Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért sóvárognak a fiatalabb...

Miért sóvárognak a fiatalabb csajok a jobb életért, miközben semmit se tesznek érte?

Figyelt kérdés

100-bol 99 nem tesz semmit. Még csak nem is mennek tovább tanulni gimi után, vagy ha igen, akkor se olyan dologba kezdenek amit éppen szeretnének.


elég sokan látom, hogy bele akarják magukat képzelni mások életlébe. Osztogatják dolgaikat, hogy jaj de jó lenne. Viszont ha tenni kell érte valamit már csak csendben várnak a csodára.


Ennyire sóher nép lennénk mi, vagy csak én vagyok ilyenekkel körülvéve?


2016. jan. 22. 00:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Például a szülőfalumban és annak 30 km-es vonzáskörzetében hasonlót tapasztaltam én is, azzal a különbséggel hogy fiúk esetében is. Sőt a szüleik és a környezet nevelte őket arra hogy az élet rendje az hogy ha eljön az ideje akkor gazdag pasit/lányt keresni és nem kell alkalmazottnak lenni. És a többségük tényleg ezt csinálta sikerrel. Van köztük nem is egy aki külföldi gazdaghoz házasodott. Aki jóképű fiú vagy csinos lány volt az kivétel nélkül ezt a tanácsot kapta és azok többsége így is tett. Végülis belegondolva, Magyarországon aki szegény, az hogy törjön ki máshogy belőle? Megpróbálhatja a külföldi munkát, de mire észhez kap arra meg eljár az idő felette és nagypapaként meg szingli vénlányként élvezheti a gazdagságát.
2016. jan. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor legyen annyi ambíció benne, hogy a saját lábára áll. Pontosabban az egyik tesóm is úgy tett, hogy 18 évesen elköltözött mindenféle hasznos végzettség nélkül. Most egy SLK-val jár. Nyilván nem magyar fizetésből. De akkor is, ha valamit el akarnak érni tegyenek valamit is érte. Én az ilyen emberekre úgy tekintek, hogy aranyásók. Semmi más. Pénzre hajt és kihasználja a másikat. Szóba sem állok az ilyenekkel.
2016. jan. 22. 00:50
 3/9 A kérdező kommentje:

"Megpróbálhatja a külföldi munkát, de mire észhez kap arra meg eljár az idő felette és nagypapaként meg szingli vénlányként élvezheti a gazdagságát."


Én meglátásom szerint nem kell ahhoz 30-40 év, hogy relatíve gazdag legyen az ember. Menjen külföldre. oké. Csináljon viszont olyan munkát amiből hiány van:

orvos, gyógyszerész, vegyész

és nem:

pincér, bolti eladó, mosogató


Ezután az össze "spórolt" pénzét fektesse be.

2016. jan. 22. 00:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy úgy érzik hogy idehaza nincs is értelme megpróbálni tenni valamit az előbbrejutásért. És azért gondolják így, mert ezt tapasztalták hogy hazai fizetésből nem jutnak előbbre. Vagy ha még nem is dolgoztak sehol akkor a szüleik példájából látták hogy alkalmazottként meddig jutottak. Vállalkozásba meg nem csak a tőkehiány miatt nem kezdenek, hanem azért sem mert az iskolában nem azt tanították nekik, hanem azt hogy hogyan legyenek jó alkalmazottak. A szüleiktől szintén nem tanulhatták el a vállalkozást ha alkalmazottak. Vagyis nem látják a lehetőséget hogyan és mit tegyenek a tényleges előbbrejutásért.

Más a helyzet azokkal akik beleszülettek a szüleik kész vállalkozásába. Úgy könnyű tenni valamit.

Meg a külföldi munkához is kell némi befektetés, például egy jó szakma és minél jobb nyelvtudás, meg indulótőke. Aki szegény, annak az indulás a nehéz. Olyan ez mint a lendkerék, nehéz felpörgetni, de ha már forog akkor könnyű a fordulatszámát tartani vagy akár növelni.

2016. jan. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

hát nem is tudom. Én direkt úgy választottam mindent már 8.os korom óta, hogy nekem minél jobb legyen később és nem aznap. Van most nyelvvizsgám de simán belevágnék még 1-be. Másik amim van az egy vegyésztechnikusim. 3 iskola tanítja az országban.


Ahhoz képest hogy én 1 hülye ember vagyok (sokak szerint), mégis képes voltam ezekre. Általánosban buktam angolból és kémiából se voltam jó. Errefel mind a 2-t szeretem.

2016. jan. 22. 01:15
 6/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk az ilyesmik miatt is vannak bizalmi problemaim.
2016. jan. 22. 01:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt a dolgot én is ugyanúgy tapasztalom a srácoknál is.


Lénygében én is sóvárgok a jobb életért, de teszek érte, mert egyetemre járok és tanulok. De tanulhatnék sokkal többet. Elhagyhatnám minden szórakozásom, nem találkoznék a barátaimmal és hasonlók.

Elérném, amiért sóvárgok? Igen. Mennék vele bármire is? Üres emberként, barátok nélkül, minden szórakozás és vágy nélkül, semmire.


A legtöbb ember pedig 8-as korára nem kap olyan szintű nevelést, hogy tudatosan továbbtanuljon. Én sem kaptam, egyszerűen senki sem mondta, hogy majd tovább kell tanulni vagy mi legyen. Csak tanultam, aránylag jól. Aztán érettségi után sem tudtam még, hogy most akkor mi is legyen... És rengeteg ember van így.

2016. jan. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember azt az utat választja a boldogsághoz, ami a legkönnyebb. Miért lenne önmagának ellensége?

Az meg, hogy leszólják amiatt, hogy ő milyen módon érte el azt, amit elért, elengedi a füle mellett, vagy hazudik róla.

2016. jan. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy olyan generációt nevelünk akik a reklámokból és a környezetükből azt a felfogást kapják hogy "ők ezt megérdemlik és jár nekik". Csak azt nem tanulják meg hogy tenni is kell érte.

Én is ezzel küzdök. Embereket kéne irányítanom akik sikereket akarnak elérni egészen addig amíg nem kell megmozdulni érte. Ha mégis onnantól jön a "nincs kedvem" meg a "nem érek rá".

Egy srác aki füvet fát megígért hogy segítsek rajta mindig azt mondja hogy olyan elfoglalt hogy nincs ideje napi 1 órát tanulni. Aha, de napi 6-ot fent van a Leauge-on, és a statisztikáját ki tudja posztolni a facebook-ra.

Nem akarok álszenteskedni, én is szoktam lazítani de legalább magunkat ne csapjuk már be.

2016. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!