Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok embernek említettem, hogy...

Sok embernek említettem, hogy több évre előre szeretném a jövőmet megtervezni, és bizonyos dolgokat csak akkor szeretnék, amikor eljön az ideje. Ezzel mi a gond?

Figyelt kérdés

Jelenleg 21 éves vagyok, idén kezdtem az egyetemet, programozónak tanulok. Eléggé jól átgondoltam előre az életem ezen szakaszát, és szeretném magam a terveimhez tartani. Szeretnék jól kereső állást (kiváló, papírral és nyelvvizsgával rendelkező programozónak szerencsére ebben nincs nehézsége), ha elvégzem az egyetemet, néhány évig dolgozni, először itthon, majd külföldön, és szép lassan félretenni annyi, amennyi pénzt tudok, hogy soha az életben ne szoruljak hitelre, és mindig legyen valami tartalék, amihez nyúlni tudjak, ha úgy alakulna. Később szeretnék majd családot is alapítani, ha úgy alakulna, de csak akkor, ha már tudom, hogy anyagilag stabil lábakon állok, mert eddig egész életemben egy rossz környéki panel lakásban éltem (és élek ha a koleszt nem nézzük), és soha nem szeretnék így élni tovább.


Tudom, hogy nem lehet teljesen előre tervezni mindent, de én azért ragaszkodnék ahhoz, hogy semmi másra nem koncentrálnék, mint arra, hogy a sulit elvégezzem, jól keressek, és a későbbiekben, ha már saját keresetből el tudom magam tartani, végre utazhatok, ahogy egész életemben akartam.


2016. jan. 10. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, ha vannak terveid és még jobb, ha teszel is értük. Csak annyi a lényeg, hogy ha valami nem úgy alakul, ahogy eltervezted, ne dőlj a kardodba és tudj újratervezni.
2016. jan. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ők másképp csinálták, tehát az a jó, amit te csinálsz, az pedig a rossz. Ekkora talány volt ez.
2016. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vagy csak az jön le belőle, hogy milyen buta vagy. Ezek tervek? Hűha... Ne haragudj meg, de ezeket korántsem nevezném annak. Elgondolásoknak inkább. Egy terv ennél azért sokkal konkrétabb szerintem. Ez, amit olvastam valahogy úgy hangzik, mint a 6 éves fiam elmélkedései.

Azt hittem egy több éves pénzügyi tervezést fogok olvasni nem ilyen frázisokkal való puffogtatást, hogyaszongya: "Szeretnék jól kereső állást" gyakorlatilag mindenki ezt szeretné, mekkora terv jó ég.

"néhány évig dolgozni, először itthon, majd külföldön, és szép lassan félretenni annyi, amennyi pénzt tudok, hogy soha az életben ne szoruljak hitelre, és mindig legyen valami tartalék, amihez nyúlni tudjak, ha úgy alakulna" Ez is szép "terv" erre sem vágyik rajtad kívül senki. És kb annyira konkrét, mint ahogy venni fogok egy Ferrari-t.

Hogy mi a kérdés többszöri újraolvasással sem sikerült kibogoznom. Az hogy ilyen elképzeléseid vannak szép dolog. Ha valaki ezt irigyli, akkor kb. annyira sekélyes mint te.

2016. jan. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na, egy megkeseredett, sekélyes valakinek is sikerült hozzászólnia. ;)
2016. jan. 11. 14:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha neked ebből ennyi jött le, akkor egyáltalán nem tévedtem. No comment...
2016. jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van egy 6 éves kisfiú, akit nem ismerek, de így látatlanban is rohadtul sajnálok. Remélem, talál majd egy jó fej felnőttet, akivel úgy tudja megosztani a dolgait, hogy nem kell ledorongolástól tartania.
2016. jan. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert te aztán tudod...
2016. jan. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!