Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb boltban kivakolt plázacicák vannak?

Figyelt kérdés

Szoktam járni vásárolni, nézelődni ilyen plázákba, mert egy helyen megkapok ott mindent (sok ismerős jár oda olyan is akit régimódinak gondoltam). Évek óta nagyon sokszor látom, hogy pl. bizsuboltban, ruhaboltban az a tipikus, kikent-kifent tetovált szemöldökű, műszempillás szolizott bőrű plázacica az eladó. Az hagyján a külseje, de emellett bunkó és lekezelő, de ha meg kell emelnie a hátsófelét akkor olyan stílusban teszi mintha szívességet kérnének tőle, holott az a dolga hogy segítsen és kiszolgálja a vevőt.

Mondjuk ilyen helyekre nem csodálom őket alkalmazzák, viszont ma is jártam ilyen helyen és már mobiltelefonokat áruló boltban is ilyen csajt láttam, vágta is a savanyú pofákat, ha venni is akartam volna valamit ezzel elvette volna a kedvem.

Viszont egy ilyen csaj hol érthet a mobiltelefonokhoz? Hogyan került egyáltalán ilyen boltba? Úgy tudom, ehhez kell kereskedelmi végzettség.

Viszont ismerek olyat, akinek van ilyen végzettsége, dolgozott is eladóként, onnan tudom elvileg tanulják hogy a vevővel mindig kedvesnek és segítőkésznek kell lenni, mosolygósnak, akkor se szabad visszaszólni ha a vevő bunkó, akkor is udvariasnak kell maradni. Mondtam is neki, ezek a plázamacák mindenek csak nem kedvesek, flegmák és taplók. Erre mondta, valószínűleg nem jártak semmilyen iskolába.

Akkor hogy a fenébe vették fel oda őket??

Én miután érettségiztem, akartam vállalni nyárra munkát, eladónak menni de nem vettek fel sehova mondván ehhez 2-3 éves szakmai gyakorlat kell. :-/ Ezeknek hol van szakmai gyakorlata?? Ha azt se tudják, hogy egy vevőt normálisan kell kiszolgálni. Nem is értenek ahhoz amit árulnak, fogalmuk sincs róla mit árulnak és még bunkók is.


És aki azzal jön irigy vagyok (én nem akarok már eladó lenni) az inkább ne írjon ide, oviban még elmegy de nem egy kérdés normális megválaszolásánál.


Köszönöm előre is annak aki normálisan válaszol!



2016. jan. 11. 19:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is sokat gondolkodtam.

Az is lehet, hogy a munkáltató elvárása ez.


Mobilhoz érthet egy ilyen külsejű csaj is, a külső nem minden, lehet, hogy mellette az orvosira jár, csak most passzívon van, látatlanban nem ítélek ilyen téren.


Viszont az nekem is tök rosszul esik, amikor bemegyek, és udvariasan köszönök, kérdezek, de olyan flegmák (nem csak a csajok a pasik is) és még én érzem rosszul magam.


A tanulmányaim alatt én szinte mindig dolgoztam is mellette, és volt, hogy eladónak raktak be valahová, és kb. olyan "használati utasítást" kaptam amit el képzelni is nehéz, de 100000%-ig, a vevő az isten, és bármi történik, akkor is kedvesnek, türelmesnek és alázatosnak kellett lennem.

2016. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

egyik ismerősöm hasonló külsőre mint a te általad leírt típus+ hát nem valami kedves az emberekkel.

mindenféle végzettség és munkatapasztalat nélkül felvették ruhaboltba eladónak. fiatalos, modern eladót kerestek direkt.


anyukámnak bolti eladó végzettsége van és úgy 20 év tapasztalata. de úgy 40 évesen rájött, hogy nem kell sehova, mindenhova fiatalokat vesznek fel , sok helyen el se vették az önéletrajzát.. így új szakma után nézett nyilván.

szóval szerintem egyes boltok direkt utaznak az ilyen nőkre.

hogy ez miért jó nekik, azt nem tudom. én se szívesen megyek olyan boltba be, ahol flegmák és lenézőek az eladó csajok.

2016. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem mindenhol a végzettség a fontos, van ahol a kinézet az elsődleges. Nekem is volt ilyesmi munkatársam, jófej volt amúgy, csak egy idő után már volt hogy elege lett mindenből.


Nem olyan egyszerű mint amilyennek tűnik, rengeteg ostoba ember van ostoba kérdésekkel, akik csak húzzák az idődet, és ahhoz napi 10-12 órában jó pofát vágni nem mindig mehet.


Persze nyilván normálisan kell állni mindenkihez, ez nem kérdés.

