Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kell csinálni egy emberrel...

Mit kell csinálni egy emberrel ha epilepsziás rohamot kap?

Figyelt kérdés

Vannak más rohamok is?

Ha igen mik?



2015. dec. 12. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A feje mögé plédet vagy pulóvert kell tenni , a lefogás és a karolás nem ajánlott . Kitörhet végtagot
2015. dec. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyni kell a rohamot lefolytatni, de biztosítanod kell a helyszínt. Tárgyakat pl asztalt elhúzni, hogy ne üsse be magát. Illetve a fejre vigyázni. Legyen ott a kezed, de ne fogd le! A roham abbamarad pár perc után, de újrakezdődhet ezt addig folytasd amíg vége nincs. És figyelj arra, hogy semmi ne kerüljön a szájába, nehogy megfulljon. És hívd ki a mentőket. Többféle görcsroham létezik, ezt megállapítja majd az orvos, te csak addig tartsd a frontot, amíg el nem látják.
2015. dec. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden roham esetén értesíteni kell a mentőket.
2015. dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az igaz h az oldalára kell fordítani az illetőt?
2015. dec. 12. 17:55
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem forgatod sehova! Fogod és beraksz egy pulóvert vagy párnát a feje alá, és hívod a mentőket. Ennyi.
2015. dec. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
75%
Amint észreveszed hogy rohama van a feje mögé térdelsz, kezed berakod a feje alá (+pulcsi vagy valami puha) és nem fogod le, hanem csak ott tartod a kezed hogy ne verje szét a fejét. Folyamatosan ott kell hagyni, mert az első nagy roham után kisebb rohamok kísérhetik. (ha vágod a stabil oldalfekvést akkor csinálsz egy olyat a légutak szabadsága miatt ha nem akkor ne is próbáld) majd mentő és kész. Ha valaki bele kötne annak nagyon megköszönném, de nem kérek a kioktatásból, mert 4 éve elsősegélynyújtó vagyok:)
2016. jan. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

"Ha valaki bele kötne annak nagyon megköszönném, de nem kérek a kioktatásból, mert 4 éve elsősegélynyújtó vagyok:)"


Jó akkor belekötök, mert én meg orvos vagyok. Hogy a péniszbe raksz bárkit is stabilba, akinek klónusos-tónusos rohama (grand mal) van? Elárulom, sehogy.

2016. jan. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ó és a stabil oldalfekvés semmit nem csinál a légutak szabadságával, csak arra jó, hogy a hányás kifelé folyik a páciensből, légutak szabadságáról onnét beszélünk, hogy minimum egy fej hátrahajtást, meg egy kiemelést elvégeztél.
2016. jan. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!