Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberiség a történelem...

Az emberiség a történelem során a technika és a tudomány fokozatos fejlődésével fokozatosan boldogabbá is vált?

Figyelt kérdés
2016. jan. 25. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem.
2016. jan. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos szinten. Az új találmányok könnyítik az életet, de új problémákat vetnek fel.

Például az izzó: feltalálták, de évekig kellett tökéletesíteni, mire biztonságos lett. Ahhoz pedig biztonságos áramellátás kell. Biztonságos vezetékek.

Ha ezek megvannak, ismét jöttek az új problémák: az energia termelés módszerei. Hatásosabbá és környezet kímélővé kell tenni őket.

És ez így fog folytatódni, amíg világ a világ. Merthogy tökéletes nincs.

De az új technológia ( hogy visszatérjek a kérdésre ) segít, könnyebbé teszi az életet. Ezáltal bizonyos szinten boldogabbak lettünk.

2016. jan. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem hülyeség, arról nem a technika tehet, hogy az emberek nem tudják használni.

De ha valakinek nem tetszik, akkor lehet menni az erdőbe, meg kapálni.

2016. jan. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy álkérdés, mégis mélységesen megértem a kérdésfeltevés okát.
2016. jan. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Na,ez így egy baromság.
2016. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Feltehetném úgy is a kérdést hogy mikor volt boldogabb az ember , az őskorban vagy a jelenkorban ?
2016. jan. 25. 20:06
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
őskorban nem foglalkoztak olyannal, hogy boldogság. Boldogság keresése, csak egy modern kori fogalom, kb mint a divat.
2016. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nézz már körbe...
2016. jan. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Körbenézhetsz, ahogy az egyik előttem válaszoló javasolta, de ennek csak akkor volna értelme, ha vissza tudnál utazni az időben, az emberiség különféle korszakaiba és ott is körbenéznél.

Más történelmi időszakokban más jelentette az emberek számára a boldogságot, mert másképp gondolkodtak. Sokszor annyira másként, hogy mai fejjel sok minden abszurd és teljességgel logikátlan lenne, ami akkor természetes volt. Még az egy korban, egymás mellett élő, különböző generációk között is rengeteg a félreértés. Hát még ha visszább mennél száz- vagy ezer éveket.

Ebből kiindulva nem hiszem, hogy lehet válaszolni a kérdésedre.

2016. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem már a túlzott technológia-függőség kezd eluralkodni. és ezt nem feltétlenül az egyén felett értem, hanem a legtöbb vállalat se tudna létezni internet nélkül. az otthonaikat egyre többen bízzák rá "okos rendszerekre" amikről aztán kiderül, hogy a jelszó egy egyszerű titkosítatlan szövegfájl. ebből azt akartam kihozni, hogy alapvetően előrébbvisz addig, amíg az nem irányít minket, függővé nem válunk.
2016. jan. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!