Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy fogyatékos/autista ember...

Egy fogyatékos/autista ember lehet sikeres az életben?

Figyelt kérdés
A sikerességet az élet számos területére értettem, melybe beletartozik a karrier, párkapcsolat, család, felsőfokú tanulmányok. Szeretném tudni, hogy a felsorolt területeken milyen hátránnyal kell megküzdeni az említett embercsoportoknak. Ha valakinek van ilyen ismerőse, kérem írja le, hogy a felsoroltakat hogyan valósította meg! Köszönöm előre is.
2016. jan. 24. 18:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Elsősorban az olyan területek szenvednek hátrányt, amelyekhez erős szociális készség szükséges. Ilyen a napi konfliktusok az emberekkel, a család, a párkapcsolat.


Nagyon lényeges, hogy az adott embernek mennyire alacsony az ingerküszöbe. Enyhébb esetben egészen jól boldogulhat, súlyosabb autisták viszont képtelenek lehetnek a hétköznapi életvitelre.


Leginkább talán a karrierben teljesedhetnek ki, ha megfelelő munkakörülményeket teremtenek számukra. Sok esetben átlagon felüli intelligenciával rendelkeznek, és ha békén hagyják őket, képesek rendkívülit alkotni.


Mindent egybevéve úgy gondolom, hogy a mai társadalomban rendkívül nehéz dolguk van a legtöbb területen. És nagyon nem mindegy az autizmus foka, súlyossága.

2016. jan. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Lehet. Mivel a sikerhez nem az a kulcs, az automatikus belépő, hogy ép vagy, hogy nincs semmi fogyatékod. Hiszen akkor az emberek nagy része sikeres lenne.

Biztos van, ami nehezebb bizonyos fogyatékossággal. De akinek nincs ilyen fogyatékossága, annak is nehézségekkel kell megküzdenie pl. párkapcsolatban, munkában, akárhol.

2016. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert enyhe fokban érintett vagyok és szeretném tudni mire számíthatok a jövőben. Az említett területeken belül a felsőfokú tanulmányok megvalósításra került, lediplomáztam, suli alatt rendszeres diákmunkában dolgoztam (most is dolgozom), párkapcsolat alakulóban van.
2016. jan. 24. 19:43
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nálad ezt senki nem tudhatja jobban. Minden ember más, mindenkinek vannak előnyei/hátrányai, akár autista, akár nem.


Ismered a saját korlátaidat, próbálj meg minél inkább azon belül mozogni, hogy ne ütközz komoly akadályokba.

2016. jan. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
3: A leírtak alapján nem lesz különösebb gondod, csak annyi, mint bárki másnak. Sőt. Van, aki még eddig sem jutott el, mint te. Szóval ne izgulj ezen. Ha van valami konkrét gond, azt meg biztosan lehet fejleszteni.
2016. jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdező, már ne is haragudj, mi alapján veszed egy kalap alá a fogyatékosságot - ÁLTALÁBAN, egészében véve az autizmussal??


Az autizmus spektrum eleve két fő részre bomlik: a zsenikre (aspie, savant), akik magasan funkcionáló, ( a hibáikat) jól kompenzálók (tehát ez MÁSSÁG, mivel hibája minden embernek van),


valamint


a viszont már fogatékosságnak mondható Kanner szidrómás autistákra, akik magatehetetlenek, alapjában, legalábbis önállátásra képtelenek, technikailag és intellektuálisan.

2016. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Folytatom a gondolataimat: ettől függetlenül szurkolok neked, kedves kérdező.


A nehézség, az akadály fejleszt.

Tudom a saját példámból is. (Bár van, aki megtörik a súly alatt.)


Minden lényegest önállóan értem el eddig, mindent, ami tartalmas, lényeges érték: intellektuell és érzelmi megoldásokat, EQ és IQ fejlődésem alapjában csak önmagamon múlt, ráadásul megállás nélkül sokkal inkább akadályoztak engem a fejlődésemben és ebbéli lehetőségeimben, mintsem támogattak.


De, mint említettem: az akadályok fejlesztőek, egy bizonyos szintű, az egyén aktuális szintjéhez mért akadályszint mindenképp fejlesztő, de ugye a képesség pillanatról pillanatra fejlődhet (és egyeseknél visszafejlődhet), tehát nem könnyű kérdés, ki, melyik pillanatban, éppen hol tart... Ennél fogva nem lehet előre megítélni, bírni fogod-e épp az aktuális, vagy következő akadályokat, nehézségeket.


Ha bírod és erkölcsösen megoldod, akkor az is olyan tényező tehát, amely remekül fejleszt!


Korlátai meg minden embernek vannak, mikor épp milyenek, és mennyi.

2016. jan. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én aspi vagyok. Aránylag sikeresnek mondhatom magam, mert sok mindent elértem, amit szerettem volna és amikért gyerekkoromban kiröhögtek, hogy ez úgysem fog nekem sikerülni. Miután túléltem az általános- és középiskolát (kaptam fejlesztést de sokszor úgy éreztem, hogy a körülöttem lévő többi gyereknek nagyobb szüksége lett volna rá, mint nekem)az egyetemen rájöttem, hogy voltaképpen én normális vagyok, csak a normáim kicsit eltérnek az átlagtól. Most a 2. szakomat végzem, olyat, ami mindig is érdekelt, évek óta diákmunkából tartom el magam, nem függök senkitől, elköltöztem. Szociális téren vannak elmaradásaim de tudom, hogy ez egész életemben így lesz, próbálom elfogadni. Ha konferenciára megyek, általában be lehet írni, ha valaki effajta segítséget kér, általában jelezni szoktam és meg is kapok minden segítséget. Ez különösen fontos, mert ezekre az eseményekre szinte mindig utaznom kell, ami önmagában is lemerít, emellé jön az ismeretlen hely, ahol nincs a fejemben az épület alaprajza, nem tudom, hol fogok előadni, lesz-e lézerpointer - üdv az életemben :D Szerencsére az a kevés barátom, aki van, kiáll mellettem és tudja, hogy nem tudok 0-24-ben 'normális' lenni, egy hosszú munkanap végigkompenzálása után akkora tünetegyüttes jön ki rajtam, mint egy ház. Tisztában vannak a rituáléimmal, a folyamatos listázási-, szimmetria-, megszokás- mániámmal, igyekeznek nem kitenni hirtelen változásoknak. Megfelelő környezetben szerintem lehetünk sikeresek, ha a kívánatos szellemi képességeink megvannak hozzá. Ám eljutni a megfelelő környezetig, na az a kihívás.
2016. jan. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Már meg ne sértődj, de annyi támogatást és segítséget kaptok vadidegen emberektől is, hogy szerintem simán lehetnél sikeres.
2016. jan. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Előző, kik azok akiktől kapTOK? És kik kapnak? Te ennyire ismered személyesen minden egyes fogyatékkal élő élettörténetét, valamint emellett az aspergeresekét is?


Azért kérdezem, mert én foglalkoztam már enyhe fogyatékkal élő gyermekkel is, kíváncsi vagyok, mi alapján "látsz bele" ennyire nagyon...

2016. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!