Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyha hibáztam...

Szerintetek hogyha hibáztam (összevitatkoztam ismerősökkel), akkor ebben az esetben hogyan lehetne megfelelően rendezni a dolgot? (hosszú)

Figyelt kérdés

Helyzet az, hogy még november elején kisfiam leejtette a az egyik gyerek (akkor már törött, törötten vásárolt iphone s4)telefonját. Hozzátartozik, hogy a gyerek kérte meg a kisfiamat, hogy ugyan hozza már, amit ő vonakodva tett meg (tudván, hogy kétbalkezes)baj is történt ugye mert elejtette a készüléket. Kisfiam állítja, hogy az akkor még amikor ő fölvette működött. Ám a gyerek egy harmadik társukkal püfölni kezdte a telefont. Pár nappal később a két gyerek, kaputelefonon csöngettek, hogy a kisfiam fizesse ki a telefont, mert összetörte. (én ekkor tudtam meg az esetet)Mondtam nekik, hogy megkeresem a gyerek anyját és rendezzük. Meg is tettem, megkerestem az anyukát. Elmondta a gyerekem verzióját, s hogy szerintem a telefon hogyha sérült is, nem csak a fiam hibájából ment tönkre a három gyerek együtt kell, hogy viselje e következményeket. Beszéljék meg, eztán meglátjuk.

Telt az idő, közben a gyerek végignézte ahogyan a kisfiamat a másik fiú iskolából hazafelé megverte. Akkor bementem az iskolába, ott is jeleztem, hogy gond van. A szülőnek is szóltam, hogy ez történt köztük, tudjon róla. Ő akkor a telefont nem említette. A nagyobbik fiam a napokban szólt, hogy a gyerek rendszeresen írogat neki, hogy fizesse ki a telefont, meg, hogy a kisfiam úgy is kifogja fizetni majd meglátja. Már két hónap eltelt mióta a telefon leesett. Megkerestem a szülőket. Erre jöttek, hogy nekem föl kellett volna ajánlanom, hogy 5000 Ft-ot fizetek a telefonért.(?)Ment a szócsata, hogy akkor most az ő gyerekük is törje el a fiam telefonját stb., említettem, hogy gyerek, gyerektől ne kérjen pénzt amúgy sem, na meg a gyerekemnek úgy sincs pénze. Mondtam, hogy bizony én megtettem amit az illem diktált az első megkeresésem után nekik kellett volna jelezni, hogy mit akarnak, de ezek után nem vagyok hajlandó egy fillért sem fizetni. Na meg ugye "elverték" a gyerekek azt amúgy is a fiamon. Erre azzal zárták a vitát, hogy mondják is a gyereknek, hogy ezek után nyugodtam verheti a kisfiam. Remeg kezem lábam, bánom, hogy szóba álltam velük egyáltalán. Szerintetek mit rontottam el?


2016. jan. 6. 13:44
 1/4 acelsziv ***** válasza:
100%

A gyereket azonnal add be küzdősportot tanulni. Nem árt, ha meg tudja védeni magát.

Beszélj a tanárokkal is az iskolában, mert ez semmiképp nem oké. Pláne, hogy a szülő is így áll hozzá.

2016. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Beszélni fogok az osztályfőnökkel.
2016. jan. 6. 14:08
 3/4 acelsziv ***** válasza:

Talán nálad eredményesebb lesz, mint nálam.

Anno általánosban rám szállt 3 rétinéger és állandóan megvertek. Anyámék beszéltek a tanárokkal, de semmi nem használt és végül iskolát váltottam.

2016. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tele van a hócipőm. Az a röhej, hogy még jó környéken lakunk az iskola is jónak számít. Ennek ellenére (rétinéger, igen és még ez a rendesebb fajta)alsóban már rendőrséghez fordultunk, mert az egyik ilyen gyerek elkérte a fiam bicóját és elfelejtette visszaadni. Aztán még pénzt akartak tőle kérni érte. A baj, hogy nem lehet szépen rendezni semmit. Hogyha az első megkeresésem után az anyuka azt mondja, hogy a ránk eső része a telónak kb. 5000 Ft. még ki is fizettem volna, minden rossz szájíz nélkül.
2016. jan. 6. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!