Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék egy interne...

Hogyan segíthetnék egy internetes barátomnak, aki vágdossa magát?

Figyelt kérdés

Komplikált: Én 13 éves vagyok, ő is, még nem nagyon megy nekünk ez az 'élet' dolog. Nintendo játékgépen játszom egy játékot (mindegy, de Animal Crossing), és online üzeneteket tudunk váltani. Láttam az Instagramját is, szóval nagy eséllyel nem egy 50 éves faszi, aki gyereknek adja ki magát. Ezen kívül abszolút semmi bizonyítékom arról, hogy tényleg minden megtörtént-e, amit mondott. Azt sem tudom biztosan Amerikában él-e, azt mondta rossz környék, drogok, gyilkosság meg ilyesfajta dolgok. Agresszív fiú, folyton verekedik (idézem: "félholtra vertem Johnt", persze angolul), ezért a többiek félnek tőle. Az apukája kiskorában verte őt amikor be volt drogozva, aztán elváltak a szülei... A testvére értesített, amikor kocsi elé ugrott, vagy megvágta magát. Legalábbis azt mondta a testvére. Jár indulatkezelési tanfolyamokra, de nem vagyok benne biztos, hogy nem a környezetével, az idióta osztálytársaival van a gond... Kérdésem: hogy segíthetném én? Hogyan szoktassam le az öngyilkossági kísérketekről? Mit tehetek az érdekében?

Ez így talán kicsit hihetetlennek tűnhet,de nem pontosan ilyen formában adta át ezeket az infókat... Szépen, lassan megnyílt az utóbbi egy évben. Nem mondtam még el mindent az anyukámnak, vagy az erkölcstan tanárnőnek, de már elkezdtem. Annyit mondtak, hogy lelki támaszt nyújthatok...



2015. dec. 30. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos interneten keresztül nem nagyon tudsz besegíteni a vagdosásba
2015. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a legjobb, ha próbálsz mindig "mellette" lenni, amikor rossz állapotban van, és biztatni, támogatni lelkileg. Mást nem igazán tehetsz sajnos.
2015. dec. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Neten keresztül?

Nem sokat.

Csak annyit,hogy bíztatod,amennyire tudod megnyugtatod, ha gáz van.

Érezteted vele,számíthat rád.

2015. dec. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az erkölcstan tanárnődtől ne sok jót remélj, legfeljebb annyit fog kinyőgni, hogy küldd a fiút templomba imádkozni, ami igazából nem valami sokat használ. Felőle aztán fel is fordúlhat, az sem hiszem, hogy érdekelné. Beszélgess vele, legyél a barátja, kérd meg, hogy meséljen az életéről részletesen, mert ha esetleg Neked kiadhatja magából a fájdalmát, akkor attól Ő is meg fog könnyebbülni. Annak alapján amit írtál nagyon értelmesnek tűnsz, szerintem ügyesen ki fogod tudni találni, hogy mikor miről beszélgessetek. Én már idősebb vagyok, szerencsére nem erkölcstan tanár és nem is szoktam magamat kiadni tininek, viszont nagyon szívesen segítek a fiataloknak amiben csak tudok. Szóval beszélgess vele és legyél megértő a problémáival szemben, mondd neki, hogy együtt érzel vele és nagyon sajnálod a helyzetét. És hogy veled bármikor beszélgethet, ha rosszul érzi magát. Az mindig nagyon sokat segít, ha van kivel beszélgetni.
2015. dec. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Bocsi, hogy ezt mondom DE: én nem segítenék neki.

Hogy miért? Mert keresztülmentem már ezen.


Volt egy nagyon jó barátom, sülve főve együtt voltunk, plusz 1 baráti társaságba. Rettentő sok gondja volt: családi dolgok, adósságok, gyerekkori bántalmazások, állandó költözés stb. Több öngyilkos, sőt egy gyilkos is volt a családba.


Állandóan segítettünk rajta, javasoltunk neki megoldásokat, (pl. költözz albérletbe, vagy gyere költözz hozzánk, ... nem érdekelte) mindennek ellenére támogattuk, boldoggá próbáltuk tenni, programokat csináltunk, amit kért megtettük, ha eltűnt, kerestük éjszaka is...


Erre mit csinált? Megtette, mégis öngyilkos lett.

Én tudod min mentem keresztül?


Az egész családja megvádolt azzal, hogy elszedtem a pénzét, én TETTEM TÖNKRE, miattam halt meg, miattam lett öngyilkos... és ezt végül a kis falunk is így gondolta, ellenem jött szinte mindenki. Mert egy búcsúlevelet se volt képes hagyni a tette miatt. Mindenki csak találgatott, mutogatott egymásra, persze felelősséget senki nem akart vállalni. (Persze, minden ember felelős a saját életéért, de azért ne vádaskodjunk szerintem). Szóval ennyire nem érdekelte semmi. Pedig ott voltunk mellette! Pszichológust ilyesmit nem akart!


Állandó rendőrségi kihallgatásokra jártam, sőt bizonyos emberek fel is jelentettek! Hónapokon keresztül fenyegettek, nem volt elég lelkileg feldolgozni a halálát, még ilyen dolgokkal szembesültem. Végül én is depressziós lettem, pszichológusnál kötöttem ki...


Köszönöm, nekem még egy ilyen ember nem hiányzik. Rájöttem: Aki meg akarja tenni úgyis megteszi, aki akar magán segíteni, talál megoldást!!!!!


Én a helyedben egy tök ismeretlennel nem barátkoznék, főleg ha ilyeneket írkál neked. Építsd le és ne gondolj rá többet. AKÁRKI LEHET!


Lehet hogy az enyém egy nagyon rossz és negatív példa, de én nagyon megbántam, hogy segítettem neki, és mellette voltam, mert az én életem rendesen tönkrevágta. Most ott tartok, hogy elköltözök az ország másik felébe.

