Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki a leghálásabb ember, akit...

Ki a leghálásabb ember, akit ismersz?

Figyelt kérdés

Családtagokat most vegyük ki a körből.

Lehet, hogy körülírásra szorul, hogy mit értek hálás alatt. Angolul jobban tudom, úgy van, hogy "glad". Talán méltányolónak is lehetne mondani. Angolul olyan környezetben olvastam ezt a szót, amikor egy lány hálás volt, hogy a városába jön a kedvenc zenekara és kimehet megnézni őket.


2016. jan. 24. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy embert írtál, de nekem akkor is a kutyám.
2016. jan. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Te vagy hálás, hogy ismered a kutyádat?
2016. jan. 24. 21:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is arra gondoltam, hogy a kutya a leghálásabb teremtmény a földön.


Nem nagyon tudok családon kívül mondani. Anyukám például az. Vagy a főnököm, ő rettentően örül mindennek.:)

2016. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
A kutya nem hálás, hanem falkaállat, aki így viselkedik a falkában feljebb állóval. Egy állat nem hálás.
2016. jan. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hmm..akkor miért nem inkább a kérdésre válaszolsz?
2016. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a glad a se nem hálás, se nem méltányoló.

A méltányolásra inkább az appreciate-tet használnám, a hálásra inkább a gratefult; vagy nem?


A glad az csak olyan általában örömet jelent, I'm glad, olyan (semmi különösen) örülök félét. Töltelék frázis, nem több.


A kérdésre válaszolva, nincs hálás ember ismerősöm. Mintha kiment volna a divatból az érzés is, a szó is.

Akinek én magam hálás vagyok, az nem törődik vele, sajnos.

Volt, amikor úgy nézett ki, hogy valaki hálás volt, mondta is, de kiderült, hogy inkább többet várt volna.

Bonyolult dolog a hála.

2016. febr. 16. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!