Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a gyerekekről (15-18) akik felsőkategóriás telefonnal rendelkeznek?

Figyelt kérdés

Engem különösen nem érdekel, hogy kinek-milyen telefonja van, annyi, hogy ismerem, hogy melyik telefon melyik kategória és az árakat is tudom nagyjából. Van ismerősöm 18 évesen Iphone 6-al, mikor még nem ismertem, akkor gondoltam, hogy a szülei gazdagok, ma már ismerem és jól gondoltam, így van, a szülei pénzesek. Általában ez jön le, amikor meglátok egy fiatalt ilyen telefonnal. Én is 19 vagyok és nekem is negyedmilliós Edge+-om van. Nem tudom, hogy mit gondolhatnak mások, de magamból kiindulva nem biztos, hogy sokakat érdekel. Gyerek vagyok én is, de nem anyu vagy apu vette, sajnos utóbbi már amúgy sem tudná. Egyetem mellett melózok és a saját spórolt pénzemből veszek mindent, kaját, telefont, ruhát, csak ebbe ugye az nem lát bele, aki nem ismer. Az egyik tanár az egyetemen is folyton fikáz minket, hogy anyánk, apánk megveszi a drága telefonokat, de nem tudjuk, hogy mi alapján működik.

Van ismerősöm, aki rögtön ölné az illetőt, aki fiatalon ilyen telefonnal járkál. De van, akiket egyáltalán nem érdekel. Ti hogyan álltok hozzá ehhez? 19F


2016. jan. 5. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Cseppet sem erdekel. Nem is ismerem meg-melyik a draga telefon es melyik az olcso..
2016. jan. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ. Egy kor és nem segíthet kicsit, ha vagytok szívesek odaírni a végére. :)
2016. jan. 5. 22:26
 3/12 anonim ***** válasza:
iligy vagy kérdező
2016. jan. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Iligy lepke.
2016. jan. 5. 22:31
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ma kb a kutyát se érdekli ki milyen telefonnal jár.

Másrészt a gazdagság egy elég tág fogalom! Neked az már gazdagság ha 300ezer forintos telefonnal jár! Ezelőtt 13éve az öcsém osztálytársa 17évesen Maseratival járt suliba. Nem apuciéval, saját. Diploma osztóra Bentley-t kapott. Ez a kettő együtt ezelőtt sok évvel meghaladta a 100milliót. Ő róla se hallottam hogy valami rosszat mondtak volna. Mi se gondoltuk őt ettől különlegesnek.

2016. jan. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig zavart, mert nekem miert nem vesznek ilyet a szuleim. Aztan rajottem hogy igazabol semmi hasznom nem lenne belole, nem hasznalom ki a mostani 60k korulit sem.

A szamitogepeim meg tobbe kerulnek mint egy auto, csak azt nem hordom az utcan.

2016. jan. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Attól, hogy saját valami, még az apja pénzén vették ugye. Az övé, de nem az ő keze munkája van benne.

Nekem is 200k+-os gépem van, azt is én spóroltam és dolgoztam érte.

Az ismerősömre azért is gondoltam, hogy gazdagok a szülei, mert terepjáróval jár és Iphone-ja van.

Alapvetően nem könyvelek el senkit gazdagnak a telefonja miatt, mert részletre is kihozhat egyet bármikor.

2016. jan. 5. 22:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Manapság bárkinek lehet bármilyen telefonja.


Na meg, ha én gazdag szülő lennék, akinek nem fáj az a 100-200 ezer forint, akkor miért 20 ezres szart vegyek a gyereknek. De még 2 szülő átlag fizetéséből is kijön pár havi félrerakással egy jobb telefon.


De amúgy az "én melóztam érte" szövegnek sincs sok értelme, mert mindenki más feltételekkel indul. Sok ismerősöm volt anno úgy hogy neki autója van, meg saját pénzből...hát nekem is lehetne ha nem egyetemre jártam volna, és nem albérletre, utazásra, kajára megy el a pénzem nagy része, míg ők otthon élnek.


Nem mondom hogy nem kap el néha az irigység, de alapvetően úgy vagyok, hogy mindenki a saját háza táját tegye rendbe.

2016. jan. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Őhm. Pont nem érdekel. Azokat irigylem akik mint emberek jobbak valamiben. Például most egy ideje egy akrobata társasággal lógok és lesem el tőlük a trükköket. Amiket landolnak milliószor jobban elfogadnám mint egy 200 ezres telefont vagy fél milliós gépet. Mondom ezt úgy hogy én is szeretek játszani gépen.
2016. jan. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 zgyzgy ***** válasza:
100%

Végső soron mindegy, hogy ki kereste a pénzt, a baj akkor van, amikor egy szaros telefon (cipő, ruha, PC, kocsi, stb.) egyáltalán szóba kerül, és rajta keresztül minősítik az embert.

Van olyan ember, akinek nincs is telefonja, de lóg egy-két olyan festmény a falán, amiből száz ájfont lehetne venni.

2016. jan. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!