Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nyugtassatok meg, hogy nem én...

Nyugtassatok meg, hogy nem én vagyok az egyetlen ember ezen a földkerekségen, aki tiszteli, ha a szobatársa még alszik?

Figyelt kérdés
Bárkivel aludtam hosszabb-rövidebb ideig egy légtérben (osztálykirándulás, koli, albérlet, túra) egy olyan emberrel sem találkoztam, aki tekintettel lenne rám, hogy én még alszom. Különösen utáltam, ha pont migrénes időszakom volt és ha felkeltettek, akkor másnap is ugyanúgy hasogatott a fejem, mert nem tudtam kipihenni magam. Nekem természetes, hogy ha valaki a szobában alszik, akkor nesztelenül lépek, ha kell valami a helyiségből, akkor próbálom egyszerre összegyűjteni azokat és nem ki-be cseszletni egyfolytában, ehhez képest a mostani lakótársam, számoltam, ma reggel készülődés közben az előtér-szobánk távot fél óra alatt 43-szor tette meg és úgy trappolt, hogy beleremegett a föld is egyfolytában. Ha valaki alszik körültöttem, akkor csak nekem nyilvánvaló, hogy nem oltom ott fel az összes villanyt ráadásul úgy, hogy az izzó közvetlenül a szemébe égessen? Én ilyenkor telefonnal világítok, vagy a másik irányba forgatom a lámpa fejét és csak egy kislámpa ég. Ha valaki alszik és én reggelizek, akkor nem vágom neki izomból a fém kanalat a tányérnak, hogy csörömöpölek, próbálok óvatosan enni, és bezárom a szoba ajtaját, elvonulok a konyhába. Nem kezdek el normál beszédhangon beszélni mással, mikor nyitva van a szoba ajataja, nem kezdek el vihorászni, suttogok. Már elegem van, lakótársam dolgozik, nekem vizsgáim vannak, ma este hajnali 3-ig kukorékoltam és már itt vagyok ilyenkor fent, mert a fentiek közül minden megtörtént ma is. Természetesen lépni fogok az ügyben, de emberek, miért nem figyeltek oda a másikra?
2016. jan. 15. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Mert nem érdekli és kész, ezen miért csodálkozol annyira? Bármennyire is hihetetlennek tűnik, nem lehet mindneki olyan, mint te, neki már reggel dolgva van és nem akar lábujjhegyen járni, mert te még alszol. Megpóbálatsz vele beszélni, de valószínűleg pár alkalom után újfent szarni fog bele.
2016. jan. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyen ember van aki szarik a másikra, nem tanulta meg az együttlét illemszabályait.

De ez nemcsak az egy házban élő szobatársaknál gond, hanem a szomszédaiddal is. Sok szomszéd azt hiszi csak ő él a házban és úgy zajong ahogy akar. Én egyébként az ilyen alakokat nevezem primitív agyhalottaknak. Nagy nulláknak.

2016. jan. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

6 évig voltam kolis, sose volt ilyen gondom a szobatársaimmal (eggyel valószínűleg lett volna ha nem egyszerre keltünk volna, ő biztos végigtrappolt volna mindenen, este volt szokása hangoskodni - aztán lelécelt egyetemről).

Egy lány nézett szinte egész éjszaka filmet, de igyekezett csendben, fejhallgatóval - csak kissé süket volt.

A szomszéd szobában laktak egy évig hangoskodók, meg a folyosón is szerettek ülni, de hatalmas bulizás azért nem volt.

A mostani szomszédaim tesznek túl mindenen, reggeltől estig csapkodás, üvöltés, a gyerekek ordibálnak éjfélig, az ajtót vagdossák, ordít a tv...

2016. jan. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége egy önző dög, ilyen egyszerű.

Voltam kolis, elfogyasztottam 2 szobatársat és egyikük sem volt képes csendben maradni. Alapvetően, ha a szobában normálisan tesz-vesz, az nem zavar. De amikor nekiálltak telefonálni a szobában jó hangosan, perceken át, azért az már elég húzós.

Tanuld meg, hogy azt add vissza, amit kapsz. Nekem bejött az egyik srácnál.

2016. jan. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!