Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti el szoktátok olvasni hogy...

Ti el szoktátok olvasni hogy egy gyógyszernek milyen mellékhatásai lehetnek?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk az orvos felír valami antibiotikumot amit eddig még sose szedtetek. Mennyire kell tartani a mellékhatásoktól? Mert néhány gyógyszer betegtájékoztatóra elég durva mellékhatások vannak írva
2015. dec. 7. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Régen nem olvastam el. Igaz, akkor nem is volt ennyi féle, általában ugyanazokat írták fel, nem nagyon voltak teljesen ismeretlen gyógyszerek.

Most elolvasom, hogy mire kell figyelni, pl. lehet-e vezetni, mivel nem szabad együtt bevenni, milyen problémák esetén nem ajánlott. De konkrétan a mellékhatásokat nem szeretem végigolvasni, mert akkor elmegy a kedvem a bevételétől :D

2015. dec. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
soha nem olvasom el
2015. dec. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az orvos külön figyelmeztet, ha olyan mellékhatásra kell figyelned, ami nálad kifejezetten rizikós.

Egyébként a legenyhébb fájdalomcsillapítóktól elkezdve minden gyógyszeren fel van sorolva 600 mellékhatás, gyakorlatilag minden, ami csak fájhat egy embernek. Ha mindegyik bekövetkezne, akkor minden ember meghalna 1 szem algoflextől.

Az erősebb antibiotikumok, főleg komolyabb betegségnél, valóban okozhatnak kellemetlenségeket (enyhe hasmenés, szorulás, gyomorfájás, fejfájás, vagy az arra hajlamos nőknél gombásodás), nem véletlenül kell mindig probiotikumot szedni mellé.

2015. dec. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindig elolvasom. Jó tudni, hogy mire számíthatok, ha esetleg bekövetkezik, ne lepődjek annyira meg. Legutóbb antibiotikum szedésekor tele lettem vörös foltokkal. Ha nem olvastam volna el a tájékoztatóban, hogy ez lehetséges mellékhatás, akkor biztos megijedtem volna, hogy mi ez. Így nem ijedtem meg, mert tudtam, hogy a gyógyszer miatt van, és ahogy abbahagyom a szedését, el fog múlni. És úgy is lett.
2015. dec. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Általában nem, mert még anti-placeboként sül el. :D Igazából csak lusta vagyok, megbízom a dokiban; mondjuk évek óta nem jártam nála, és nem kellett gyógyszert szednem, szerencsére kerülnek a nyavalyák.
2015. dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Régebben elolvastam, amíg nem találtam egy olyat, hogy "hirtelen halál". Azóta úgy vagyok vele, legyen inkább meglepetés...
2015. dec. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os: XD


Nem szoktam elolvasni, mert alapból szedek 3 féle gyógyszert, így nagyon meggondolják az orvosok, hogy mit írjanak fel, eddig nem csalódtam bennük.


Utoljára a Rubophen-es italport nézegettem, mert miután megittam egy pohárral, nagyon belustult a szívem tőle.

2015. dec. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően végig szoktam futni, hogy tudjam mire számítsak. De nem kezelem szentírásként.
2015. dec. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!