2016. jan. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: Nagyon érdekes a történeted, de ahogyan írtad: valóban rossz és negatív példa. Az, ha egy valaki öngyilkos lett annak ellenére is, hogy mások segíteni próbáltak rajta, még nem azt jelenti, hogy onnantól kezdve bosszúból vagy rátartiságból soha senkinek nem szabad többet segíteni. A Te esetedben vagy nem megfelelő volt a segítség vagy az illetőnek már minden bizonnyal annyira súlyos problémája és betegsége volt, hogy azt csak kórházi, pszichiátriai osztályos körülmények között lehetett volna korrigálni. Tehát semmiképpen ne általánosítsunk, nem minden öngyilkosságra hajlamos ember ugyanolyan, sokan vannak köztük akiknek rengeteget számít már egy nagyon minimális segítség is. Ezt onnan tudom, hogy többnyire saját magam is szinte azon fáradozok, hogy a hasonló nehézségekkel küszködő embereknek segítséget nyújtsak, ráadásul ingyen és bérmentve. Van már ebben valamekkora tapasztalatom és tudom, hogy a segítségnyújtást soha semmilyen esetben nem szabad elmulasztani, még akkor sem, ha teljesen reménytelennek látszik. Az érettségivel is mindenki megpróbálkozott, de volt már olyan akinek nem sikerült, ettől még nem törölték el az érettségit. Nem szeretnélek megbántani, de úgy gondolom itt valóban arról lehet szó, hogy az általad említett személy nem megfelelő típusú segítséget kapott, ami nyilván nem a Te személyes hibád, hanem talán inkább a helyi társadalmi szokásokból és értékrendből eredeztethető. Az a legrosszabb, ha valaki azt mondja: "mert nem akart pszichológushoz menni". Ha az utcán valakinek a harmadik emeleti ablakból fejére esik egy cserép virág és eszméletét veszi, akkor mit csinálok? Odamegyek hozzá és megmondom nekik, hogy kelj fel és járj? Vagy noszogatom, hogy légyszíves térj magadhoz és metrózz el a legközelebbi kórházi sürgősségi szakrendelésre? Dehogyis, fogom a telefonomat és rohamkocsit hívok! És igaz ez arra is, aki öngyilkossággal fenyegetőzik és látszólag nincs olyan állapotban, hogy döntést legyen képes hozni saját magával kapcsolatban. [link] A jelenlegi pszichológiai gyakorlatról meg inkább ne beszéljünk, mert a mai pszichológusok többsége – tisztelt a nagyon kevés kivételévelnek – kapzsi és pénzéhes, tehát ha nem csengeted a tallérokat, felőlük fel is fordúlhatsz. Leginkábbis engem a fogorvosokra emlékeztetnek: ha fáj a fogad, de nem vagy megtömve pénzzel, hát akkor pusztulj bele, senki nem segít rajtad, le vagy sza*va. Főleg akkor, ha a helyzeted rendkívül kiszolgáltatott. Ezt is személyes tapasztalatból tudom. Sajnos ilyen világban élünk. Mindenki áradozik a jóságról és a segíteni akarásról csak sajnos pont azok nem segítenek soha sem, akiknek a segítségére a legnagyobb szükség lenne. Egyetlen egy megoldás és kiút létezik, a társadalomnak kell úgy reagálni, hogy egyrészről kiszorítsa önmagából a mások bajából aljas módon hasznot kovácsolókat; másrészről ezeket a problémákat igenis nem egyénileg, hanem társadalmilag, társadalmi összefogással kell megoldani. Ez persze nem azt jelenti, hogy erőszakot vagy kényszert kellene alkalmazunk a segítségre szorulóval szemben, ellenkezőleg! Mindig a segítségre szoruló saját igényeit figyelembevéve kell segíteni, nem pedig úgy, ahogyan mi gongoljuk. Ha valakinek egy kiló lisztre van szüksége, akkor ne egy kiló cukrot adjunk neki, mert abból nem tud kenyeret sütni. Úgyhogy kedves kérdező, jól teszed, ha segítesz akár interneten keresztül is, mert lehet hogy az illetőnek Te vagy éppen az utolsó reménysugár akivel beszélgethet és pontosan ezért nem fogja megtenni! Még akkor is, ha akár egy óceánnyi távolság van közetek.
2016. jan. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves utolsó! Van némi igazság abban amit írtál, de a legtöbb részével nem értek egyet.


Igen, nem akart orvost, erőszakkal se tudtuk volna rábeszélni, sőt félrevezetett minket, állandóan azt bizonygatta, jobban van, javul, MINDEN RENDBEN! Hittünk neki, mert valóban ez látszott rajta. A segítségnyújtást megfelelően gondolom továbbra is, a gond NÁLA volt. Többször hazudott azoknak az embereknek is akiket elvileg szeretett, és manipulált minket (komoly dolgokkal kapcsolatban). Súlyos eset valóban.


Nem arról van szó, hogy senkinek nem segítenék többet, nyilván a családom és közeli barátaimért bármit megtennék, de ha egy ismeretlen valaki, akit nem ismerek, nem tudom igaz-e minden amit mondd (mint a kérdező említette is) azzal biztosan nem foglalkoznék, minden szálat elvágnék vele. Nem az én életem, nem az én felelősségem!!! Az emberek csak visszaélnek más bizalmával, jóságával! Én már rájöttem! Tudod nem hiányzik nekem még egy ilyen "ügy". Ha neked is tönkre vágná az életed egy öngyilkos, másképp vélekednél egyből. Gondolom nem ért még ilyen dolog, ne is érjen, kívánom neked. Üdv!

2016. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!