Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket nem dühít, amikor a...

Titeket nem dühít, amikor a gazdag/jómódú emberek akarják megmondani a szegényeknek, hogy hány gyereket vállaljanak?

Figyelt kérdés

Gyakran találkozom ilyen emberekkel,akik szerinte a gyerekvállalás nem pénz kérdése.

Bezzeg nekik az sem mindegy milyen autóban ülnek,és ha megemlíted,hogy nem mindenki járt jól az egykulcsos adóval,akkor megsértődnek.

Miért nem tudnak az ilyen emberek kussban maradni?


2015. dec. 15. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Titeket meg nem dühít az irigységből fakadó költői kérdések?
2015. dec. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

"Gyakran találkozom ilyen emberekkel,akik szerinte a gyerekvállalás nem pénz kérdése."


Hát nem is az. A cigányok vállalják a legtöbb gyereket.

2015. dec. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
Nem dühít, 1 et értek az 1essel. Ne sírj. Menj vissza te is a szalaghoz. Mint ez a kérdező itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..
2015. dec. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Ezek az emberek fel sem tudják fogni, hogyan él a többség. Nekik az a természetes, hogy ők jól élnek. Kihalt belőlük a szociális érzék.
2015. dec. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Engem nem dühít mert igenis van benne igazság. Az ember annyi gyereket vállaljon be akit fel is tud tisztességesen nevelni, amire én azt értem, hogy tiszta ruha, rendszeresen étkezés, és a gyerek ne érezze azt, hogy csóró mint a templom egere.

Amikor fiatal voltam 5 gyerekes anyuka akartam lenni. 3 fiú és 2 lányt akartam. De anyagilag nem tehettem meg, és nem akartam mások adófizető pénzéből élősködni. 1 fiam lett. De ő sosem éhezett, a lehetőségekhez képest mindent megkapott.


Nem árt gondolkodni amikor ész nélkül szüljük a gyerekeket..Ne utólag sírjon senki, hogy nincs pelenkára pénz.

2015. dec. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A gyerekvállalás nem pénzkérdés -ezt eddig kizárólag csóró proliktól hallottam, mint ahogyan a "ha mindenki az ideális körülményekre várna, akkor már kihalt volna a világ" kezdetű baromságot is. Meg nem tudom, te hol élsz, de hozzám még egy luxusautós gazdag fószer sem kopogott be, hogy gyorsan szüljek gyereket. Tulajdonképpen miről beszélsz?
2015. dec. 16. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

6: Gondolom arról, amivel tele van a média is. Megy a sírás-rívás, hogy kevés a gyerek és demográfiai katasztrófa közeleg.


Közben én nem tudom, hogy mások hogy csinálják, de a 150 ezres havi keresetemből alig tudok megélni egyedül. Nem tudnék ez mellé még egy gyereket is bevállalni.

2015. dec. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Na, amikor megláttam a kérdést, azt hittem, arról van szó, amikor megjegyzem, hogy nem kéne bevállalni az ötödik gyereket minimálbérre és a szegény felháborodik, hogy de neki az JÁR és különben is kihalna az ország, ha csak az vállalna gyereket, aki el bírja tartani... az ilyeneket, akik az én zsebemre vállalják, eléggé rühellem.


Elolvasva a kérdés kifejtését, teljesen igazad van, a felelős gondolkodást kellene támogatni, nem a "szüljünk az állam nyakára és majd eltartják" mentalitást. Nekem is feltűnt, hogy a "gyerekvállalás nem pénzkérdés" főleg a minimum nettó 300-at megkeresők mantrája, ezeket ki kell röhögni vagy felajánlani nekik, hogy próbálják ki élesben, amit prédikálnak.

2015. dec. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Általában épp a legszegényebbek és legtanulatlanabbak vállalnak sok gyereket.

Engem inkább az bosszant, ha valaki 39 éves koráig nem akar szülni, aztán 40 évesen - amikor már akarna -, csodálkozik, hogy nehéz teherbe esni, nehéz kihordani, stb a gyereket. Nem egy ilyen nővel találkoztam.

2015. dec. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb esetben épp a gazdagoknak van 1-2 gyereke, a szegényeknek 4-5-6, mivel úgy gondolkodnak, hogy nagy a halálozás a higiéné hiánya miatt, plusz kell a munkáskéz, plusz a segélyek.
2017. febr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!