Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni, ötleteket...

Tudnátok segíteni, ötleteket adni?

Figyelt kérdés

Mostanában üresek a mindennapjaim. Szabadidőmben semmit sem tudok csinálni, unatkozok. Hétvégén is csak fel-alá járkálok a lakásban, facebookozok, eszek. A suliban már rendesen jobban érzem magam, mint itthon, mert ott legalább emberekkel vagyok körülvéve, és történik is valami. A hétvégéket, a téli szünetet egyátalán nem várom, úgy is tudom hogy csak unatkozni fogok. Sokmindennel próbáltam már lekötni magam, de nem megy. Egy könyv maximum fél órára tud lekötni, utána megunom. Testvérem sincs itthon, hogy legalább vele tudnék beszélgetni. Aludni nem szeretnék, arra ott az este, és nem is érzem úgy hogy kéne. Egy film max 2 óra, aztán megint nem tudok mit csinálni. Nincs egy jó játék sem, amivel gépen tudnék játszani, de nem is keresek inkább, mert utána bekockulok, és mást se csinálnék.


Milyen ötletekkel tudtok szolgálni, hogy ne unatkozzam ennyire?



2015. dec. 12. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Rajzolj, csinálj rajzfilmet, tanulj hangszeren játszani stn
2015. dec. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
menjél dolgozni kisfiam!
2015. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Makett" építés, alapanyag: papír, cérna, hurkapálca és ragasztó.

A makett itt nem egy létező tárgy lemásolása miniatűrben, hanem saját fantázia használatával valami tárgyak összerakása.

Én pl. repülőket és hajókat szeretek építeni. Ami repül és úszik a vízen, mert az az igazi.

Meg Goldberg gépet. Erre keress rá youtube-on, érdemes.


Kisfilm készítés. Próbálj meg 1 perc hosszú filmet csinálni. (Ha rövidnek hangzik, akkor próbáld ki :D ). Megpróbálhatsz rávenni barátokat, hogy segítsenek benne. (Az 1 perc nekik is rövidnek hangozhat, ezért van esély, hogy beleegyeznek :D )

A forgatókönyvet is írd meg hozzá, azzal nagyobb az esélyed, hogy értékelhető lesz a végeredmény.

(Sőt, gondolkodhatsz a fények beállításán is, meg a hangok hallgatható minőségű felvételén. Szórakozhatsz storyboard rajzolásával, válogathatsz zenét a filmedhez... szóval jó móka, ha szeretsz részleteken gondolkodni. De akár ki is hagyhatod ezeket.)


Szokásos otthoni kézműves dolgok (rajzolás, horgolás, szobrászkodás, bemész a kreatív boltba, és olyan hosszú listát mondanak neked, hogy a felét nem jegyzed meg.)


Szinkronszínészet, animékkel elég vicces, bár a szomszédoknak eltérhet a véleménye. Meg a szülőknek is...

Ebbe is be lehet vonni barátokat.


Fényképezés: ebben igazából az a jó, ha tudsz játszani a beállításokkal ( = nem az automata módot használod, mert az unalmas, főleg ha túl sok időd van). Ha van olyan ismerősöd, aki fényképezget bármilyen hobbi szinten, megkérheted, hogy mutasson pár trükköt, amitől hangulatosabb lesz a kép. Mehettek együtt fényképezni, stb.

Ha nincs, akkor elmehetsz egy fotós találkozóra, vagy bármi hasonló eseményre, és keress nyitottabb embereket, akik hajlandóak megmutatni, milyen egy dslr, vagy egy milc.

Kompakt gépen is van manuális mód, azon is próbálkozhatsz, bár az nekem nem szokott semmilyen élményt adni.


Otthoni tornázás: arra jó, hogy több kedved legyen bármit csinálni a nap folyamán, mellesleg energiát is ad. Szép időben meg kint is folytathatod.


Zenekészítés: ehhez nem értek, de több ismerősöm van, akik hobbiból elkezdtek hangokat összerakni, és azóta egész hallgatható zenéket csinálnak.


Robotika: pl. keress rá: Arduino, Raspberry pi, MicroPython board

Biztos van még, én csak ezeket ismerem.

Ehhez kell némi hajlandóság a tanulásra, mert érdemes megérteni, mi hogy működik, a tudást meg nem egyszerű összeszedni. De ha véletlenül megtetszik a téma, utána könnyebb kitanulni a részleteket.


Kitalálhatsz játékokat (pl. táblajáték).

Kipróbálhatod a szerepjátékot. Amit emberekkel találkozva, élőben játszotok, szabálykönyv alapján.

Van egy honlap, ahol csapatok keresnek embereket, és fordítva.

szerepjatekosok.hu


Nézelődhetsz neten, hogy mit lenne érdemes kipróbálni. Én pl. egy íjászat oktatást próbáltam ki, nekem megérte. A tenisz is egy jó dolog.

Bonuszbrigádon néha vannak érdekes hirdetések, pl. tai chi, zongora oktatás, barista workshop, tánc tanfolyamok, kinek mi tetszik. Arra jó, hogy megnézd, miről szól az adott dolog.


Most hirtelen csak ennyi jutott eszembe.

2015. dec. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 #3 Köszönöm a válaszaitokat! :)


#3 "csak ennyi jutott eszembe" - Nagyon sok jó ötletet adtál! :D Köszönöm!


Ha valakinek van még jó ötlete, nyugodtan leírhatja!

2015. dec. 12. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!