Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hanyas egy 4 éves IQ szintje?

Hanyas egy 4 éves IQ szintje?

Figyelt kérdés

2015. dec. 31. 11:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

100%!!!


Az IQ ugyanis AZT jelenti, hoyg az illetö a saját életkorának megfelelöen viselkedik illetve annak megfelelö ismeretei vannak.

2015. dec. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Minden embernek (gyereknek) más
2015. dec. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
1-esnek van igaza. Az átlag definíció szerint 100.
2015. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%

4 évesekre is ugyan az a jellemző, mint az egész emberiségre [link] .

Ugyanúgy vannak intelligensek és kevésbé intelligensek, mint ahogy a felnőttek között is, így ha egy számban kellene válaszolni, akkor 100.

2015. dec. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%
Egy átlag felnöttnek 78-82 ami 97-103 mensa skálán. Ez 21 éves kornál mérhető. IQ egyenletesen folyamatosan nő. Kb 16( 20 mensa) egy átlagosnak. Nekem 8 évesen több mint 80 IQ-m volt szal nem lehet általánosítani ha pontos értéket szeretnél.
2015. dec. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"IQ egyenletesen folyamatosan nő"

Ez így nem igaz. Az IQ egy viszonyszám, az egyén intelligenciáját hasonlítja össze más azonos életkorú személyek intelligenciájával. Az hogy 8 éves korban 80-as IQ-ja van valakinek, az abból következik, hogy nem jó korcsoportot megcélzó tesz adta az eredményt, vagy átlag alatti a személy intelligenciája.

Amúgy én még ezzel a nem-Mensa skálával nem találkoztam. Akármilyen IQ teszt eredményeit nézi az ember, mindig 100 körül van az átlag (persze, csak ha elfogadhatóan nagy tömegen végezték el).

2015. dec. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 BringaManó ***** válasza:
73%
igen, az #5-ös valami egészen másról beszél (és én sem tudom, miről...)
2016. jan. 1. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 KJUsul ***** válasza:
100%

Azért oszlassunk már el néhány tévhitet az IQ-val kapcsolatban! A tesztek az általános intelligenciát vannak hivatva mérni. A kérdéseket régen elég szűkreszabottan állították össze, szinte csak matematika, logika, meg némi nyelvtani ismeret volt benne. Manapság már van érzelmi intellegencia része is a tesztnek. Ezért az redmények is teljesen mások, mint például a '60-as években.

Míg akkoriban szinte csak férfiak kerültek a legmagasabb IQ-júak közé, manapság már a nők vannak többségben.


Egy szó mint száz: AZ IQ MÉRÉSE NEM EXACT!


Tehát attól, hogy nem lehetsz például a teszt alaján MENSA tag, egyáltalán nem biztos, hogy az összes MENSA tag okosabb mint te! Vagyis semmivel sem vagy kevesebb csak azért mert egy teszten nem jól teljesítettél.


Hadd mondjak egy saját példát:


Még jó régen voltam egy ú.n. fejvadász cégnél állás miatt, ahol a mai használatos "modern" kérdésekkel találkoztam az IQ teszt során. Akkor 124 volt amire azt mondták, hogy teljesen jó, átlagos. Nemrég megcsináltama MENSA tesztet és 109 lett, amire megint azt mondták, hogy átlagos. Őszintén szólva a kérdéseket valamivel könnyebbnek találtam, mint régen! Tehát nem csak hogy teljesen más számít ma átlagosnak mint akkor, de brutális mértékben leromlott a saját IQ-m is!

Nyilván ebben része az állandó fájdalmakkal járó betegségeimnek is, a hosszú munkanélküliségi szakaszoknak stb. Tehát még egszer:


Az IQ teszt csak egy teszt. Azt mutatja meg, hogy az átlaghoz képest, bizonyos elvek alapján összeállítt kérdésekre válaszolva, milyen eredményt érsz el. Ezt a kérdéssor kitalálói, használói elnevezték intelligenciának és felállítanak egyfajta rangsort, ami teljesen önkényes és nem jelent az égvilágon semmit. Szóval bármilyen eredményt is érsz el, cseppet se aggódj!

2016. jan. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 KJUsul ***** válasza:
100%
De azt azért hozztenném, hogy bármennyire is önkényes és változó a teszt eredménye, akiknek a tesztek alapján brutál magas az IQ-ja, teszem azt a MENSA méréssel 170 vagy afölötti, azok azéert ténylgesen zsenik.
2016. jan. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 BringaManó ***** válasza:

> "MENSA méréssel 170 vagy afölötti":


El vagy tévedve: az itthoni Mensa-teszt értékelése alapján (jelenleg) a 130 felettiek tartoznak a 2%-ba, 135-től az 1%-ba – 170-et biztos, hogy nem mondanak...

(Annyit még régen sem mondtak, amikor még 24-es szórással számoltak: akkor a fenti két küszöb 148 és 155 volt.)

2016. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!