tudok előtte megnyílni. Mit fog szólni? Lehet ott kellene hagynom? Nagyon össze vagyok zavarodva. 3napja sírok, nem tudom mit tegyek. Valami jó tanács?

2015. nov. 27. 20:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha ez az állapot nem változik utána, akkor át fog tanácsolni máshoz.
2015. nov. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pszichológus, de szerintem meg fogja kérdezni, miért is ragaszkodsz hozzá ennyire. Mert a válasz sokat segíthet. Neked is, és neki is.

Pontosan mióta is jársz hozzá? Lehet, csak egy kicsit több idő kell, és a jövőben majd meg tudsz nyílni neki.

Ugyanakkor ha a jelenlegi állapot a későbbiekben sem fog változni, akkor tényleg tanácsos lenne valaki mást keresni.

2015. nov. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Régebben olvastam egy könyvet a pszichológiáról, amit egy nagyon jó és híres amerikai pszichológus írt.

Abban az szerepelt, hogy a páciensei gyakran éreznek olyasmit iránta, mint a szerelem, mert ez elvileg ez a következménye, hogyha valaki olyan szinten ki tudja beszélni a problémáit, mint ahogy egy pszichológussal tudja. Vagy valami ilyesmi, nem túl magyaros mondat. Bár ez nem tudom, hogy általánosságban mennyire működik, mert ott a gonoszságot boncolgatták.

2015. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy azért ragaszkodsz hozzá ennyire, mert a tanácsai és a puszta közelsége segít neked, biztonságérzetet ad, jobb lesz a hangulatod? Mert ha ez az eset, akkor amint találsz magadnak egy legjobb barátot/barátnőt, azonnal változhat a dolog. Persze ez csak találgatás.
2015. nov. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nyílj meg előtte, bármilyen nehéz is. Nem lát a fejedbe, és amíg mellébeszélsz, igazán nem tud segíteni. Sok nehézség és fájdalom vár Rád, de ha szembenézel ezekkel, győztes leszel.
2015. nov. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem (és ezt csak Te tudod hogy miért) nem effektív a pszichológusodhoz ragaszkodsz, hanem valami más okok miatt színpatikus Neked, más miatt jársz hozzá.Ha nem bírsz megnyílni előtte minek mész oda? Én azt gondolom hogy a nála eltöltött idő arról kéne hogy szóljon hogy a problémáidat kidumáld...
2015. nov. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nyílj meg nekem ha segítség kell. Minden pszihológusnál jobb vagyok.

Ha jó akkor látja is rajtad ezt. Mivel nem szólt, amatőr.

Ott kéne. Mert segíteni akar, pénzért, nem csak valaki aki meghallgat, ragaszkodsz hozzá. Ennek nincs sok értelme te esetedben, mert 1.: szhar pszihológus, 2.: nem tudsz neki megnyílni.

Írj ha szeretnél. Én ingye dolgozok.

2015. nov. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7-esnek: komolyan minden végzet pszichológusnál jobb lehetsz ha még helyesen se tudod leírni... Tehát nem pszihologus,hanem pszichológus! A többi helyesírási hibád ellenére állítod hogy Te komoly tanácsokat tudsz majd adni...szerintem menj előbb nyelvtan órára...és ha ezen túl vagy és találsz valakit aki kíváncsi Rád akkor oszd az eszet.
2015. nov. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mond valamit #7

Nagyban a pszichológus hibája,ha a páciens nem tud megnyílni.

Nem tudtál megnyílni, de ragaszkodsz hozzá.

Ez nekem ellentmondásos kicsit.

Ha nem bízol benne,akkor miért ragaszkodsz hozzá, vagy testi vonzalmat érzel?

Vagy neki már így is jobban megnyíltál,mint bárki másnak az életben?

A páciens beleszeret a terapeutájába,nem újkeletű dolog.

Mindenképpen mond el neki,az a hely pont az,ahova csak úgy érdemes járni,ha őszinte vagy.

Különben semmit nem ér az egész.

2015. nov. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Eddig még senkinek sem sikerült ennyire megnyílnom mint neki. De nagyon rossz, hogy ennyire ragaszkodok hozzá. Nem érzem, hogy szerelmes lennék belé, csak ragaszkodás, de nagyon.
2015. nov. 28. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!