2016. jan. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nekem a kedvencem az a csaj volt akinek egyszer otthagytam a visszajárót(valami 10 forint volt) és úgy reagált mintha lekúrváztam volna az anyját
2016. jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
egyébként férfiaknak EyeCandy, nőknek meg élő modell
2016. jan. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nos hát ez az. Én se megyek olyan boltba pláne nem vásárolok ahol ilyen bunkó pi.csák vannak, akár plázacica akár nem.

A külsejük nem is zavarna ha kedvesek lennének, én általában nem ítélek külső alapján, biztos van köztük kedves, egyet ismerek aki nem eladó, viszont legtöbb esetben az öltözködés és stílus mutatja ki milyen típusú ember. Olyan plázamacát is ismerek aki szintén nem eladó de attól még bunkó az emberekkel.

Ez külön felháborító hogy végzettség nélkül rögtön felveszik őket, az ok hogy fiatalok, de az ilyet aki istennek képzeli magát csak mert ott ül a pultnál egy csicsa-micsa üzletben, azt én kirúgnám onnan és beültetném az iskolapadba.

Még azt is megérteném, ha olyan boltban lennének ahol férfi vásárlókat kellene kiszolgálni mert jobban vonzzák őket, de pl. bizsu vagy ruhaboltba általában nők járnak, így külön nem értem.

Csak olyat szabadna felvenni, akinek van végzettsége és végeztek rajta pszichológiai tesztet (egyes helyeken külföldön szigorúan veszik).

2016. jan. 11. 19:44
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos nem tudunk mit tenni.

Rengeteg ilyen csaj, és egyre több "férfi" van ilyen helyeken eladóként. Mobil bolt, bármiféle számítástechnikai bolt, ruházati, ékszeres, stb.


Viszont a sok-sok rossz tapasztalat után 1-szer, karácsony előtt volt egy nagyon jó tapasztalatom.


Mentem a postára, későn, kb. fél órával zárás előtt, egy fontos levéllel.


Annyira nem volt kedvem, és minden összejött aznap, és tényleg a hátam közepére sem kívántam az egészet, hulla fáradt voltam, stb, de nagyon-nagyon sürgős volt.


Aztán kiírták a számom, hogy én következek.


Megnéztem, hogy hova megyek, hát egy kinézetre extra pláza cica volt. Akkor azt hittem, hogy ez a vég, és ez tényleg kellett az aznapi naphoz.


Odamentem, köszöntem meg minden, és a csaj tök normális volt.

Mivel elsőbbségi mellett tértivevényesen is kellett küldenem a levelet, elkezdtem azt kitölteni.

Elrontottam, és kértem egy új papírt.


A csaj meg nem kiakad, nem volt bunkó, hanem elnevette magát (fáradtságomban valami nagyon lehetetlen kombináltam össze a papírra)


Az a pár perc és a normális hangnem meg minden annyira jól esett aznap annyi rossz után, hogy már örültem is neki, hogy így alakult a napom.


Röviden: Lehet, hogy 100-ból 99 tényleg bunkó, lekezelő, de azért vegyük észre azt is, ha az az 1 nem az. :)

2016. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%
Velem mindig kedvesek.
2016. jan. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem csak a plázacica eladónők bunkók, hanem szinte mindegyik tisztelet a kivételnek . 2 hete a győri Hervisben olyan buta eladónők voltak, hogy még a köszönésemet is csak foghegyről viszonozták, nemhogy előre köszöntek volna. A bicikliknél beszélgettek, én kb. 2- 3 percig nézegettem a bicikliket, de levegőnek néztek, pedig lehet , hogy vettem volna, mert 50%-os akció volt. Rajtam kívül senki nem volt a boltban. Tudom, hogy nem keresnek sokat a boltosok, de a gyári munkások és mások sem keresnek sokat , de mindenkitől elvárják a munkahelyeken a teljesítményt. Egy boltostól az elvárható lenne, hogy köszönjön, udvariasan megkérdezze, hogy segíthet-e és akkor is köszönjön távozáskor, ha nem veszek semmit. Nem tudom, hogy miért alakult ki nálunk ez a bunkóskodás, de nekem is már elegem van ebből.
2016. jan. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

Miért nem szóltál nekik, hogy vásárolnál? Eszem megáll, már olvastam ilyet itt, hogy "szemeztem a termékkel, de senki nem nézte, mit nézek, így nem vettem semmit".


Ilyenkor odamész egy eladóhoz, és megkéred, hogy segítsen. Nem gondolatolvasók, és lehet, hogy nem akarnak zavarni, miközben vásárolsz. Én kifejezetten utálom, ha segíteni akarnak, mert nagylány vagyok már, ha kell segítség, szólok. Ha nem veszel semmit, magadat bünteted, nem őket.

2016. jan. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!