Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek mit gondolnának,...

Az emberek mit gondolnának, ha kendőt hordanék? Nő vagyok. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nem követek semmi olyan vallást, ami ezt előírja, és fiatal is vagyok, ezért félek a véleményektől. Amúgy nem tekerném teljesen körbe, csak lazán, hogy a hajam ne látsszon ki, szinte úgy állítanám be, mint a "hosszú hajat".

Amúgy azért tenném, mert I-tenben nagyon hiszek, és a lelkem mélyén nagyon vallásos vagyok. Magam sem tudom, hogy milyen, mivel nem szeretem magam behatárolni, de "tisztábbnak" érezném magam, vagyis nem is tudom megfogalmazni, értitek, mire gondolok.

Ti erről mit gondoltok? Minél több vélemény érdekel.


Előre is köszönöm, valóban fontos lenne. :)



2016. jan. 2. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Semmit.
2016. jan. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Blade Bone ***** válasza:
96%
Ezzel nem fogsz közelebb kerülni Istenhez az biztos, de ha ettől jobban érzed magad akkor csak tessék, az számít, nem az amit más mond.
2016. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményeket, nekem sokat jelentene az egész.

Egyébként az a baj, hogy nem Budapesten, hanem egy kisebb megyei jogú városban élek, ezért sokan ismernek, és attól tartok, hogy nem értenék, hogy mi a helyzet.

2016. jan. 2. 12:33
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem egy nő kendőt hord, abban nincs semmi, az természetes:D A férfi is hordhat, amennyiben történetesen kalóz. (Mi az az Iten?)
2016. jan. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mièrt nem írod le normálisan hogy Isten, ha már annyira hiszel?

Állj apácának, ès akkor hihetsz is meg kendőzhetsz is kedvedre.


Nekem ateistaként fura, hogy aki hívő ennyire foglalkozik azzal, hogy mit gondolnak róla ezért? Ha szerintem földönfutó bolond vagy ha kendőt hordasz akkor nem fogsz?

2016. jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha neked ez fontos, akkor nyugodtan hordj kendőt, és ha emiatt nem tartod többre magad másoknál, akkor ne foglalkozz a véleményekkel.
2016. jan. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem látom sok értelmét.

Mi lenne ettől jobb?

Mert ha teljesen be van fedve a hajad rendesen, annak van értelme, magyarázata.

De hogy csak úgy legyen rajta egy kendő?

És mindig rajtad lenne? Vagy csak az utcán?

Azt hittem először, hogy csak utcán hordanád, ahogy a falusi nénik. De az igazából sapka helyett van. Nem azért, hogy eltakarják a hajat.

Szóval én furcsállnám, ha kendőt hordanál, de nem gondolnék semmit rosszat rólad, csak nem értem, hogy minek ez a hóbort.

2016. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

A falusi nők évszázadokon át hordtak kendőt a fejükön. Asszony nem is jelenhetet meg sehol nélküle.

Nem mondod ki, csak kerülgeted, mint kölyökoroszlán a gazellabébit, de te hidzsábra gondolsz érzésem szerint.

Pesten aránylag sok a muzulmán, s ha nem előírásosan viseled, akkor esetleg rád szólhatnak. Az nincs rád írva, hogy csak egy ostoba ötlettől vezérelve hordod, vagy divatból, szeszélyből.

Én nem vagyok hívő, de azt biztosan állíthatom, egyik I-ten (ez mi a fene lehet) sem várja el tőled, hogy viseld, de isten sem.

2016. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Vidéken még manapság is hordanak az idősebb asszonyok kendőt a fejükön. Sőt, a daganatos betegeken is szoktam látni, akiknek kihullik a hajuk.


Azt gondolom, hogy azt csinálsz, amit akarsz. Az meg sosem jó, ha más véleményéhez akarsz mindig igazodni.

2016. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Sunshinedoll ***** válasza:
Ha nem vagy vallásos (pl specifikusan muszlim, v pl hindu), vagy olyan kultúrából való, ahol a nők így hordják a kendőt, akkor ne.
2016. jan. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!