Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha napi 2 sört megiszok az...

Ha napi 2 sört megiszok az még belefér?

Figyelt kérdés
Vagy már az is komoly károsodást okozhat?

2016. jan. 21. 18:18
 1/8 anonim válasza:
56%
Függ miképp okoz károsodást. Alkoholistát a rendszeresség teszi azzá, nem a mérték. Most csak 2 sör naponta, de később már lehet hogy 4 lesz. Napi 2 sörtől nem lesz bajod, szerintem, de idővel túlzásba viheted.
2016. jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az gyakorlatilag alkoholizmus. Napi 2 szál cigi lényegében dohányzás.
2016. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A rendszeresség a fontos. Napi 2 sör is függőséget okoz.
2016. jan. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Cigizek is valóban, kb 10 éve, de ez helyzettől is függ, ha dolgozok és szünetem van, elszívok cigit, ha buszt várok elszívok cigit, mert megszokás, és a tehetetlenség miatt van, hogy kitöltsem valamivel az időt, DE! most legalább 1 éve, napi 6-7 szál max amit elszívok, sok ismerősöm aki dohányzik 1 doboz elmegy lazán nekik, abból a szempontból valamiben jobban tartom magam, és nem is igényelek több cigit. De ha este kimegyek 1-2 haverral beszélgetni dumálgatni, csak egy sörözőben tudunk mivel hideg is van, meg sorolhatnám még, ott persze sörözünk, 1-2 sört megiszunk minden este, jólesik nekünk, meg hazaérve könnyebben is elalszok ha ittam valamit. Nagyon jól tisztában vagyok vele, hogy nem jó dolog meg hogy anti-alkohol embereknek már ez is alkoholizmus, de egy ilyen világban ahol mi élünk, ahol kap a dolgozó ember 80-100 Ft-ot ennyi öröme van az embernek, és sokkal felszabadultabban beszélget a napi problémákról, bármiről, de nyilvánvaló a magyar emberek többsége életében végigszopja a munkát, 10 évig kell dolgozni azért hogy egy régi omladozó házat is meg tudjon venni & kocsi bármi, az emberek többsége kilátástalan helyzetben van, ihatnék többet is, de aki meg lenéz emiatt, azt mondom neki, legyen olyan helyzetben, hogy élje át, amit nagyon sok ezer/millió ember átél, akiknek kilátástalan a helyzete, elmehet az ember diplomával mekibe dolgozni a mai világban.
2016. jan. 21. 23:11
 5/8 A kérdező kommentje:

Attól független, hogy megiszom a napi szintemet, és nincsen magas végzettségem, elmondom nincs érettségim sem, csak 'szakmunkás vizsgám, mivel középiskolában többségben a kisebbség volt túlnyomó részben(a rajok)(mivel szakmunkás és szakközép egy helyre volt zárva...) akik tönkrették iskolás éveim, és kénytelen voltam szabadulni onnan... Azt meg nem írom le miket műveltek ott velem is...

De nagyon tisztán tudom mi zajlik most a világban, sajnos az ismerőseim nem képesek tartani a lépést az én gondolataimmal, de amit én már évekkel ezelőtt megmondtam, az mind meg is történt...

Magánjellegű statisztikákat végzek folyamatosan, elszomorít nagyon sokszor, hogy az emberek a média által közzétett dolgokkal azonosulnak, a népesség 80%a egy irányítható, megvezethető massza, amivel bármit elhitethetnek jó pár évtizede/évszázada.. eltértem a témától valóban, de kedvemet szegi ez a helyzet, amit élünk, elkeserettségemet tükrözi ez az írásom, de úgysem fogok velem egyetértő emberre találni itt sem.

2016. jan. 21. 23:35
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nagyon jól tisztában vagyok vele, hogy nem jó dolog meg hogy anti-alkohol embereknek már ez is alkoholizmus,"


Nem az anti-alkohol embereknek alkoholizmus ez, hanem mindenkinek. Apukám alkoholista volt, úgy hogy sohasem láttam őt részegnek, de ha nem itta meg a napi kis adagját, akkor csak ült és nézett maga elé, teljesen használhatatlan volt. Aztán jó néhány évvel később májzsugorodásban meg is halt.

Nem attól leszel alkoholista, ha minden nap négykézlábra iszod magad, hanem attól, hogy a napi alkohol adagod nélkül rosszul vagy, nem tudsz sem szellemileg, sem fizikailag teljesíteni.

Te is el tudod dönteni magadról, hogy alkoholista vagy-e. Ne igyál egy hétig. Ha ettől depressziós, nyomott vagy ideges leszel, alvászavaraid lesznek, akkor alkoholista vagy. Ha a mindennapi életed semmilyen szempontból nem befolyásolja, akkor nem vagy alkoholista(még). ENNYI. Ezen nincs mit magyarázni, nincs mit szépíteni.

2016. jan. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Phoney ***** válasza:

Mibe kéne beleférnie egész pontosan? Napi két sör némi értelmi/érzelmi tompultságot okozhat (átmenetileg, amíg abba nem hagyod), az egészségkárosító hatása igen esetleges.


Az alkoholizmus nem annyit jelent, hogy az ember naponta megiszik valamit, vagy hogy potenciálisan egészségkárosító mennyiséget fogyaszt. Az alkoholizmus egy pszichiátriai kórkép, ami az alkohol irracionális, kényszeres fogyasztását jelenti az egyértelmű (!!) negatív következmények ellenére. Napi két sörnek milyen nyilvánvaló következményei vannak? Általában semmilyenek. Az alkoholizmus kritériumrendszere egyébként sem a rendszerességet, sem a mennyiséget nem vizsgálja.


Nagy divat ma lealkoholistázni mindenkit, akinek feltételezhetően (!) nem egészségesek az alkoholfogyasztási szokásai, vagy bármilyen rendszerességgel alkoholt fogyaszt, mert egyszerűbb és célravezetőbb mindenkit a varázsszóval riogatni, mint bonyolítani azzal, hogy nemcsak egyféle alkoholprobléma létezik a világon.


„Te is el tudod dönteni magadról, hogy alkoholista vagy-e.” – mire valaki el tudja dönteni, hogy az, addigra általában már rég bajban van... a pszichés alkoholfüggőség elég alattomos.

2016. jan. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha jólesik idd. én abba hagytam, mert én is igy kezdtem, aztán hétvégén, vettem egy hatost :D aztán volt ,hogy egy szombat este, filmezés közbe lement két hatos. :D így abba hagytam, mert ugyan nem lettem fizikai függő, de nagyon összekapcsolódott, a kikapcsolódás az alkoholizálással számomra. inkább hagytam a piát:D szóval ha annyit iszol az még nem gond, csak tudj mértéket tartani. megmondom az őszintét én csak azért hagytam abba, mert régebben cigiztem elég erősen, 10 évig és nagyon nehezen szoktam le. így tudom milyen az a komoly függőség. ezért nem szeretnék még egy ilyen durva függőségbe bele csúszni.

meg egyébként azt tudni kell, hogy egy két sör ellazít, de késöbb , tudom, hogy ez kamunak hangzik, de nem lessz elég egy két sör, ugyan ahhoz az érzéshez. szóval ovatosan.

2016. máj. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!