Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol kéne tartania egy huszonév...

Flora08 kérdése:

Hol kéne tartania egy huszonévesnek?

Figyelt kérdés
Elnézést kérek, a furcsa kérdés miatt, de nem tudtam másképp mefogalmazni. 23 éves lány vagyok, kb.egy éve költöztem össze a párommal, akivel több, mint öt éve vagyunk együtt. 2013 nyarán fejeztem be a felsőfokú tanulmányaimat, majd rögtön elkezdtem dolgozni. Az összes kollégámnak, kolléganőmnek már családja van, tizenévvel idősebbek nálam, én vagyok a legfiatalabb. Mióta önálló életet élek (nem a szüleim tartanak el), úgy érzem, bőven elég nekem az, hogy a munkahelyemen és otthon is megfeleljek, vagyis legyek szakmailag legyek jó, de emellett mossak, főzzek, takarítsak. Ne értsetek/értsenek félre, szerintem ez így van rendjén, az zavar össze, hogy a munkahelyen mindig azt hallom, hogy mikor szülök már gyereket, meg hogy csak akkor tudom meg mi a fáradtság ha gyerekem lesz...emellett pedig ott van rengeteg velem egykorú ismerősöm, barátom aki még tanul (?), bulizik, csúszik egy-két (fél)évet, és nem ritka, hogy fogalma sincs róla mit akar kezdeni magával, mondván: még fiatal. Én elégedett vagyok az életemmel, de a kérdést azért írtam ki, mert nagyon kíváncsi vagyok a tapasztaltabbak véleményére a témában :) Előre is köszönöm a válaszokat.

2016. jan. 3. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha te elégedett vagy az életeddel, akkor nem mindegy mit mondd más? Főleg olyan, aki 10 évvel idősebb nálad...
2016. jan. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem a korodat nézik, hanem a státuszodat, és nem tud mást kérdezni, mivel szegényes a fantáziája.

Ez a kérdés gyakorlatilag a családi állapotodnak szól.

Eléggé pofátlan.

2016. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ott kellene tartania, hogy nem hasonlítgatja máséhoz az életét, hanem éli a sajátját a saját elvei szerint.
2016. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is a napokban gondolkoztam ezen. Néhány napja mondta a barátnőm hogy azok a csoportársai akikkel 2009-ben bekerült az egyetemre még nem végeztek. Elgondolkodom, hogy 24-25 évesen hol is kellene tartani?

Én még rosszabbul állok mint te, szerintem nincs okod panaszra.

Irtad hogy a kollégád 10' évvel idősebbek. Itt inkább arrol van szó hogy "elfelejtik" a korkülönbséget és úgy viselkednek veled mint ha egyidős lennél velük.

2016. jan. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyanannyi idős vagyok mint te, csak én 2014-ben végeztem az egyetemmel. Jelenleg munkanélküli vagyok, külföldre költöztünk a párommal (neki adódott egy jó lehetőség), de én sem érzem, hogy egyelőre gyerek kellene. Jövőre vagy azutáni éven lakást szeretnénk venni, ahhoz gyűjtenénk (ha találnék végre munkát), a gyerek majd talán utána, 27-8 évesen. Nekem is sokan mondogatják, hogy nálunk mikor lesz, ideje már, főleg, hogy a fiatalabb testvéremnek már van gyereke, de próbálok nem foglalkozni az odaszólásokkal. A közvetlen környezetemben két típust látok, az egyik, aki 21-2 évesen odaszüli a gyereket, mert véletlenül besikerült neki, a másik meg, aki kivárja, míg normális körülmények közé tud gyereket vállalni, de annak általában ez nem sikerül 25 éves kora előtt. Hozzáteszem, az utóbbi típusból sokan 24-5 évesen még tanulnak, ahogy sok egyetemi szaktársam is tette.

Nem kell a beszólásokkal foglalkozni, sok bunkó ember van, aki bele akar okoskodni mások életébe, az ilyennel nem kell foglalkozni.

2016. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem értem miért baj, ha kíváncsi vagyok a velem egykorúak vagy nálam idősebbek véleményére. Én ezt nem tartom rossz dolognak. Köszönöm azoknak is, akik megosztották velem, hogy milyen élethelyzetben vannak, szívesen fogadtam :)
2016. jan. 6. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!