Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket nem háborít fel ez a...

Titeket nem háborít fel ez a mostanában terjedő ékezetek nélküli írásmód?

Figyelt kérdés
Az még érthető, hogy az sms-ben így írnak, mert az sms kezelő szoftver egy ő-t akár 4-5 karakternek is számol egyszerre, ami nem túl jó, ha az ember csak 100 karaktert írhat le egy sms-be. Viszont azt már nehezemre esik megérteni, hogy miért használják egyesek mindenhol ezt. Sokat látom a különböző internetes platformokon és én személy szerint a magyar nyelv meggyalázásának tartom, ha a kényszerűségen kívül is így ír valaki. Ráadásként nem is mindig érthető. Fokabel=fókabél, fokabel=főkábel, azért ez nem mindegy.

2016. jan. 14. 21:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%
pedig sztem nem gaz
2016. jan. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
61%

Nem. Sokan telefonról írnak mivel manapság szinte mindenkinek ott lapul a zsebében az internet elérésére képes okostelefon. Azon meg sokkal gyorsabb úgy írni, hogy hanyagolják az ékezeteket. Többnyire tökéletesen érthető, már csak a szövegkörnyezet miatt sem gondolna senki arra, hogy valaki fókabelet keres a lakásban.

Plusz sok embernek van külföldi billentyűzetes laptopja.

2016. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Azt látom, hogy szted nem gaz
2016. jan. 14. 22:05
 4/26 anonim válasza:
64%
Amiota az okostelefonok terjednek ez nem meglepo... Amikor megvettem magamnak en is az elsot talan egy hetig hasznaltam ekezetet utana en is elhagytam... Sokkal gyorsabb a mindennapokban. Persze egy fontos email kuldesnel hasznalom en is de ha ennyire zavar nem kell nezni
2016. jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Bob the builder ***** válasza:
28%
az én telefonomon sincsen magyar ékezetes betűkészlet. Nem is töröm magam, hogy legyen. Igaz én nem is használom netezéshez nagyon.
2016. jan. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Sunshinedoll ***** válasza:
56%

Szerintem ez egy olyan dolog, hogy ha nagyon sok szabadidőd van, felháborodsz rajta :D

Most komolyan, viccet félretéve. Ott a telefon, sokaknak angol billentyűzete van... ez van, kontextusból csak ki tudod tán szűrni, miről van szó.

2016. jan. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
#4 nem tudom nem nézni, mert mindenhol ott van
2016. jan. 14. 22:14
 8/26 anonim ***** válasza:
81%

Régen nagyon zavart, de már belenyugodtam.


Én se értem miért nem lehet használni, azt a nyomorult billenytyűzeten az ékezetet. Én napi szinte chatelek emberekkel telefonról és villámgyorsan gépelek ékezettel, semmi probléma nincs vele.

2016. jan. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon ráérhetsz. Simán megérthető akármilyen szöveg ékezet nélkül, az agyad képes arra, hogy úgy olvassa, mintha ott volnának az ékezetek.
2016. jan. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
23%

Ez egyáltalán nem egy mostanában terjedő dolog.

Én most vagyok 19 éves, és emlékszem, hogy kb. 6-7 éve elég menő volt az ékezetek nélküli írás, én is úgy írtam emiatt elég sokáig.

Engem most sem háborít fel, telefonról ékezet nélkül írok még mindig én is (nem csak sms-ben), sokkal könnyebb, mint hosszan nyomni a betűket, hogy feljöjjenek az ékezetes formák, meg még azok közül is kiválasztani a kb. 10 lehetőség közül azt, amelyik nekünk kell. Egy alapból hosszú szövegnél ez nagyban megnöveli az üzenetírás idejét.

2016. jan. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!