Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy külföldön...

Miért van az, hogy külföldön a magyarok ennyire mostohák egymással?

Figyelt kérdés

Én magam is tapasztaltam már, hogy külföldön, ha valaki magyar az általában letagadja, ha meghallja, hogy más magyar is van a közelben a fejét is elfordítja. Külföldön dolgozó ismerőseim még büszkék is rá, egymást tanítják erre. Valamint ők mesélték azt is, hogy ha bármi történne egy idegen segítségére hamarabb lehet számítani,mint egy honfitárséra. Ez miért van? Hogy alakulhatott ez ki?

(Tudom, hogy országon belül is a hülyébbje utálja egymást, de most nem az a kérdés.)



2015. nov. 27. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Én pont az ellenkezőjéről hallottam. Szerintem ez bizonyis intelligencia szint alatt történhet meg... Elképzelni sem tudom hogy én elfordítsam a fejem ha csak nem bunkó paraszt vagyok...
2015. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Talán nem véletlenül mentek el. Én még itt élek, de már nagyon elegem van az emberekből, és ha el fogok menni, nem biztos, hogy segítőkész leszek. Rengeteg embernek segítettem, és köztük vannak azok az emberek, akik utána a legtöbb kárt okozták, elárultak, hátbaszúrtak.


Testvérem él 10 éve külföldön, ő nem ilyen beállítottságú, de ő azt mondja, az a gyakorlati taopasztalata, hogy a magyarok azonnal szívességet kérnek, és ha teljesíted, újabbat kérnek. Tehát nincs ismerősi-baráti viszony, csak szívességekkel. Nyilván viszonozni nem tudják, mert jellemzően a sikeresebb kint élő magyart találják meg az ágrólszakadtak.

2015. nov. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
kint farkastörvények vannak.
2015. nov. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Ez teljesen emberfüggő. Ugyanúgy van bunkó magyar, mint bunkó más nemzetiségű.
2015. nov. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes én mindig azt hallom, mennyire örülnek ha magyar szót hallanak.
2015. nov. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Ez egy folyamat eredmenye, es igazabol csak az erti aki evek ota el kulfoldon.


Amikor kikerulsz, akkor minden idegen, es nagyon megorulsz annak ha magyar szot hallasz. Megszolitod a masik magyart, sot gyakran meg baratkozni is probalsz. Aztan lassan kiderul, hogy pusztan azert mert valaki magyar, meg nem lesz szamodra szimpatikus, nem lesz belole jobarat, nem lehet benne megbizni.


Otthon sem szolitasz le vadidegeneket az utcan, kulfoldon miert tenned? Csak azert mert o is magyar? Az meg messze nem eleg.


Az etnikai alapu baratkozas egyszeruen nem mukodik.


Ugyhogy az ember nehany ev utan egyszeruen nem reagal ha magyar szot hall, mert nincsennek pozitiv tapasztalatai.

2015. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem mindenkit kell tanítani erre, van aki Magyarországon is elfordul honfitársától, talán mert annyira színvonalas, hogy nem tudja tartani vele az ütemet.
2015. dec. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz mit szeretnél, beszélgetni vele vagy mi?
2015. dec. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én ezt csak olyanoktól hallottam, akik illegálisan voltak kint. Akik legálisan, azok nem segítették őket, mert nem is akartak legálisan kint lenni. Szerintem ezt nem kell kommentálni. Én itthon se segítek senkinek semmi illegális dologban. Nem is tudom a mikéntjét az illegális dolgoknak, de nem is akarom tudni!

Képzeld, ha van saját diplomád önerőből, és valakinek segítenél hamis diplomához jutni összesen annyi potom pénzért, amennyit neked 2 hónap egyetem alatt kellett az 5-7 év alatt költeni a jegyzetekre és fénymásolásra és megélhetésre. Egy ugyanaz!

2018. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
* Jav.: EZ ugyanaz.
2018. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!