Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzem magam cigányak, de...

Nem érzem magam cigányak, de 100% magyarnak sem?

Figyelt kérdés
Hogy ki a cigány? Ez elég bonyolult... Lehet nem is kérdést teszek fel inkább kiírom magamból amit érzek. 24 éves nő/lány vagyok, a felmenőim között voltak cigányok/magyarok egyaránt. Ezért is nehéz magam "bekategorizálni" talán nem is kellene? Mégis ahogy idősödöm egyre többet gondolkozok rajta hogy mégis milyen vagyok? A cigányokkal nem igazán jövök ki, cikinek tartom a beszédüket, a viselkedésüket, és amint tudok húzok onnan el (persze aki olyan felfogású mint én azzal semmi bajom) Sokszor nem értem meg őket, hogy mért viselkednek így.. Őszintén talán szégyenlem is a származásom, ez nagyon bonyolult!Pl. cikinek tartom ha az egyik rokon elvisz autóval valahová és cigányzenét bömböltet, legszívesebben kikapcsolnám vagy váltanék valami popzenére mind1 csak ne cigányzene legyen. Persze van amikor van kedvem hallgatni,de idegen helyen cikinek érzem. Általában kiskoromtól kezdve csak magyar barátaim voltak, akik között nem éreztem magam 100%-ban odaillőnek de mégis szívesebben lógtam velük mint egy szakadt cigánybandával. Bár ha jobb jegyet kaptam mint ők, akkor visszahallottam hogy kis cigány így-úgy... Aztán megismertem a párom :) aki annyira cigány mint én (vegyes saláta ő is) és a felfogása dettó ugyanolyan mint az enyém. Értelmes dolgokról tudunk beszélgetni, elmélkedni, és ő is ugyanígy érez mint én.. Őt is és engem is sokszor ért negatívum a származásunk miatt, és szerintem ez sohasem fog megváltozni.. Előítéletesek vagyunk mind a ketten hiszen valljuk be van miért, de azzal nem értek egyet hogy a sok szemét bűnöző miatt én is szívok mikor a légynek sem tudnék ártani és a párom sem. Talán nem is kellene gondolkozni azon hogy hová sorolnám magam, mert nincs is értelme... Bár nekünk a legnehezebb hiszen a cigányok azért szólnak meg mert "magyarosak" vagyunk, a magyarok pedig azért mert cigányok vagyunk.. Milyen ironikus :D Azon is gondolkoztam hogy írok egy könyvet az életemről, mert annyi minden dolgon mentem keresztül ami nem átlagos.. lehet sikere lenne! :) Köszönöm hogy végig olvastad!

2016. jan. 17. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
De egy buta rasszista vagy...sajnállak.
2016. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
? ennyi idő alatt nem hinném hogy végigolvastad amit írtam :D
2016. jan. 17. 18:42
 3/6 anonim ***** válasza:
mi a kérdés?
2016. jan. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából én sem értem a kérdést. :D


Ha arra vagy kíváncsi, minek számítasz, akkor azt mondanám a helyedben, hogy félvér.


Ha könyvet írnál, akkor írj, még lenne keletje is. :)

2016. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ne cigánykodj more
2016. jan. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szánalom, hogy mindig a rasszizmussal jönnek egyesek. Tipusosan ezek életükben nem ismertek egy cigányt sem vagy nem éltek a szomszédjukként. Teljesen igaza van annak aki a kérdést kiírta. Semmi rasszizmus nincs benne.

Írd meg a könyvet! Lenne sikere mert sokakat érdekel a téma. Te képes vagy mind a két odalról egyszerre látni. Sikeres leszel! Ne szalaszd el a lehetőséget!

2016. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!