Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az élet célja, értelme?

Mi az élet célja, értelme?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi az életünk célja, értelme, mik a feladataink?

2015. nov. 28. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Reprodukálódni.
2015. nov. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Meg mondom az amivé tesszük , bár nekem csak szenvedésből ált akárki akármit mond nem tudtam mít kezdeni vele sose sikerült mindenki átvert becsapott legszivesebben megnyerném a lottót hogy tönkre tegyek mindenkit aki bántott
2015. nov. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez kb. 1 hónapon belül a 3. kérdés lesz ahová bemásolom a válaszom.



Picit hosszadalmas fejtegetés, de -- lehet nagyképű vagyok, de -- szerintem ez a "hibátlan", jó megfejtés.

Úgy is fel lehet tenni a kérdést, hogy miért élünk?



Az első dolog, hogy a miért szócskát kell értelmeznünk. A miért most az okra vagy a célra vonatkozik? Nézzük sorjában.

Ha okra, akkor attól függ, hogy miben hiszel.

Egy vallásos, azon belül is egy keresztény ember számára pl. az, hogy megteremtett minket I(i)sten. Ő meg azért teremtett meg, mert így látta jónak.

Egy nem hívő ember számára az ok meg az, hogy volt egy Ősrobbanás és a véletlen meg a fizikai törvények úgy hozták, hogy kialakult az ember.


Most nézzük a cél szempontjából. Kezdjük most az ateista szemponttal. Mivel az ateisták szerint nem volt teremtés, ezért tulajdonképpen célja sincs az életnek, legalábbis külső célja nincs, hanem Te magad állíthatsz magad elé célokat. Mondhatunk olyanokat, hogy a fajfenntartás, meg fejlődés meg ilyenek, de mivel ha valaki nem hisz Istenben, külső értelemben, ennek valójában csak metaforikus értelme lehet: hiába látja úgy az ember, mintha valami cél felé haladna az evolúció, ez valójában csak a látszat, a dolgok fizikai tulajdonságaiból következik.


Most nézzük a hívő, vallásos nézetet. Legjobban a római katolikus keresztény világnézetet ismerem, ezért ezen keresztül magyarázom. Ez azt mondja, hogy Istennek bizonyos dolgok tetszenek és annak örül, ha az emberek ez szerint élnek. Az Isten ad mindenki számára valami "küldetést", és ezt kell beteljesíteni, ahogy tudjuk. Persze mindenki szabad akarattal rendelkezik és különböző értelemmel, így nem fogja mindenki tökéletesen végrehajtani ezt. Mindenesetre ha Istennek tetsző életet élünk, akkor ezt Isten örök boldogsággal jutalmazza (Mennyország).

Éééés most jön a lényeg. Minden ember célja a boldogság. Ez igaz egyébként a nem hívő emberekre is, csak ők nem hisznek a halál utáni létben, meg nem örök boldogságot szeretnének, hanem pillanatnyit, esetleg hosszú távút. MINDEN ember végső célja, hogy BOLDOG legyen, de legalábbis ne érezze magát rosszul. Minden egyes tudatos cselekedetünk vagy a jelenlegi vagy a későbbi boldogságunk érdekében történik. Még a legönzetlenebbnek látszók is, ha belegondolsz. Mert attól érzed magad jól, ha jót cselekedsz.


Tehát, hogy számodra mi az élet értelme az elsősorban attól függ, hogy miben hiszel.

2015. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát én tárgyilagosan megállapítottam, hogy semmi értelme nincs, de ez nem feltétlen baj, mert attól még jól érezheted magad benne.
2015. nov. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amit kijelölsz magadnak.
2015. nov. 29. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Az ógörögök azt mondták, ha elég okos vagy, és rájössz, hogy mi az élet, abban a pillanatban megölöd magad. Minél hamarabb meghal az ember, annál kevesebbet szenved.
2015. nov. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak óvatosan bánni az ilyen hozzászólásokkal, mint az előző!


Btk. 162. § (1) Aki mást öngyilkosságra rábír, vagy ennek elkövetéséhez segítséget nyújt, ha az öngyilkosságot megkísérlik vagy elkövetik, bűntett: 1-5 év.


(2) Az a 18. életévét betöltött személy, aki 18. életévét be nem töltött személyt bír rá öngyilkosságra, vagy ennek elkövetéséhez segítséget nyújt, ha az öngyilkosságot megkísérlik vagy elkövetik, 2-8 év.

2015. nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló nem szó szerint, de idézett. Ha azt mondom, hogy a ókori rómaiak azt mondták, hogy Barack Obamát meg kell ölni, akkor akkor sem én buzdítok gyilkosságra, ha történetesen az állítás, mi szerint ilyet mondtak volna, nem igaz!

Az, meg hogy hogy ha hamarabb meghalunk, kevesebbet fogunk szenvedni (ebben az életben), az szinte tautológia, hiszen az élet tele van szenvedéssel. Más kérdés, hogy nagyon sok jó dolog is van az életben, ami miatt érdemes tovább élni.

2015. nov. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha az embernek ilyen gondolatai vannak mint ennek a válaszolónak, akkor higgyétek el a törvények a legkevésbé sem érdeklik.
2016. jan. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!